W czwartek 21 marca zacznie się przebudowa dróg dojazdowych do jeziora Pogoria III w Dąbrowie Górniczej. To oznacza, że do wakacji lepiej będzie się wybrać w to miejsce na rowerze lub autobusem, bo dojazd samochodami będzie utrudniony.
Dwie gminy z województwa śląskiego wezmą udział w pilotażowym programie ZONE. To raczej testy i pomiary, a nie rzeczywista walka ze smogiem.
Wystawy, widowiska, koncerty, defilady, rekonstrukcje historyczne - to w skrócie program obchodów 100-lecia powstań śląskich. Obchody zainaugurowano wczoraj w Muzeum Śląskim w Katowicach. Jednym z najważniejszych wydarzeń w tym roku, czyli w roku...
Na trzy lata więzienia i dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych skazał Sąd Rejonowy w Częstochowie Karolinę B. Kobieta 2 kwietnia 2018 roku przejechała mężczyznę leżącego na jezdni na ulicy 7 Kamienic. Pieszy zmarł w szpitalu.
Władze miasta odrzuciły najtańszą ofertę na budowę tzw. Trasy Wschodniej. Realizować ją ma firma, która chce o 5 mln więcej.
Rozmowa z politologiem Uniwersytetu Gdańskiego, dr Krzysztofem Piekarskim o starcie Magdaleny Adamowicz do Parlamentu Europejskiego.
„Zaj... was, k… lewackie. Nigdy dość rasizmu i faszyzmu w Trójmieście”. Plakaty z takimi hasłami nieznani sprawcy nakleili na witryny 3 wegańskich restauracji w Gdańsku. Śledczy szukają autorów gróźb.
Rozmowa z dr. hab. Tomaszem Bestą, psychologiem, prof. w Instytucie Psychologii UG, badającym procesy grupowe i relacje międzygrupowe.
Niespodziewane awanse budzą kontrowersje i prowokują ostre komentarze. Tym razem dyskusję spowodowała anonimowa informacja dotycząca awansu sekretarki wicemarszałka województwa na stanowisko dyrektora ważnego wydziału rolniczego.
Mają zapewnić transparentność interwencji i chronić przed nadużyciami. Do policji trafiły setki kamer, które nagrają pracę mundurowych.
Drewniana zabudowa to unikatowe dziedzictwo naszego miasta - uważa Dominika Modzelewska, studentka architektury na Politechnice Białostockiej. Wraz z kolegami stworzyła wystawę „Zanikający Białystok”. Są tu zdjęcia klimatycznych domów, które...
Nie żyje 16-letni chłopiec ranny w wybuchu gazu, który wyciekł z butli w domu jednorodzinnym w Bełku 11 mara 2019. Chłopiec zmarł 17 marca.
O nowoczesną łódź wzbogacił się bielski Okręg Polskiego Związku Wędkarskiego. Dzięki niej walka z kłusownikami i nieetycznymi wędkarzami będzie jeszcze skuteczniejsza.
Takich tłumów Sąd Okręgowy w Toruniu dawno nie widział. Ruszył proces 29 osób, oskarżonych o udział w handlu „lewymi” papierosami.
Do 1 kwietnia mają zostać wypłacone podwyżki, które pracownikom oświaty przed miesiącem obiecała szefowa MEN Anna Zalewska. Nauczyciele w Toruniu bardzo na nie czekają.
Picie piwa w autobusach i tramwajach, palenie papierosów, w tym elektronicznych, zanieczyszczanie pojazdów - to codzienność w komunikacji miejskiej.
W bydgoskich szkołach, przedszkolach i placówkach oświatowo-wychowawczych trwa referendum strajkowe. Ostateczne wyniki znane będą po 22 marca, ale już wiadomo, że frekwencjach jest duża i wielu nauczycieli chce strajkować.
