W Polsce są tylko cztery takie domy. Jeden z nich jest we Wrocławiu. Żyją w nich osoby z niepełnosprawnością intelektualną i ich asystenci. L’Arche, czyli Arka. Tak, skojarzenia biblijne są na miejscu.
Marek Pindral, poznaniak wykładowca języka angielskiego odwiedzil kilkadziesiąt krajów w tym m.in. Oman, Chiny i Indie. Plonem pobytu w tych trzech krajach są książki „W cieniu minaretów. Oman”, „Chiny od góry do dołu” oraz najnowsza „Indie...
We wtorek ma się odbyć ostatnia, 96. miesięcznica smoleńska - w ósmą rocznicę katastrofy. O tych wydarzeniach i ich wpływie na Polskę rozmawiamy z prof. Dorotą Piontek, politologiem z Wydziału Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwersytetu im....
Solaris, jedna z najprężniej rozwijających się poznańskich firm rodzinnych, ma zostać sprzedana. To na razie spekulacje, które zdaniem ekspertów mogą się potwierdzić. To niejedyna poznańska spółka familijna, która chce pozbyć się biznesu. Firmy...
Nie tylko poseł Jacek Żalek ma szansę zostać kandydatem PiS na prezydenta Białegostoku. Rozważane są też inne nazwiska w tym dwóch białostockich radnych.
Poddajemy się presji socjaldarwinizmu, przekonania, że życie to pole nieustającej walki, w której zasłużenie wygrywają najlepiej przystosowani, a przegrani sami sobie są winni - mówi prof. Andrzej Szahaj, filozof polityki i kulturoznawca z UMK w...
Zarządcę powołuje się po to, by mieć spokój ze wszystkimi sprawami dotyczącymi utrzymania części wspólnych budynku. Za dobrze wykonaną pracę wspólnota mu płaci. Ale jeżeli zarządca się nie sprawdza, można go zwolnić. Tyle teorii.
W dalszym ciągu opisujemy to, co dzieje się na terenie Szkoły Podstawowej w Sławsku. Po naszych publikacjach zrobiło się naprawdę gorąco. W przeciągu tygodnia zmieniono trzy razy osobę pełniącą obowiązki dyrektora szkoły.
Szczecinecki Zakład Karny stracił właśnie samodzielność. A jaka była jego historia?
Strategia rozwoju Torunia z perspektywą do 2028 roku wyznacza kierunki, w jakich miasto chce się rozwijać, ale i problemy do rozwiązania.
W dalszym ciągu opisujemy to, co dzieje się na terenie Szkoły Podstawowej w Sławsku. Po naszych publikacjach zrobiło się naprawdę gorąco. W przeciągu tygodnia zmieniono trzy razy osobę pełniącą obowiązki dyrektora szkoły.
Szczecinecki Zakład Karny stracił właśnie samodzielność. A jaka była jego historia?
Zarządcę powołuje się po to, by mieć spokój ze wszystkimi sprawami dotyczącymi utrzymania części wspólnych budynku. Za dobrze wykonaną pracę wspólnota mu płaci. Ale jeżeli zarządca się nie sprawdza, można go zwolnić. Tyle teorii.
Trzeba mieć w sobie naprawdę dużą dawkę szaleństwa, by po naszpikowanym przeszkodami lodowym torze gnać na łyżwach z prędkością dochodzącą do 80 kilometrów na godzinę. 21-letni Łukasz Korzestański, student UMK i hokeista Nesty Mires Toruń, jest...
Najgorsza jest taka śmierć, kiedy odchodzi się z pełną świadomością. Ludzie usypiają też we śnie, a czasem wtuleni w pielęgniarkę - mówi dr Beata Ulatowska.
Przez sześć godzin toruńscy ortopedzi operowali 2,5-letniego Piotrusia z Rypina. Tyle trwało zespalanie kości nóg, złamanych wieloodłamowo. Żaden specjalista nie uwierzy, że takie obrażenia wywołało u dziecka „uderzanie otwartą dłonią w pośladki”.
Mama 4-miesięcznej dziewczynki, która zmarła w styczniu w szpitalu, odpowie jednak za zabojstwo. Ojciec też ma zarzuty
Rozmowa z Dionizym Piątkowskim, animatorem Era jazzu Aquanet Jazz Festival i Honorowym Obywatelem Nowego Orleanu.
