- Zależy nam, by gorzowskie instytucje ze sobą współpracowały, a nie wojowały - mówi w rozmowie z GL Małgorzata Domagała, wiceprezydent Gorzowa odpowiedzialna m.in. za kulturę.
Prezydent USA Donald Trump przyleci do Polski na obchody 80-lecia wybuchu II wojny światowej. Ma też odwiedzić swoich żołnierzy w jednej z baz w Polsce. Czy to będzie Żagań?
Głównym filarem Policji Województwa Śląskiego w II RP byli weterani Powstań Śląskich z lat 1919-1920-1921
- Program naprawczy? Brzmi groźnie. Ale jeśli trzeba, to mówi się trudno. Jako mieszkanka powiatu wolę, by inwestycji było mniej, a powiat wyszedł na prostą - komentuje Emila Aleksandrowicz z Drzeńska.
Rzeź wołyńska zazwyczaj opisywana jest w jednym wymiarze, zgodnie z zasadą, że punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Zbigniew Wadas przekonuje nas, że ta tragedia, jak wiele innych, ma wiele wymiarów...
W podstawówce na Wieprzycach na religię nie chodziły ostatnio tylko trzy osoby. Za to w Mechaniku, Ogrodniku, Plastyku i Ekonomiku katecheza interesuje mniej niż połowę uczniów.
W Katowicach prezydent złożył kwiaty na grobach bohaterów śląskiej samorządności: Wojciecha Korfan-tego, Józefa Rymera i Konstantego Wolnego. Następnie odsłonił tablicę upamiętniającą 100
Prawo i Sprawiedliwość ogłosiło listy wyborcze do Sejmu i Senatu. Jest na nich większość obecnych parlamentarzystów. Także w przypadku Podlasia, gdzie dziesięć pierwszych miejsc zajmują osoby świetnie znane z działalności sejmowej, rządowej i...
Michał Daniel jest jednym z kilku zawodników, którzy latem przyszli do Izolatora Boguchwała. - W tym sezonie nikomu nie będzie się z nami łatwo grało - zapowiada.
W czasach PRL książeczki mieszkaniowe dawały szansę na własne mieszkanie. Dziś zebrane na nich pieniądze często pokrywają jedynie kilka procent jego wartości.
- Japonia zauroczyła nas pod wieloma względami - mówi Alicja Szeluga, szefowa Chóru Dziewczęcego „Skowronki”. Chór wrócił właśnie z tournee po Kraju Kwitnącej Wiśni.
Prof. Adam Dobroński, współautor książki "Białystok 1920" przybliża klimat wojny polko-bolszewickiej i opowiada o bitwie białostockiej. Kto wie, jak zginął kpt. Józef Marjański?
- Celem naszego projektu jest zebranie środków na nagranie oraz wydanie albumu muzycznego Press Jazz. Projekt kończy się 1 września, tak jak nasze ostatnie studenckie wakacje w Gdyni. Na następny dzień, kiedy spotykamy się wszyscy po raz czwarty...
Koszalin wyraził chęć współpracy z kolejnym miastem partnerskim - to Troki na Litwie. Jak wygląda lista miast, z którymi przyjaźni się Koszalin i co z tego wynika?
Każde dziecko ma swojego bohatera. Chłopcy wybierają strażaka Sama czy McQueen’a. Dziewczynki chcą być najczęściej księżniczkami - Elsą z Krainy Lodu czy małą syrenką Ariel. W Poznaniu w baśniowych bohaterów wcieliły się niezwykłe dzieci. Osoby z...
Choć kolejne historyczne i wartościowe budynki w centrum Poznania odzyskują dawny blask, nadal wiele z nich stoi pustych lub prowadzi się w nich ciągnące się w nieskończoność remonty. Tak jest z wizytówką Łazarza, słynną Sołtysówką, czy Zieloną...
Zacznę od tego, że jestem Ślązakiem i czuję się Ślązakiem, choć część moich przodków przyjechało na Górny Śląsk z innych krain. Ktoś mógłby zatem powiedzieć, że ze mnie krojcok, niemniej jednak wyrosłem w śląskiej kulturze i przez wiele lat mojego...
Urząd Statystyczny w Rzeszowie przeliczył dochody gmin na „głowę” mieszkańca. Najbogatszą jest niewielki Ostrów, a najbiedniejszą Komańcza.
O motylach i miejskich rzeźbach
Fundacja „W Człowieku Widzieć Brata” realizuje projekt „Wehikuł Czasu” bJego celem jest umożliwienie seniorom powrotu do miłych czasów dzieciństwa.
Ta historia jest tak dziwna, że gdyby nie to, że pochodzi z prokuratury, można byłoby ją uznać za fakenewsa. Ale wszystkie osoby i zdarzenia w tej sprawie są prawdziwe.
Raz w historii Rymanów trafił na łamy najważniejszego dziennika świata. I od razu na pierwszą stronę. To było w 1988 roku: w notce „New York Timesa„ poświęconej pamięci zmarłego wówczas laureata Nagrody Nobla Izydora Isaaca Rabi, w której...
Pamiętaj, trzeba mieć spiżarnię pełną strączków i kasz, a głodu nie zaznasz - powtarzała mi zawsze moja babcia. Robiła to z takim przejęciem, jakby za chwilę miała wybuchnąć wojna albo jakaś inna katastrofa. Wzięłam to więc sobie do serca.
Szanowni Państwo, ostatnio dużo mówi się w Polsce o dziedzictwie - materialnym i duchowym. Nawet nasze Ministerstwo Kultury nazywa się:… i Dziedzictwa Narodowego.
Pewność siebie jest super, ale tylko w racjonalnych dawkach.
Czy „trzynasta emerytura” zostaje? Odpowiedź z obozu władzy: tak, jeśli „dobrze” zagłosujecie.
Moda na wyborcze koalicje zapanowała w naszym życiu politycznym. Dotąd do wyborczej rywalizacji stawały głównie komitety partyjne, jasno prezentujące swoje programy i cele. Dziś jest już zupełnie inaczej.
Skrzynki pełne sałaty opromienia witraż. Nad stoiskiem z piwem kolejny - ze świętą rodziną. Aureole załamują światło na złoto. Kupujesz pietruszkę, a masz wrażenie, jakbyś miał z nią pójść nie do kasy, lecz spowiedzi…
- Po to jestem w Resovii, żeby dać dobrą zmianę - mówi Grzegorz Płatek, piłkarz 2-ligowej Apklan Resovii, autor pięknego gola, w zwycięskim meczu przeciwko Zniczowi Pruszków.
29 sierpnia w Szczecinie zostanie zorganizowany okrągły stół dla samorządowców, nauczycieli, rodziców i przedstawicieli oświaty.
Są ludzie żyjący polityką przez cały dzień. Ja taki nie jestem, nużą mnie programy publicystyczne z politykami, te nawalanki bez konkluzji. Wolę znajdować sobie obszary dalekie od tego świata, rejony zupełnego oderwania od polityki - mówi prof....
Kiedy w ostatnich tygodniach szczeciński tyczkarz dwukrotnie przeskoczył poprzeczkę zawieszoną powyżej sześciu metrów, jego radość była tak ekspresyjna, że zaraziła nie tylko widzów, ale również rywali.
"Cygan" nie tylko na ringu potrafił przywalić. Kiedy agenci CBŚ rozbili mu night-biznes, skontrował tak, że rozwalił rzeszowski CBŚ. Zza krat.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.