Zakończyła się budowa nowego mostu na Bzurze w Ozorkowie. Przeprawa czeka teraz na ostatnie certyfikaty i pozwolenia. Gdy te zostaną wydane, będzie można puścić tu ruch. - Na razie trudno określić, kiedy to konkretnie nastąpi - mówi burmistrz...
- Jeden dzień to za mało, by zarejestrować samochód w starostwie - twierdzi mieszkanka powiatu słupskiego. Zdarza się, że przy okienku jest tylko jedna osoba. A interesantów jest nawet kilkudziesięciu dziennie.
Dziesięć dni po zapowiadanym terminie Zarząd Infrastruktury Miejskiej wyłączył z ruchu skrzyżowanie ul. Sygietyńskiego i Długiej. Inwestor rozpoczyna wykopy pod nową kanalizację deszczową.
Adrian K. ma zapłacić grzywnę i nawiązkę (1500 zł). Wcześniej usłyszał wyrok dwóch lat więzienia.
Być „ojcem założycielem” tak popularnej sceny, wypromować jej markę daleko poza granicami regionu, stworzyć oryginalny profil repertuarowy i na dodatek oprzeć się wszystkim zawieruchom finansowo-personalno-organizacyjnym przez 34 lata?
Karol Weber, specjalista hotelarstwa z blisko 20-letnim doświadczeniem w hotelach polskich i zagranicznych. Doradca hotelowy, audytor jakości i szkoleniowiec. Autor bloga enjoyyourstay.pl, na którym rekomenduje i recenzuje hotele. Nam mówi m.in. o...
Rozmowa z Anną Gielewską i Marcinem Dzierżanowskim, autorami wydanej przez Znak książki „Antoni Macierewicz. Biografia nieautoryzowana”.
Katarzyna Bonda, najpopularniejsza autorka w Polsce, mówi o tym, jak stworzyła Saszę Załuską, ile z Bogdana Lacha jest w Hubercie Meyerze, jak odbierają jej książki czytelnicy za granicą i o sukcesie, jaki osiągnęła.
„Poszukiwacze szczęścia w Beskidzkiej 5” to aktywna gra terenowa dla całej rodziny, która ma zachęcić do zwiedzania, spacerów oraz miłego spędzenia wolnego czasu w Szczyrku, Brennej, Istebnej, Wiśle i Ustroniu, czyli gminach Beskidzkiej 5.
Górki to piąta co do wielkości wieś w gminie Brzozów, ale w naszym plebiscycie pokonały wszystkie wsie na całym Podkarpaciu. Zdobyły tytuł Sołectwo Roku 2018.
Od meczu Polska - Kolumbia słowo „honor” robi zawrotną karierę. Okazuje się, że mecz o nic, o pietruszkę, o bezwstydne alibi po upokarzających klęskach, to mecz o honor. Jaki honor? Co takiego honorowego było w meczu z Japonią; żeby go nie...
- Też nie jestem do końca zadowolony. Zawsze można lepiej - mówi prezydent Janusz Kubicki. - Ale prawda jest taka, że nigdy dotąd nie było tylu inwestycji w mieście. Opozycja dostrzega jednak minusy....
Marzenie? - Wyjechać na wakacje - wzdycha pani Monika z Gorzowa. Od 12 lat życiem całej rodziny rządzi choroba Kajetana. Teraz jest szansa, że przestanie. A jeszcze kilka miesięcy temu wydawało się to nierealne.
Od maja tego roku do centrum powiadamiania ratunkowego trafiają także telefony na policję. Również od maja tego roku coraz mniej ludzi odbiera te telefony. Przypadek?
Coraz bliżej końca remontu estakady kolejowej w Gorzowie. W piątek 29 czerwca będzie montaż wiaduktu w pobliżu dworca.
- Nasze miejsca parkingowe są zajmowane przez kierowców, którzy nie mają prawa na nich parkować! - skarżą się niepełnosprawni. Postanowiliśmy przyjrzeć się sprawie.
Ewa Skrzek-Bączkowska od wielu lat pomaga niepełnosprawnym. Kocha ludzi, równie mocno jak muzykę. Postanowiła połączyć dwie życiowe pasje. Efekt? Wibracje, które leczą i „odczarowują” całe zło.
