Jak na razie, największym dokonaniem debaty o łódzkiej kulturze, która towarzyszyła ogłoszeniu Manifestu Wolnej Kultury Łodzi, jest to, że się odbyła.
Nie wychowamy w bloku drugiej sowy Hedwigi z Harry Pottera ani sarenki Bambi. Podloty ptaków nie potrzebują naszej pomocy, chyba że są okaleczone. Pomagajmy zwierzętom mądrze i z rozwagą.
W 20-leciu międzywojennym Toruń był jednym z największych garnizonów II RP. Stacjonowały w nim jednostki artylerii, piechoty, saperów, lotnictwa...
Na początku wakacji otworzą się bramy kąpielisk w Kamionkach i Chełmży. Pod koniec czerwca ma zadebiutować w nowej odsłonie plaża w Józefowie.
12 czerwca na bydgoskim stadionie Zawiszy w Bydgoszczy odbędzie się I memoriał Ireny Szewińskiej, najwybitniejszej polskiej lekkoatletki wszech czasów, nazywanej „pierwszą damą polskiego sportu”.
Po ogłoszeniu przez sąd wyroku Adamczykówna dowiedziała się od adwokata, że jej rodzice nie poniosą kary, jeśli ucieknie z więzienia. Kwadrans później już jej nie było. Sprytna aferzystka w nieprawdopodobny sposób uciekła milicji.
Trwają prace nad uchwałą krajobrazową, zwaną też kodeksem reklamowym. Będzie to dokument porządkujący przestrzeń publiczną miasta. Wprowadzi zasady i warunki umieszczania reklam, urządzeń reklamowych oraz małej architektury i ogrodzeń na terenie...
„Weź sprawy w swoje ręce!” - pod takim hasłem wystartowała siódma edycja naszego budżetu partycypacyjnego. W tym roku czeka nas sporo zmian w sposobie zgłaszania i wyboru projektów.
W Szczecinie trwa miejski program dofinansowania do leczenia niepłodności metodą in vitro. Chętnych par jest tak wiele, że do miasta trafił wniosek o rozszerzenie programu. Nic dziwnego, miasto dopłaca do leczenia 5000 złotych.
Rozmowa z mec. Włodzimierzem Łyczywkiem, dziekanem Okręgowej Izby Adwokackiej w Szczecinie, uczestnikiem II Kongresu Prawników Polskich w Poznaniu.
Zawiązał się Społeczny Komitet Budowy Pomnika Pierwszego Powojennego Prezydenta Szczecina Profesora Piotra Zaremby. Odsłonięcie rzeźby miałoby nastąpić 5 lipca 2020 roku.
Konik macha ogonem, szpaki latają wokół czerośniowego drzewa, kręci się karuzela. W Nadbałtyckim Centrum Kultury można oglądać drewniana zabawki. Niektóre z nich mają po kilkadziesiąt lat i przeszły przez ręce wielu dzieci
Rozmowa z mecenasem Januszem Kaczmarkiem, obrońcą byłego prezesa Grupy Lotos Pawła Olechnowicza
Rozmowa o ustawach zakazujących niszczenia niesprzedanych towarów z Markiem Borowskim, prezesem Federacji Polskich Banków Żywności.
Demonstranci domagają się ponownych konsultacji przebudowy placu Rapackiego. Podczas poprzednich o wycinkach drzew nie było mowy.
Sport to zdrowie i rzeczywiście trzeba mieć zdrowie, żeby psychicznie wytrzymać cokilkudniowe horrory, jakie swym fanom fundują dzielni a waleczni panowie z Polskiego Cukru w swych zmaganiach o ekstraligowe złoto.
Uczniowie bydgoskiej samochodówki podjęli się nie lada wyzwania i odrestaurowali eksponat z czasów II wojny światowej. To Moździerz M160 wzór 1943.
W ubiegłym tygodniu do Bydgoszczy zawitały upały. W tym gorącym okresie wielu z nas marzy o tym, żeby się schłodzić. Najlepiej w jeziorze.
Sezon wyjazdowy powoli się rozkręca - nie trzeba wyjeżdżać daleko, by znaleźć ofertę która zadowoli nawet najbardziej wybrednych turystów.
