Mecz Polska Japonia był meczem o honor, czyli o nic. Tak pojęcie pojęcie honoru schodzi na psy
Doceniam kibicowanie na Orlikach, natomiast na poziomie narodowym w tej chwili sport, to wyścig na pieniądze. W samej FIFA są jakieś przekręty finansowe, więc to sport unurzany w błocie - mówi Janusz Czapiński, psycholog społeczny, w rozmowie z...
Ludzie z tzw. zakonu, czyli ci, którzy przy Jarosławie Kaczyńskim stoją od czasu Porozumienia Centrum, wciąż pozostają silni, chociaż niektórzy z nich stracili właśnie posady.
Radni sejmiku województwa zachodniopomorskiego - choć nie wszyscy - nie zgodzili się na obniżenie pensji marszałkowi. Przeciw było osiemnastu. Za uchwałą obniżającą opowiedzieli się tylko trzej radni PiS, a niektórzy nie wzięli udziału w...
Po objęciu władzy nie będziemy już zmieniać wieku emerytalnego - mówi Tomasz Siemoniak, wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej, w rozmowie z Agaton Koziński.
19 lipca 2008 roku przed szkołą w berlińskiej dzielnicy Steglitz-Zehlendorf zebrało się liczne grono osób, by wziąć udział w uroczystości nadania szkole nowego imienia. Oczy wszystkich skierowane były na 87-latka, który zajechał przed budynek w...
- Kierowca Adam Siwik walczył o podwyżki płac. Pozbycie się go z pracy wywołało burzę - mówi Piotr Zieliński, szef „Solidarności” w toruńskim MZK .
Już, już, 1 lipca wejść mają w życie nowe zasady obniżające o 20 procent wynagrodzenia samorządowcom - wójtom, burmistrzom, starostom, prezydentom miast i marszałkom województw. Cięcie w dół to efekt rozporządzenia rządu z maja tego roku....
24-letniemu Mateuszowi S. z Kończewic grozi dożywocie za zamordowanie kompana od picia. Właśnie ruszył jego proces i w sądzie miał okazję przedstawić... piątą wersję wydarzeń.
Kończą się negocjacje przedstawicieli środowiska pielęgniarek i położnych z ministerstwem zdrowia. Na razie efektów brak, dlatego groźba przeprowadzenia ogólnopolskiego protestu jest nadal aktualna.
Rządowy program budowy dróg lokalnych już przynosi pierwsze owoce. Niestety, na razie wielkości porzeczki. Dwa tygodnie temu wojewoda Bogdanowicz przywiózł w teczce ze stolicy 30,5 mln zł dotacji.
Prokuratura Okręgowa w Łomży skierowała do tamtejszego sądu akt oskarżenia przeciwko 21-letniemu Alanowi S. Mężczyzna jest oskarżony o popełnienie dwóch rozbojów.
Przez ostatnie trzy lata zbudowaliśmy sobie fałszywy obraz polskiej reprezentacji. Wygrany mecz z Japonią nie zmieni faktu, że moc, potęga naszej drużyny istniała tylko w imaginacji kibiców.
Poplamione od jedzenia, porysowane, a nawet z podartymi kartkami - w takim stanie wracają czasem podręczniki do szkolnych bibliotek w czerwcu.
Damian nie pił, nie ćpał i jak wariat cieszył się z narodzin syna. A dwa miesiące później go zabił - tak twierdzi suwalska prokuratura.
Niektórzy zaczęli kursy, inni dopiero zamierzali. Łączy ich to, że zapłacili i nie mogą odzyskać pieniędzy. Nawet dokumentów.
Przyniosła skutek seria odwołań łódzkich szkół wyższych od ocen wystawionych ich wydziałom przez ekspertów działających przy Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego.
Subiektywny przegląd tygodnia Jerzego Witaszczyka. Felieton Dziennika Łódzkiego
Macierewicz nie umie się dzielić władzą, wpływami. To jest jego napędem i przekleństwem - mówią Anna Gielewska i Marcin Dzierżanowski, autorzy książki „Antoni Macierewicz. Biografia nieautoryzowana”.
