Starosta Stanisław Skaja chce zwolnić dyrektora wydziału zarządzania kryzysowego, ale teraz nie może. Andrzej Nogal, który, jak ujawniliśmy, nie rozesłał 11 sierpnia komunikatu pogodowego do gmin - rozchorował się.
Firmy z regionu mają jeszcze wolne terminy przed Wszystkimi Świętymi. Za wykonanie usługi skasują co najmniej 40-50 zł. Chętnych jest coraz więcej.
1 stycznia 2018 roku powstanie Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Bydgoszczy. Obejmie całą zlewnię Noteci, ale Brdę już nie.
Rodzina i znajomi będą szukać Tomasza Przygockiego na własną rękę: – Nie odpuścimy do końca...
Od 1 września do 15 października w Kujawsko-Pomorskiem zachorowało już prawie 36 tysięcy osób!
Jan Dobrzyński nie miał zaproszenia od marszałka Sejmu, by przebywać na sali obrad. Pismo z taką odpowiedzią dostał właśnie poseł Nowoczesnej.
Inwestycja jest w planie na lata 2020-2023, tylko pieniędzy brak.
Na festiwal Dusza się rusza, zaprasza jego organizator Artur Brzeziński z Pracowni Psychoterapii Integra. - Jeśli sami ze sobą czujemy się dobrze, to również z innymi będzie nam się układać - mówi.
Rozpoczął się cykl imprez na otwarcie stadionu lekkoatletycznego w Lublinie. We wtorek młodzież ćwiczyła wspólnie z mistrzami lekkiej atletyki. Natomiast w środę odbędą się zawody szkolne oraz oficjalne otwarcie stadionu. W kolejnych dniach obiekt...
Byłam pod wrażeniem jednego zdania, które usłyszałam: „tutaj nie chodzi o miód, ale oto, żeby pszczoły się roiły“ - mówi zwolenniczka bartnictwa rodem z XXI w. Bo dzikie pszczoły pracują na własny rachunek.
Rozmowa z dr. RAFAŁEM BAKALARCZYKIEM, ekspertem z Instytutu Polityki Społecznej Uniwersytetu Warszawskiego, o tym, co się stanie, gdy rząd nie rozwiąże pilnie sprawy świadczeń opiekuńczych.
Szlachetna Paczka i Akademia Przyszłości szuka w Toruniu wolontariuszy.
Choć przyrost naturalny w Inowrocławiu jest nadal wciąż ujemny, to widać już efekty programu 500+.
„Usłyszeć taniec” to niezwykły spektakl różnych form stepowania: flamenco, stepu irlandzkiego, amerykańskiego, tańca współczesnego oraz muzyki ethnojazzowej granej na żywo.
Koniec z nieograniczonym postojem przed marketami. Część dyskontów wprowadza opłaty za parkingi. Klienci nie płacą.
Przed Sądem Okręgowym w Słupsku rozpoczął się proces o zabójstwo 65-letniego Stanisława G.
Darko Jevtić z Lecha Poznań od czasu, gdy wyleczył kontuzję jest w coraz lepszej formie. Na przeciwnym biegunie jest drugi z rozgrywających Kolejorza, Radosław Majewski.
Perspektywa budowy w Kaliszu Pomorskim zakładu przetwórstwa spożywczo - warzywnego jest coraz mniej realna.
Krzysztof Majka z najwyższym orderem, jaki w Korei może dostać obcokrajowiec.
Zaczęło się od wrzucania śmieci na posesję, później były wyzwiska i oblewanie wodą. Państwo Irena i Zdzisław Cebula od kilku lat walczą o spokój we własnym domu.
Hala Ślusarnia nad szczecineckim jeziorem Trzesiecko ma mroczną przeszłość. Przed wojną i w czasie II wojny światowej swoją siedzibę mieli tu członkowie Hitlerjugend.
1.500 złotych kosztuje zwolnienie wiceprzewodniczącego związków zawodowych.
Jest koncepcja zagospodarowania starej rzeźni. Miasto stawia ją za wzór. Właściciel terenu twierdzi jednak, że z działki "można wycisnąć więcej".
Planowany remont starego mostu w Kaszczorku został wykreślony z Programu Budowy Dróg Lokalnych. Może być zbyt kosztowny.
Światy widziane oczami rządzących i nauczycieli bardzo się różnią - mówią związkowcy. Jak zauważają, miało nie być zwolnień w szkołach, te jednak są. Ich zdaniem to nie koniec. W szkołach są nadal dwa roczniki gimnazjalne, które niebawem je...
Sąd skazał Patryka R. za pobicie syna na 5 lat więzienia, choć mężczyzna działał w warunkach recydywy.
W słubickim parku przy placu Wolności trwają prace rewitalizacyjne. Wczoraj sprawdziliśmy, na jakim są etapie.
Rano był trawnik, a po południu siłownia. W kilka godzin w parku stanęło osiem urządzeń do ćwiczeń, ławki i kosze na śmieci. Ku uciesze mieszkańców!
Wszystko jest wzięte z życia - mówi Jan Nowara, reżyser przedstawienia „Popiełuszko”. Premiera już w najbliższą sobotę.
Policjanci mieli twierdzić, że mężczyzna spadł z ławki i rozbił głowę. Prokurator: przyczyną śmierci nie był uraz mechaniczny.
Opowieść o tym, jak wojna zabrała pewną miłość.
Kiedy posłuchałem opowieści moich dziadków o tym, jak trafili do Świdnicy, zastanawiałem się, czy kiedyś, za kilkadziesiąt lat, ja też będę miał co opowiadać moim wnukom, czy moje życie też pełne będzie tak dramatycznych i niezwykłych wydarzeń,...
Grodziszczanka Anna Łeske-Jackowska wydała książkę, w której spisała sześć niezwykłych historii. Ich bohaterami są rodzice dzieci niepełnosprawnych, których losy opowiada...
Życiowe wybory, akceptacja i odrzucenie - m.in. takie trudne tematy podejmują niepełnosprawni intelektualnie toruńscy aktorzy-amatorzy.
Konsorcjum - na czele z firmą CIPA - złożyło najtańszą ofertę wykonania obwodnicy Piastowskiej. Droga ma kosztować nieco ponad 114 milionów złotych, ale do rozstrzygnięcia przetargu jeszcze daleko.
Przypadające w tym roku 200 - lecie śmierci generała Tadeusza Kościuszki ma dla nas szczególne znaczenie.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.