W Śródmieściu nie ma gdzie wyprowadzać psów. Zwierzaki nie mają gdzie biegać, choć jest tu duży park, w części tylko zagospodarowany. W poniedziałek (10 czerwca) mieszkańcy złożą petycję w tej sprawie w urzędzie miasta i wniosek w ramach...
rozmowa z dr Wiesławem Chudzikiem
Tegoroczne dofinansowanie dróg wojewódzkich w Kujawsko-Pomorskiem wyniesie 18,6 milionów złotych. Najwięcej pieniędzy otrzymają drogi Chojnice - Świecie i Rypin - Lipno.
Biznes wkroczył do religii. Można kupić choćby nowoczesny różaniec, linijkę dla wierzących uczniów lub olejek z psalmów. - To chwyt marketingowy. No i chwyt poniżej pasa - komentują niektórzy.
Latają nad ogródkami, gdy ich właściciel opalają się, zaglądają na balkony bloków mieszkalnych, odzierają lokatorów z intymności. To wyposażone w kamery drony.
W 2014 roku z noclegów w województwie opolskim skorzystało ponad 33 tysiące zagranicznych gości, o 4,5 procent więcej niż w 2010 r. W 2017 roku było ich ponad 48 tysięcy, a łącznie z Polakami dłużej niż dzień spędziło w regionie 422 tysiące osób....
Formacja Taneczna Shiva Senior okazała się najlepsza na Mistrzostwach Polski Cheerleaders w Ostrołęce. Zwycięstwo dało grupie przepustkę do udziału w Mistrzostwach Europy. Jednak start w zawodach wisi na włosku. Koszt wyjazdu to ok.30 tys. zł....
Miała szesnaście lat, kiedy musiała sama zamieszkać i zadbać o siebie. To nauczyło ją odpowiedzialności i roztropności. Skończyła krakowską PWST i zrobiła aktorską karierę w Warszawie. Teraz spełnia się również jako mama dwuletniego Henia
Musi być uśmiech, bo spotkaliśmy się 4 czerwca, za chwilę leci Pan do Gdańska na jubileuszowe obchody trzydziestolecia i to z prezentem - będzie Pan pokazywał w Teatrze Szekspirowskim słynny już w Polsce rapsod „Wałęsa w Kolonos”. Tam już...
To był spontaniczny zryw. Spontaniczny i jednocześnie chaotyczny. Nie wszyscy byli przekonani, że uda się odnieść sukces. Tarnowscy bohaterowie wydarzeń z 1989 roku w większości nie zrobili wielkich politycznych karier. Niektórych nie ma już wśród...
Za PRL-u mówienie tego, co się uważało za prawdę, uchodziło za coś nadzwyczajnego. Publikowanie tego (w drugim obiegu) wiązało się z dużym ryzykiem i wzbudzało podziw oraz wdzięczność.
Rozmowa z prof. dr. hab. n. med. Grzegorzem Helbigiem, internistą i hematologiem, kierownikiem Kliniki Hematologii i Transplantacji Szpiku SUM w Katowicach - o mastocytozie, rzadkim, trudnym do zdiagnozowania i leczenia nowotworze szpiku.
Wydarzenie uświetnił recital Artura Gotza, artysty związanego z Teatrem Nowym w Łodzi i Teatrem 6. Piętro w Warszawie.
W 2018 roku w województwie śląskim uratowano o 102 osoby z zawałem więcej dzięki temu, że wzięły udział w programie KOS. Zapewnia on chorym roczną opiekę kardiologiczną po wystąpieniu zawału. Ze śląskich kardiologów ma brać przykłada cała Polska.
Do Śląskiego Urzędu Marszałkowskiego trafił wczoraj protest przeciwko odwołaniu dyrektor Teatru Roz-rywki Aleksadry Gajewskiej. Popisało go ponad 1600 osób. Marszałka Jakuba Chełstowskiego nie było w urzędzie. Obecnie p.o. dyrektora teatru jest...
W zapach się ubieramy - mówi Katarzyna Kamińska przekonując, że perfumy odgrywają w naszym życiu wyjątkową rolę. Białostoczanka prowadzi warsztaty zapachowe w całej Polsce. Na co dzień współpracuje z marką Jo Malone London.
Realne robi się, że z końcem sierpnia w Szczecinku przestanie działać oddział psychiatryczny. Rozmowy w sprawie jego przejęcia przez szpital znalazły się w impasie.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.