Czy muzycy rockowi nadal zobowiązani są do zajmowania stanowiska w sprawach ważnych dla ogółu? Czy powinni się mieszać do polityki. Zapytaliśmy o to grono młodych polskich artystów przygotowujących się do koncertu upamiętniającego interwencję...
Katowice, ale też Racibórz i Zabrze, zagrały prawie „bez charakteryzacji” miasto z lat 80. w nowym, świetnym, serialu platformy Showmax „Rojst”. Serial „Rojst” miał premierę na internetowej platformie Showmax 19 sierpnia. Teraz można oglądać...
Od tragicznego trzęsienia ziemi w Nepalu minęły trzy lata. Wiosną 2015 roku potężnie zadrżała tam ziemia. Obrazki zniszczonych miast pokazywały telewizje całego świata. Dzisiaj z samolotu lądującego na lotnisku w Katmandu nie widać żadnych ruin.
Przypadająca 23 sierpnia rocznica podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow, przesądzającego o losie Polski, ale również Litwy, Łotwy, Estonii, wywołuje refleksje nie tylko historyczne. To, co wydarzyło się w 1939 roku, można odnieść do czasów nam...
Rozmowa z Sylwestrem Chruszczem, posłem koła Wolni i Solidarni
Sobotni wypadek drogowy przy ulicy Wyszyńskiego, w którym ucierpiało sześć osób, wywołał w mieście dyskusję nad problemem zachowania młodych kierowców.
Na dnie Bałtyku może spoczywać do 3000 wraków z różnych epok historii. Zinwentaryzowanych zostało około 300. Są wśród nich toksyczne bomby, podwodne cmentarze i perełki w stylu „Czarnej Perły” z „Piratów z Karaibów.”
Krzysztof Lewandowski ratownikiem jest od 30 lat. O tej profesji wie wszystko. Aktualnie dowodzi grupą, która zabezpiecza plaże w Jarosławcu.
- Takie filmy jak „Kler” mamy od 25 lat i za każdym razem jest w nich mniej więcej to samo. Chętnie oglądają je antyklerykalni radykałowie, którzy czekają tylko, żeby „dowalić Kościołowi”. Ale takich radykałów w Polsce nie ma zbyt wielu - mówi...
Moim zdaniem, przy okazji wyborów samorządowych, należałoby przeprowadzić na Pomorzu referendum i zapytać, czy mieszkańcy akceptują połączenie Lotosu z Orlenem, czego chce pisowski rząd - postuluje Bogdan Borusewicz, wicemarszałek Senatu.
Latem 1939 roku, kiedy Niemcy czyniły ostatnie przygotowania do rozpoczęcia wojny z Polską, nieświadomi grozy sytuacji mieszkańcy Kujaw i Pomorza, a także z całej Polski, ufni w siłę polskiego oręża i pomoc sojuszników, masowo zgłaszali się na...
Prokuratura? A podobno taka upolityczniona, zamieniona w zbrojne ramię rządzącej partii - tak nieustannie brzmią podszepty totalnej opozycji, rewanżystów z Bonn i ośrodków dywersji ideologicznej z Brukseli. A tu proszę!
- Mieszkali w jednym bloku. Gdyby poprosił, przerzucił jej węgiel, sama dałaby mu kilka groszy. A tak przez niego nie żyje - płakała wczoraj siostra zmarłej.
KRS oceniała w czwartek kandydatów na sędziów Izby Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego. Rekomendację dostał bydgoski prokurator.
Kapelan Lasów Państwowych w Białymstoku nie miał prawa przetrzymywać trofeów zwierząt chronionych.
Polskim potworem z Loch Ness w lipcu był pyton tygrysi. W sierpniu wielkiego pytona przepędziła z serwisów informacyjnych maleńka bakteria New Delhi. W naszym regionie, przywleczona przez bezdomnego do szpitala w Grudziądzu, bakteria w tym roku...
Rozmowa z Adamem Gudellem, dyrektorem generalnym firmy Moderator Inwestycje w Bydgoszczy, jednym z głównych koproducentów filmu „Kler” .