W nowej edycji programu Big Brother bierze udział m.in. Justyna Żak. To jedna z najpopularniejszych youtuberek z naszego regionu. Jej kanał subskrybuje ponad 200 tys. osób. Ma też fanów np. na Instagramie
Za niecałe trzy tygodnie ma rozpocząć się strajk ZNP. Może on objąć egzaminy gimnazjalne i ósmoklasisty. Tymczasem ich wyniki są podstawą rekrutacji do szkół średnich i branżowych. Oferta dla kandydatów jest podobna, ale nie zawsze taka sama.
Blisko 70 osób wzięło udział w weekendowej, nocnej imprezie pływackiej pod hasłem „Otyliada”. Na pływalni Rypińskiego Centrum Sportu nie mogło zabraknąć silnej reprezentacji gospodarzy.
Na rynku paliw we Włocławku - bez zmian. Ceny są wyższe niż u sąsiadów. - Co robi Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów - pytają Czytelnicy.
Uczniowie się stresują i... biorą sprawy w swoje ręce. Autorzy kampanii Odstresowani planują wykłady dla bydgoskich uczniów i eventy w mieście.
- Kontrolerzy biletów w miejskich autobusach nie znają obcych języków. Podczas kontroli nie potrafili dogadać się z obcokrajowcem - alarmuje czytelniczka NTO.
Mniej danin z naszych kieszeni do kasy państwa - to deklaracja prawnika i znanego komentatora gospodarczego Roberta Gwiazdowskiego, lidera Polska Fair Play. A że musi być coś za coś, to emerytury od państwa będą jednakowo niskie, a chorującym...
Krakowski Oddział IPN i „Dziennik Polski” przypominają. Sądecczyzna. Na początku lat 60. MSW przeniosło ciężar działań antykościelnych do parafii. To tam życie religijne było najbardziej dynamiczne i promieniowało na miejscowe społeczności.
Polityka to dziwna profesja i nie każdy się do niej nadaje. By odnieść sukces potrzeba umiejętności, którymi normalny człowiek się brzydzi.
Gry. To będzie most między pokoleniami. Przy automacie stanie rodzic i powie: patrz dziecko, to pierwowzór twojej konsoli - mówi Marcin Moszczyński, twórca Muzeum Gier Wideo.
Ludzie. Małopolska, licząca 3,4 mln mieszkańców, zyskała już 600 tys. cudzoziemców. Ich liczba wzrosła w ciągu dekady... piętnastokrotnie.
Okupacja. Niemcy planowali przebudowę Krakowa. W Dębnikach miała powstać dzielnica rządowa. Zamierzeń tych nie zrealizowano. Ale ślady hitlerowskich inwestycji można w mieście zobaczyć do dziś.
Wbrew protestom opozycji prezydent podpisze ustawę, dzięki której TVP i PR dostaną 1,26 miliarda zł z państwowej kasy.
To jedno ze zwycięskich zadań tegorocznej edycji BO, warte ok. 200 tys. zł.
„W ciągu ostatnich lat sukcesywnie maleje eksport polskich wyrobów spirytusowych, natomiast zwiększa się eksport z innych krajów” - pisze do ministra rolnictwa trzech posłów PiS: Jerzy Gosiewski, Adam Ołdakowski i Krzysztof Maciejewski.
Kierowca ministra spraw wewnętrznych gnał co koń wyskoczy, ale dostał tylko pouczenie. A minister? Robi dobrą minę do złej gry i gratuluje swoim podwładnym, że go złapali. Majstersztyk.
W usteckim ratuszu powstała specjalna komisja, która będzie działać na rzecz poprawy jakości powietrza w mieście. O to postulowali mieszkańcy, a teraz burmistrz wydał zarządzenie.
17 stycznia naliczono kary spółce, która przejęła leżący od ponad trzech lat pod ringiem światłowód jednej ze słupskich telewizji kablowych. O czym oficjalnie nie wiedzieli słupscy urzędnicy. Do dziś jednak nie zaczęli egzekwować należnych miastu...
W Koszalińskiej Bibliotece Publicznej gościł Vincent V. Severski. Były oficer wywiadu PRL i RP. Od kilku lat powieściopisarz. Z niezłym dorobkiem. Na spotkaniu w Koszalinie opowiadał o swojej twórczości i życiu. Tyle, na ile mógł.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.