Tani przewoźnik z aplikacją Bolt wchodzi do Rzeszowa. Taksówkarze: To nieuczciwa konkurencja

Czytaj dalej
Fot. Archiwum/Polska Press
Bartosz Gubernat

Tani przewoźnik z aplikacją Bolt wchodzi do Rzeszowa. Taksówkarze: To nieuczciwa konkurencja

Bartosz Gubernat

Od czwartku w Rzeszowie będzie można korzystać z przejazdów pasażerskich z aplikacją Bolt. Każdy, kto pobierze ją na smartfona, będzie mógł zamówić kurs prywatnym samochodem innego użytkownika. Właściciel systemu zapowiada niskie ceny przejazdów. Taksówkarze odpowiadają, że to bezprawne działanie i zapowiadają, że dołączą do ogólnopolskiego protestu.

W Rzeszowie wydanych jest w tej chwili 640 licencji taksówkowych. Jak szacuje Urząd Miasta Rzeszowa, aktywnych jest około 400. Oznacza to, że tylu taksówkarzy świadczy na co dzień swoje usługi. Część z nich jest zrzeszonych w kilku korporacjach realizujących m.in. zlecenia na telefon. Pozostali klientów szukają na własną rękę, oczekują na postojach i jeżdżąc po mieście.

Przewozy z aplikacją

Do tej pory w Rzeszowie oficjalnie nie działały żadne podmioty świadczące usługi podobne do taksówek, ale nimi nie będące. Od czwartku się to zmieni, bo swoją działalność w stolicy Podkarpacia rozpoczyna Bolt.

W dlaszej części artykułu m.in.:

  • kto może zostać kierowcą Bolt, a jak wygląda zrobienie licencji taksówkarza
  • dlaczego taksówkarze protestują
Pozostało jeszcze 78% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Bartosz Gubernat

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.