Piękną pogodę trzeba wykorzystać, najlepiej - i najprościej - organizując piknik. Niewiele trzeba, by miło spędzić czas w plenerze. Najważniejsze jest oczywiście towarzystwo, dobre jedzenie oraz kilka rozrywek - na przykład gier towarzyskich.
Koszaliński szpital przez ostatnie kilkanaście lat przeszedł prawdziwą metamorfozę. I to jedną z tych bardzo kosztownych, bo budowa nowych oddziałów, zakup nowych medycznych sprzętów oraz inne remonty (w tym termomodernizacje) kosztowały ponad 200...
Aż 35 lat ma gaśniczy jelcz, który stacjonuje w jednostce OSP Łódź Wiskitno. Zabytkowy wóz jest najstarszym użytkowanym pojazdem łódzkich strażaków. Od najmłodszych druhów z Wiskitna jest niemal dwa razy starszy...
O, pani stonka ziemniaczana. Dawno pani nie widzieliśmy.
Rozmowa z prof. Bogusławem Kapelakiem, ordynatorem Oddziału Klinicznego Kardiochirurgii przy szpitalu Jana Pawła II w Krakowie, uważanym za jednego z najlepszych kardiochirurgów w Polsce.
Kraków był mi wszystkim: kołyską, niańką, opiekunem i wychowawcą. Tutaj się urodziłam i tutaj wyrosłam. Tutejsze drzewa i gwiazdy uczyły mnie myśleć. Od tych tutaj łąk i pól usianych dzikimi kwiatami uczyłam się harmonii barw, a tęskny śpiew...
Każda śmierć jest przegraną. Może nawet nie naszą, osobistą, ale medycyny - mówi prof. Aleksander Skotnicki, hematolog, kierownik Kliniki Hematologii Collegium Medicum UJ, który właśnie odchodzi na emeryturę.
Nie ma kraju, który nie posiadałby swoistych „znaków firmowych”. I tak, kangurów nie skojarzymy raczej z Egiptem a piramid z Australią. W polskim przypadku takimi identyfikatorami mogą to być na przykład Kraków, papież Wojtyła, Wałęsa czy...
Mistrzostwa sportowe w piłce nożnej są poprzedzone eliminacjami trwającymi właściwie przez cały okres od zakończenia Mundialu do rozpoczęcia następnego. Ta ogromna impreza angażuje setki tysięcy sportowców, wielką rzeszę organizatorów, a także...
Dla całego świata coraz bardziej jasne staje się, że polski parlamentaryzm nie wypadł sroce spod ogona.
Bardzo długo nie rozumiałam, że moim problemem nie jest alkohol - mówi Mika Dunin, autorka książki „Alkoholiczka”.
Cleo wraca z nową piosenką - „Eva”. Nam opowiada o realizacji teledysku na Jamajce, nieustannym byciu w trasie i o tym, czy boją się jej mężczyźni.
Andrzej Czubak jest niczym Sherlock Holmes. Tyle że ten krakowski detektyw odczytuje ślady z kości. W ciągu 23 lat pracy zrekonstruował 800 czaszek. W tym domniemany czerep Jana Kochanowskiego, który okazał się... kobietą.
Zdaje się, że Adam Nawałka i jego piłkarze najbardziej zawiedli premiera Mateusza Morawieckiego oraz cały rząd Prawa i Sprawiedliwości. O ileż łatwiejsze byłoby „wprowadzenie korekt” do ustawy o IPN, gdyby rozentuzjazmowany naród szykował się do...
Maryla Rodowicz nigdy nie miała dla siebie czasu, zawsze ważniejszy był dom, dzieci, mąż i praca, bez której wciąż nie potrafi żyć.
Kiedy po latach od premiery serialu „Czterej pancerni i pies” Barbara Krafftówna wręczała Franciszkowi Pieczce filmowego Orła, zwróciła się do niego słowami Honoraty: „Panie Gustlik, ja mam w sobie dalej gorąc”. Teraz znowu oboje staną na jednej...
Grupa śmiałków ze Słupska między 31 maja i 13 czerwca przejechała na rowerach 1400 kilometrów wokół Islandii, wyruszając ze stolicy tego państwa i kończąc swoją rowerową przygodę także w Rejkiawiku.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.