Inspektor hotelowy tropi największe grzechy Polaków na wakacjach

Czytaj dalej
Fot. 123RF
Katarzyna Pachelska

Inspektor hotelowy tropi największe grzechy Polaków na wakacjach

Katarzyna Pachelska

Karol Weber, specjalista hotelarstwa z blisko 20-letnim doświadczeniem w hotelach polskich i zagranicznych. Doradca hotelowy, audytor jakości i szkoleniowiec. Autor bloga enjoyyourstay.pl, na którym rekomenduje i recenzuje hotele. Nam mówi m.in. o tym, jakie są główne grzechy gości hoteli w Polsce.

Coraz częściej spędzamy wakacje w Polsce, zwykle nad Bałtykiem, gdzie jak grzyby po deszczu wyrastają 4-, czy 5-gwiazdkowe olbrzymie hotele. Czy ten boom hotelowy będzie jeszcze długo trwał?
Polski rynek usług hotelowych rozwija się bardzo dynamicznie, bo Polacy coraz częściej wypoczywają w kraju, a poza tym jesteśmy atrakcyjni turystycznie dla coraz większej liczby gości z zagranicy. Powstaje coraz więcej bardzo ciekawych hoteli pod względem dizajnu, co cieszy mnie szczególnie. Czy sytuacja będzie wciąż korzystna dla samych hotelarzy, to się okaże za 2-3 lata, kiedy trwające obecnie bardzo liczne inwestycje budowlane zostaną zakończone. Już się mówi, że Trójmiasto, zwłaszcza Gdańsk, może być przesycony miejscami noclegowymi. Z hotelami 5-gwiazdkowymi to ja mam osobiście problem jako hotelarz, bo uważam że lepiej niech będzie ich mniej, ale za to bardzo solidnych, przede wszystkim ze świetną obsługą. Mamy znakomite hotele 3-gwiazdkowe, przyzwoite 4-gwiazdkowe, ale najsłabsze, w mojej ocenie, są hotele z pięcioma gwiazdkami, teoretycznie luksusowe. Pod względem wystroju są okey, gorzej z funkcjonalnością i przede wszystkim – obsługą.

W dalszej części tekstu dowiesz się m.in. jakie są największe grzechy Polaków w hotelach? Czy wiemy już, jak się zachowywać w hotelu, co wypada robić, a czego nie? Czy wypada zabrać ze sobą do domu kosmetyki hotelowe albo papier toaletowy?

Pozostało jeszcze 78% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Katarzyna Pachelska

Redaktorka Dziennika Zachodniego, prowadząca serwis Strona Kobiet na dziennikzachodni.pl

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.