Paweł Gzyl

Cleo śpiewa, czyli w poszukiwaniu utraconego raju

Cleo(Joanna Klepko), piosenkarka, autorka tekstów i projektantka mody, reprezentantka Polski ( z Donatanem) w 59. Konkursie Piosenki Eurowizji w 2014 Fot. Mat. prasowe Cleo(Joanna Klepko), piosenkarka, autorka tekstów i projektantka mody, reprezentantka Polski ( z Donatanem) w 59. Konkursie Piosenki Eurowizji w 2014 r.
Paweł Gzyl

Cleo wraca z nową piosenką - „Eva”. Nam opowiada o realizacji teledysku na Jamajce, nieustannym byciu w trasie i o tym, czy boją się jej mężczyźni.

Skąd pomysł na opowieść o utraconym raju - „Eva”?

Chciałam napisać utwór o miłości. Skojarzyło mi się to z biblijną opowieścią o Adamie i Ewie - motywem utraconego raju, czyli utraconej miłości.

Trudno odzyskać utraconą miłość?

W dzisiejszych czasach trudno zbudować zdrową relację między mężczyzną a kobietą. Bo z każdej strony jesteśmy bombardowani atrakcjami, jesteśmy nieustannie wodzeni na pokuszenie. Trzeba być silnym i zakochanym, żeby się temu oprzeć.

Ty też wodzisz na pokuszenie - bo w teledysku do „Evy” pokazujesz się niemal całkowicie nago. Ładnie to tak?

(śmiech) Ewa z biblijnej opowieści powinna być przecież naga. Próbowałam pokazać nagość nie w dosłowny sposób, ale dyskretnie, pobudzając wyobraźnię widza.

Teledysk do „Evy” powstał na Jamajce. Jak Ci się tam podobało?

To miejsce, które można polecić każdemu kto ma ochotę na egzotyczne wakacje. Jestem z zawodu architektem krajobrazu - i muszę przyznać, że zachwyciła mnie Jamajka. Kolorystyką, ukształtowaniem terenu, roślinnością.

W pewnym momencie klipu trafiamy na pole marihuany. To legalne na Jamajce?

Jamajka słynie z tego, że pali się tam marihuanę. Uprawianie tego ziela nie jest co prawda legalne, ale władze patrzą na to przez palce. Wędrując z kamerą przez Jamajkę, natrafiliśmy przypadkowo na taką plantację, ukrytą gdzieś w dolinie między górami. W pewnym momencie pojawili się panowie z kałasznikowami i maczetami - było więc jak w filmie o kartelu Eskobara.

Czytaj więcej i dowiedz się:

 • jaki wpływ na Cleo miało przesłanie chrześcijańskie? 
 • jak wygląda trasa Cleo - która trwa niemal bez końca?
Pozostało jeszcze 74% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Paweł Gzyl

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.