Policjanci mieli twierdzić, że mężczyzna spadł z ławki i rozbił głowę. Prokurator: przyczyną śmierci nie był uraz mechaniczny.
Opowieść o tym, jak wojna zabrała pewną miłość.
Kiedy posłuchałem opowieści moich dziadków o tym, jak trafili do Świdnicy, zastanawiałem się, czy kiedyś, za kilkadziesiąt lat, ja też będę miał co opowiadać moim wnukom, czy moje życie też pełne będzie tak dramatycznych i niezwykłych wydarzeń,...
Grodziszczanka Anna Łeske-Jackowska wydała książkę, w której spisała sześć niezwykłych historii. Ich bohaterami są rodzice dzieci niepełnosprawnych, których losy opowiada...
Życiowe wybory, akceptacja i odrzucenie - m.in. takie trudne tematy podejmują niepełnosprawni intelektualnie toruńscy aktorzy-amatorzy.
Konsorcjum - na czele z firmą CIPA - złożyło najtańszą ofertę wykonania obwodnicy Piastowskiej. Droga ma kosztować nieco ponad 114 milionów złotych, ale do rozstrzygnięcia przetargu jeszcze daleko.
Przypadające w tym roku 200 - lecie śmierci generała Tadeusza Kościuszki ma dla nas szczególne znaczenie.
Dlaczego matki zabijają? Psycholog: traktują dziecko jak obciążenie, które będzie utrudniać życie.
Dwa powiaty z naszego regionu znalazły się w ścisłej czołówce prestiżowego rankingu samorządów pod względem wydatków na inwestycje. Miasto Ostrołęka po raz kolejny wypadło słabo.
Janusz Zaczkowski mieszka w Grądach od urodzenia. Jego zabudowania widać z drogi krajowej nr 60, bo stoją około 100 metrów od ruchliwej szosy. Dojeżdża się do niej lokalną drogą - wprost na krajową „sześćdziesiątkę”.
W ubiegłym roku zaczynali jako jedno z pięciu pierwszych przedszkoli leśnych w Polsce. Dziś „Włóczykij” jest jednym z trzydziestu przedszkoli tego typu w Polsce. I świętuje swoje pierwsze urodziny.
Wydał go pochodzący z Kadzidła Ryszard Lemański, na co dzień... podoficer wojsk rakietowych
W Różanie toczy się burzliwa dyskusja, której przedmiotem jest czołg, który od 39 lat „parkuje” przy Gminnym Ośrodku Upowszechniania Kultury.
W Ostrołęce obecnie zarejestrowanych jest ponad 37 tysięcy pojazdów. W powiecie ostrołęckim prawie trzy razy tyle!
Nie widać końca akcji protestacyjnej lekarzy rezydentów. Deklarują, że chodzi im nie tyle o wyższe zarobki dla siebie, co o poprawę sytuacji w ochronie zdrowia. Nie chcą wyjeżdżać za granicę do pracy.
Nie należy bać się konsekwencji „niepotrzebnego” zgłoszenia zaginięcia.
15 procent absolwentów medycyny z Lublina nie zdało za pierwszym podejściem Lekarskiego Egzaminu Końcowego. Średnia punktów wyniosła 132 na 200 możliwych do zdobycia.
Radni apelują do prezydenta: Daj Pan na katedrę, na akademię, remontuj chodniki i wymień Pan w końcu ten piec w przedszkolu
Przemysł mięsny jest tą gałęzią gospodarki, która najbardziej dewastuje środowisko. Teraz kurze fabryki śmierci powstać mają w gminie Białe Błota. Fetor, zniszczona przyroda, zatruta woda i rozjeżdżone drogi - a to tylko część obaw mieszkańców.
Lokatorzy bloku oraz domów przy ul. Wacława II sprzeciwiają się nowej inwestycji Obawiają się, że dzieci będą głośne, a ich rodzice zablokują im ulicę autami.
Ludzie nie mają gdzie parkować, problem jest z dojściem do kościołów czy szkół
Rząd ogłasza konkurs na projekt polskiego samochodu elektrycznego. Mielec już go ma.
Prokuratura Okręgowa w Rzeszowie postawiła zarzuty dwóm recydywistom z Sarzyny, którzy w styczniu ub. r. pobili Jerzego D. Zaraz po tym mężczyzna zmarł.
Daniel Koczon był jedną z jaśniejszych postaci w meczu Stal Rzeszów - Spartakus Daleszyce. Zdobył gola, do którego mógł dołożyć kilka asyst.
- W Izraelu będzie bardzo ciepło – Agata Sawicka, siatkarka Developresu mówi o swoim zdrowiu, inauguracji sezonu w Lidze Siatkówki Kobiet i zbliżającym się meczu eliminacji Ligi Mistrzyń.
Budowa krytego lodowiska przy ul. Wyszyńskiej w Chrzanowie ma ruszyć w 2018 r. W planach jest także rozbudowa hali sportowej przy pobliskiej szkole podstawowej.
Już wkrótce samorządowcy z gminy Tarnów sprowadzą do Koszyc Małych rodzinę repatriantów. Wiadomo, gdzie dokładnie mają zamieszkać.
Sebastian Taudul kilka tygodni temu pomógł ująć sprawcę napadu na staruszkę. Wczoraj został odznaczony.
Kłamią i oszukują wszyscy politycy - bez względu na to, czy są u władzy, czy o nią walczą. Lech Wałęsa obiecał zrobienie z Polski drugiej Japonii i danie każdemu Polakowi po 100 mln zł. Aleksander Kwaśniewski miał dać mieszkanie każdemu, Jarosław...
Uzyskanie nagrody za Najbezpieczniejszą Fabrykę, Ubezpieczaną przez FM Global na Świecie w 2017 r., Radiometer wykorzystał, aby ogłosić decyzję o rozbudowie firmy.
Firma zamieszana w aferę korupcyjną związaną z budową nowego węzła na DK 1, wciąż współpracuje z Miejskim Zarządem Dróg i Transportu.
Kilometry zmodernizowanych tras, wygodne kanapy, skipass i skibusy - to będzie przełomowy, historyczny sezon dla narciarzy w Szczyrku.
Rozmowa z dr Marią Kowalewską z Federacji Polskich Banków Żywności.
Opolanie wciąż zapominają o zakazie palenia na przystankach Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego. Strażnicy wlepiają mandaty i ostrzegają, że miejsc z zakazem palenia może być w przyszłości więcej.
Opolscy samorządowcy nie przekreślają z góry pomysłu, ale też nie są jego wielkimi entuzjastami. Na razie czekają na szczegóły.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.