Władze Olesna zmodernizują przedwojenną krytą pływalnię. Według pierwotnych planów miał być to obiekt dla rodzin z małymi dziećmi. Oleśnianie jednak jak niepodległości bronili trampoliny. Dopięli swego!
Na dzień narodzin Olka jego rodzice czekali jak na cud. Niestety doszło do komplikacji, w wyniku których malec jest ciężko chory.
Pracując w komisji wyborczej można nieźle zarobić - ale w tym roku trzeba będzie szczególnie się napracować. Na chętnych czekają dwie komisje w każdym obwodzie głosowania i kilkanaście miejsc pracy.
Czy od ponad dwóch lat jesteśmy w Polsce świadkami wprowadzania „prawdziwej” demokracji? Taką demokrację mogą wprowadzić tylko „prawdziwi Polacy”. To znaczy ten gatunek, ten sort obywateli, który może się wylegitymować czystą kartą polskości i...
Upały powodują, że nie da się wytrzymać w marynarce, więc mężczyźnie brakuje kieszeni na niezbędne akcesoria. A jest ich niemało: komórka, komórka służbowa, portfel z dokumentami, kartą kredytową, kartą lojalnościową do Biedry, drobniakami na...
Z piątku na sobotę zlikwidowany zostanie tymczasowy przejazd przez parkingi UŁ w rejonie ul. Debicha i Muszyńskiego. Kierowcy będą mogli już w miarę swobodnie przejechać północną nitką ul. Narutowicza w kierunku Kopcińskiego. Remont torowiska...
To bohater, który zasługuje na pomnik w naszym kraju. To człowiek, który za miłość do Polski zapłacił ogromną cenę.
Stanisław Wyspiański był najjaśniejszą gwiazdą Młodej Polski. Niczym meteor przecinający nocne niebo, przemknął przez artystyczny światek Krakowa, pozostawiając za sobą obrazy, witraże, dramaty, wiersze, a nawet własnoręcznie projektowane meble....
Siedem dekad nie było sygnału, gdzie może być zaginiony w czasie wojny obraz Maksymiliana Gierymskiego. Odnalazł się w Krakowie. Dzięki temu, że rozpadło się pewne małżeństwo.
On pisał o kosmosie, przyszłości, robotach. Ona - przede wszystkim o człowieku. Ale, jak twierdzi Ewa Lipska, z Lemem rozmawiali o wszystkim. Tym, co na ziemi i co w kosmosie.
Ukazująca się właśnie korespondencja Stanisława Lema i Ewy Lipskiej z lat 80. nie tylko dostarcza informacji o końcowym okresie twórczości pisarza, ale i bawi. Najczęściej czarnym humorem.
Każde ukochane miasto ma kilka serc. Dla mnie jednym z nich była jadłodajnia U Stasi. I właśnie to serce pękło - mówi aktor Jan Nowicki. Maciej Konieczny, właściciel legendarnego krakowskiego lokalu zginął na przejściu dla pieszych 12 sierpnia....
Gwiazdor scen operowych i operetkowych urodził się wprawdzie w Sosnowcu, ale to Krynica kojarzona jest z nim najbardziej. Za nami 52. już Festiwal im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju.
Annę Prus zobaczymy niebawem w ekranizacji słynnej powieści Arkadego Fiedlera - „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”. Z tej okazji aktorka opowiada nam o swym upodobaniu do historycznych ról.
Lekarze operują już nawet 270 kg pacjentów. W pierwszym roku po zabiegu tacy chorzy tracą ok. 30 proc. swojej wagi.
Subiektywny przegląd tygodnia Jerzego Witaszczyka.
Czytelnik dziwi się, że do podlewania drzew przyjeżdża firma z Wałcza. Radny - że do podlewania bulwarów nie bierzemy wody z Warty. My pytamy urzędników, co z tą zielenią?!
Widok na przystanku przy ul. Śląskiej dla osób, które w wtorek rano przyszły na autobus był makabryczny. Na ławce i chodniku leżały martwe ptaki. Reakcję władz miasta chwali dr Ewa Zyśk-Gorczyńska z Wrocławia. - To przykład działania dla innych...
Urząd miasta, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Fundusz Sprawiedliwości przekazały blisko pół miliona złotych.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.