Wmurowaniem kamienia węgielnego na terenach inwestycyjnych w Wiechlicach rozpoczęto wczoraj budowę nowego zakładu produkcyjnego silników elektrycznych grupy Nord. W kapsule czasu znalazł się oprócz planów zakładu także wczorajszy egzemplarz...
Wszyscy na „tak”. Rada powiatu żarskiego udzieliła absolutorium staroście Januszowi Dudojciowi. I to jednogłośnie, co w historii żarskiej samorządności jest ewenementem. Żadnemu innemu włodarzowi powiatu to się nie udało. Obecnemu staroście już...
Lubuscy myśliwi zawiązali Stowarzyszenie Nowoczesnego Łowiectwa „Pasjonaci”. Dlaczegoo? Przede wszystkim, żeby walczyć z wizerunkiem złych myśliwych i bronić dobrego imienia łowiectwa.
PO z Nowoczesną, Nowoczesna z SLD, Sojusz z PSL-em, a ludowcy z Platformą. W całym regionie powstają koalicje wyborcze, które zmierzą się jesienią ze Zjednoczoną Prawicą.
- Jeżyce są w zasadzie światem, z którego nie ma potrzeby wychodzić poza most Teatralny i rynek jeżycki. Jest kino, jest teatr, mamy restauracje, sklepiki - mówi Jacek Polewski, społecznik z Jeżyc i właściciel piekarni "Czarny chleb".
Joanna Rubin - współorganizatorka popularnonaukowej konferencji TEDxPoznań
Gorące lato sprzyja gorącym uczuciom. I namiętnościom też sprzyja. Jedni Polacy szukają miłości na całe lata. Inni - jedynie na lato.
Wkrótce będziemy obchodzili setną rocznicę odzyskania niepodległości. Nadzieje, że będzie to święto nas wszystkich, są nikłe. Coraz więcej jest i lepszych, i gorszych Polaków.
- Buntuję się przeciwko przymusowi bycia pajacem w nieustającym kołowrotku rozrywki - mówi pisarka Joanna Fabicka, której książki cieszą się niesłabnącą popularnością wśród dzieci i dorosłych.
Sprawa organizacji ruchu na czas wielkiego remontu starego mostu w Toruniu ciągle budzi kontrowersje. Czy rozwieją je dzisiejsze i jutrzejsze konsultacje?
Najnowszy okres długotrwałej, wiosennej suszy powinien zwrócić naszą uwagę na rośliny, które z niedoborem wody potrafią sobie radzić. Tym bardziej, jeśli mamy w ogrodzie piaszczyste w przewadze gleby, które nie zatrzymują na długo wilgoci....
- To jest sukces dla Parku Interior i całej Nowej Soli - podkreśla Łukasz Rut. W Interiorze firma Malpol wykonała model pierwszego polskiego samochodu elektrycznego.
W sobotę mija pierwszy termin składania uwag w sprawie ograniczenia chaosu reklamowego i wystawiania używanej odzieży na ulicach miasta.
Zielona Góra - jako jedyne miasto w województwie - od 2010 roku dofinansowuje loty z Babimostu. Jednak w zeszłym roku dotacja nie wpłynęła na konto urzędu marszałkowskiego. Czy to się zmieni?
Remont mostu im. Piłsudskiego w Toruniu ma rozpocząć się wiosną 2019 roku. Inwestycja ma kosztować około 50 mln zł.
- Niecały rok czekaliśmy z mężem na nowe mieszkanie - mówi Izabela Grzywacz. Wczoraj się doczekali. Właśnie dostali klucze i zamieszkają w bloku towarzystwa budownictwa społecznego.
Zrobiliśmy sobie dziś selfie z Poznaniem. Najpopularniejsza forma fotografowania, w której to sam fotografujący wdzięczy się do aparatu, najczęściej telefonu, po to, aby pochwalić się w internecie „dziubkiem” zrobionym do obiektywu. A w tle,...
Sylwia Czubała - robotnica kultury, animatorka kulturowa, koordynatorka Bloków Animacji i Wakacji z Blokami (Lato z Estradą 2018)
- Na pewno nie spotkamy tu tłumów gwiazd, bo nie jest to festiwal gwiazd, a wydarzenie poświęcone głównie reżyserom i producentom filmu, czyli spotkanie z twórcami filmu - mówi Andrzej Kawala, dyrektor łagowskiego festiwalu.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.