Piesek nie ma imienia. Na pustej działce mieszka już dwa lata. Zostawił go właściciel, więc zajęli się nim okoliczni mieszkańcy.
- Mama właśnie zjadła śniadanie i zabrała się za wyszywanie - mówi Bogumiła Babińska. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że pani Łucja ma... 102 lata.
Za nami powiatowe etapy Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej oraz Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.
Prezydent: - Związanych z sytuacją szpitala zmian kadrowych w ratuszu na razie nie planuję. Tymczasowy dyrektor lecznicy od roszad nie stroni. I chwali się udanymi negocjacjami z NFZ.
Holendrzy powiedzieli w referendum „nie” umowie Unii Europejskiej z Ukrainą. Sprzeciw Holandii jest zarazem buntem wobec całej Wspólnoty.
Stowarzyszenie Retro-Traktor podpisało porozumienie o współpracy z Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim. Jakie będą jej efekty?
- Chcę być dobrym mechanikiem, nie wymieniaczem części - mówi Sebastian Jędraszczyk z Zespołu Szkół Budowlanych i Samochodowych w Gorzowie.
Nie sprawdzą się czarne scenariusze zakładające, że obwodnica Inowrocławia pozbawi Markowice dogodnego dojazdu do Strzelna.
Rozmowa z Anitą Kucharską-Dziedzic, z Lubuskiego Stowarzyszenia na Rzecz Kobiet BABA, o propagandowej kontrakcji przeciw „obrońcom życia”.
Wiosna na krajowych, wojewódzkich, powiatowych, gminnych.
Coraz częściej aleksandrowskie Pole Minowe można zobaczyć w uzdrowisku.
W szpitalu w Więcborku przez awarię skanera był problem z wykonaniem zdjęć rentgenowskich. Teraz lecznica na takie sytuacje ma plan awaryjny.
Stworzyli projekt „Culbook” i zachęcali do czytania. Sprowadzili świetnego autora. Galą wolontariatu udało się poruszyć wiele serc. Licealistki i licealiści działają!
- Tym razem jedziemy w miejsce nieoblegane przez „turystów wysokościowych” - mówi Lech Flaczyński. Ich poprzednie wyprawy przerwały niespodziewane wypadki.
Prezes MPGN-u zarzuca im oszczerstwa pod adresem spółki.
Mężczyźni w Lubuskiem żyją o 9 lat krócej niż kobiety. Bo nie dbają o siebie, bo leczą się w ostateczności. Nie ma też dla nich wielu programów profilaktycznych.
Właściciele firm spotkali się na forum gospodarczym w Płużnicy.
W gmachu Collegium Maius, UAM w Poznaniu, zainaugurowano obchody jubileuszu 500-lecia urodzin poety renesansu Klemensa Janickiego.
Rada Miasta nie przyjęła uchwały w sprawie budowy wodociągu na osiedlu Winnica II w Toruniu. Przewidywała ona realizację zadania do końca 2016 r.
Prof. Roman Bäcker i redaktor Adam Willma dyskutują o aktualnych wydarzeniach politycznych.
Rozmowa z Aldoną Nocną, ciechocińską dokumentalistką i zbieraczką informacji o Ciechocinku, autorką przewodnika i wielu artykułów o uzdrowisku.
Klub „Niebieskie Serca”, który powstał przy NSZZP KPP Radziejów, prężnie działa. Po raz kolejny mundurowi oddali krew - tym razem dla kolegi.
To idzie młodość! Wczoraj na XII Powiatowych Targach Akademus można było zobaczyć, jakie jest to młode pokolenie. Jakie życie wybierze?
Na początek cytat z prawicowego portalu wPolityce: „Prezydent naprawdę kocha swoje rodzinne strony. W ciągu swych rządów latał na trasie Warszawa-Kraków kilkadziesiąt razy. Prezydent ewidentnie nie lubi Warszawy. Zdarzały się weekendy, w czasie...
Czternastoletnia Wiktoria Garbowska jest wicemistrzynią Polski.
Przypomnijmy - na początku marca zostały ogłoszone wyniki konkursu na projekty promocyjne, prowadzonego przez biuro promocji miasta i współpracy z zagranicą bydgoskiego ratusza. Na liście tych, którym została przyznana dotacja od miasta znalazła...
„Janusze budownictwa” - tak internauci komentują zastawioną stację BRA przy dworcu PKP. ZDMiKP mówi, że innego wyjścia nie było
Od kilkunastu dni drogowcy łatają dziury, jakie powstały w jezdniach po zakończeniu zimy. Interwencji w tej sprawie nie ma jednak dużo.
- Wiem, że czeka mnie ciężka praca, ale do tego jestem przygotowana - mówi nam Maria Wasiak. Była minister, a obecnie wiceprezydent miasta, rozpocznie swoje urzędowanie 11 kwietnia.
- Decyzja o powołaniu na stanowisko wiceprezydenta Bydgoszczy Marii Wasiak szkodzi miastu - mówi Grzegorz Gruszka, polityk i działacz społeczny. - To najzwyklejsze załatwienie roboty partyjnej koleżance. Działania prezydenta Rafała Bruskiego...
Mogilnianin z pochodzenia i absolwent I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu 66-letni prof. dr hab. Jacek Namieśnik został rektorem Politechniki Gdańskiej.
Wynagrodzenie świadczących pracę w cyklu godzinowym będzie chronione na takich samych zasadach jak pracowników na etacie.
Sędzia Trybunału Konstytucyjnego Stanisław Biernat oznajmił w czwartek, że orzeczenia TK są „obowiązujące i zgodne z prawem”.
- By załatwić sprawę w biurze obsługi klienta, trzeba czekać cały dzień - skarżą się klienci Enei. - Od poniedziałku znów wszystkie stoiska będą czynne - mówi operator.
Sobotnie południe w Kowalewku (gmina Kcynia). Traktory sennie ruszają w pola. Kwietniowe słońce zaprasza na spacer mamy z dziećmi. Nieoczekiwanie spokój burzą postacie w mundurach.
Inspekcja pracy złoży dzisiaj zawiadomienie w sprawie sytuacji w Dozamecie. Produkcja wciąż stoi, pracownicy czekają na pieniądze.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.