Ciężki sprzęt i robotnicy opanowali centrum Lublina. Przebudowa Krakowskiego Przedmieścia, według zapewnień wykonawcy, potrwa do połowy maja. A co później? - Handel stąd ucieka - skarży się właścicielka sklepu. - To naturalna rotacja - twierdzi...
Zaczynało się od 40 uczniów, teraz jest ich 200. Początki były w niewielkich wynajmowanych pomieszczeniach, dziś jest własna siedziba z centrum sportowym. 25-letnia historia prywatnego Liceum „Paderewski” to jednak nie tylko losy jednej szkoły....
Dwoje z dotychczasowych dyrektorów instytucji kulturalnych utrzymało swoje stanowiska. Od lipca Dworem Artusa pokieruje Łukasz Wudarski.
Gdańsk, Łódź, Poznań, Olsztyn, ale i Bydgoszcz czy Grudziądz - tutaj niebawem miasto reklamować się będzie w wielkim formacie. Koszty? Ok. 200 tys. zł
Zmysłowe wygibasy, erotyka, rozwiązły seks, wyuzdany striptiz w nocnych klubach... z tym na ogół kojarzymy taniec na rurze. Jeszcze więcej emocji budzi facet na drążku – a pfe! Rozpustnik! To stereotypy. Nadal jednak pokutują, choć pole dance w...
Rozpoczęło się wiosenne sprzątanie ul. Piotrkowskiej. Pogoda się wreszcie ustabilizowała i można było wziąć się za doprowadzenie do porządku najbardziej reprezentacyjnej łódzkiej ulicy.
Urząd Miasta Łodzi został właścicielem cukierni w Konstantynowie Łódzkim. Dostał ją w spadku. Teraz zamierza ją sprzedać na przetargu.
- Aż mi się nie chce wierzyć, że przegłosowaliśmy coś takiego - mówi Magdalena Kochan, posłanka Platformy Obywatelskiej. O kłopotach, które są konsekwencją tego głosowania, a które w tej chwili dotyczą setek osób, pisaliśmy już wielokrotnie.
Działania mające na celu poprawę jakości powietrza w Łodzi, kampania antysmogowa oraz program wymiany pieców węglowych na bardziej ekologiczne niepokoją łódzkich przedsiębiorców zajmujących się handlem opałem, którzy martwią się o przyszłość...
Czterdzieści lat temu bileterki zostawiały je widząc pasję licealisty do kina. Dziś profesor Janusz Detka kupuje plakaty filmowe na aukcjach internetowych. Ma ich 2,5 tysiąca.
Eugeniusz Krzysztof Kujawski od 60 lat nie schodzi ze sceny. Ma za sobą wiele wspaniałych ról teatralnych, filmowych i telewizyjnych. Często grywał polskich oficerów, ale też wrednych gestapowców.
Światowy Dzień Zdrowia zobowiązuje, by się bardziej skupić na sobie. Czy społeczeństwo jest bardziej świadome i stawia częściej na profilaktykę. Rozmawiamy o tym z doktorem Sławomirem Białkiem, specjalistą pediatrii i medycyny rodzinnej.
Dzień we Węgliskach dla amiszów rozpoczyna się o szóstej rano. Najpierw jest obrządek. W gospodarstwie jest teraz jedenaście krów, w tym trzy dojne, parę koni, króliki, kury, pies i kilka kotów. - Karmienie, dojenie, sprzątanie wymaga jakieś pół...
Spośród ekspatriantów z Polesia szczególnie dwóch zapisało się wyraziście w historii Opola. Byli to świetni historycy, tworzący do niedawna koloryt naszego miasta.
Na 12,5 mln zł szacowane są zaległości finansowe ubojni A&B Drob spod Żukowa. Sprawę jej upadłości bada prokuratura, a syndyk od ponad pół roku nie może znaleźć chętnych na wykup hali zakładu z wyposażeniem i stopniowo obniża cenę. Tylko część...
Rośnie liczba spraw dotyczących błędów medycznych, którymi zajmują się polskie prokuratury. W okręgu Prokuratury Regionalnej w Gdańsku było ich najwięcej, bo prawie 800!
Radni biją na alarm, bo faktycznie sprawa nie wygląda ciekawie. Po czterech miesiącach popsuła się najdroższa inwestycja, a miejska spółka, która nią zarządza przegrała proces na ponad 30 mln zł.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.