Sprawdziliśmy kto, za ile wybuduje długo oczekiwany fragment krajowej "osiemnastki". Kiedy zaczną się roboty?
Labirynt dla dzieci, który powstał podczas rewitalizacji parku Winnego wzbudził wiele kontrowersji. Do jego budowy wykorzystano cisy, których owoce są trujące. Czy miasto zamierza wprowadzić zmiany?
Od kilku lat w powiecie wschowskim jest zdecydowanie mniej przypadków salmonelli niż w kraju. Wyhamował też wzrost przypadków boreliozy.
Będzie odnowiona drużyna lubuskich parlamentarzystów. To pewne, bo pięcioro posłów wybranych poprzednio, teraz nie startuje. kto zajmie ich miejsca? Kto ma szansę zostać w Sejmie RP?
Mieszkańcy po raz drugi zgłaszali i wybierali inwestycje, które zrealizuje gmina. Takie możliwości daje budżet obywatelski. Trzy spośród sześciu zgłoszonych pomysłów zostaną zrealizowane.
W środę nad ranem został zdemontowany pomnik Adama Mickiewicza.Jeden z symboli Gorzowa do końca roku ma stanąć w nowym miejscu - kilkanaście metrów od starego.
Chociaż rodzina od 1945 roku mieszka w mieszkaniu komunalnym, nie uzyska 90-procentowej bonifikaty przy kupnie lokalu. Wszystko przez to, że w 2001 roku musiała zmienić mieszkanie, bo poprzednie się spaliło. Mariusz Gromko z PiS chce zmiany...
Wielkie zdziwienie i oburzenie w Łodzi. Powód? Do warszawskiego muzeum ma trafić kultowy neon z dworca Łódź Fabryczna, który przez lata był wizytówką starej stacji kolejowej.
Michał Mech ma 15 lat. Zbiera przedmioty związane z koleją, a także prowadzi renowację pozyskanych eksponatów. Ożywia to, co dawno straciło swój blask. Swoją przyszłość wiąże z pociągami. Jak mówi o sobie jest młodzieńcem o kolejowej duszy.
Do rejestru zabytków trafił właśnie jeden z budynków stojących na terenie browaru Dojlidy. Obiekt powstał w 1901 roku i jest jednym z najlepiej zachowanych w mieście zabytków z czasów carskich. Warto przypomnieć, że w rejestrze są również bardzo...
Turystyka jest przyszłością regionu, tylko trzeba ją w sposób przemyślany zorganizować - mówi prof. Sławomir Bakier z Politechniki Białostockiej. M.in. takie kwestie będą poruszane podczas konferencji, która w dniach 17-18 października odbywać się...
Tytuł Honorowego Obywatela Miasta Inowrocławia nadany zostanie w piątek, 11 października, Tadeuszowi Chęsemu. Stanie się to podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej.
Polskie drogi stały się wyjątkowo niebezpieczne - rośnie liczba ciężkich wypadków i zwykłych kolizji. Jesienią ryzyko rośnie jeszcze bardziej. Co robić gdy coś złego stanie się na trasie, staniemy się uczestnikiem kolizji lub wypadku?
Język angielski, matematyka, biologia - te przedmioty uczniowie chcą zdawać na poziomie rozszerzonym na maturze w maju 2020. Ale decyzja nie jest ostateczna i mogą ją jeszcze zmienić.
Rozmowa z dr hab. Magdaleną Mateją, medioznawczynią z UMK w Toruniu
Jakub Kamiński rekordu Filipa Marchwińskiego, który stał się najmłodszym strzelcem w historii Lecha Poznań już nie pobije, ale eksperci wróżą mu podobną karierę. Utalentowany skrzydłowy także jest w kadrze U-19, a w tym sezonie zaliczył w...
Sezon grzewczy rozpoczęliśmy od znalezienia się w niechlubnym rankingu AirVisual najbardziej zanieczyszczonych miast świata na 4. miejscu. Czy partie, w tym ta rządząca mają pomysł na realną walkę ze smogiem?
15 października Związek Nauczycielstwa Polskiego rozpoczyna strajk włoski. Jak to wpłynie na funkcjonowanie szkół w Szczecinku?
- Cześc Moderek, miło cię widzieć. W końcu się dostałeś do nas. Długo to trwało, ale wreszcie tutaj jesteś - tymi słowami selekcjoner kadry U-21 Czesław Michniewicz powitał Jakuba Modera, na zgrupowaniu przed meczami z Rosją oraz Serbią....
Ogromna farma fotowoltaiczna powstanie w gminach Puchaczów i Cyców. Produkowany przez nią prąd będzie zasilać pobliską kopalnię w Bogdance. Jednocześnie trwają przygotowania do budowy kolejnych elektrowni w województwie lubelskim, ale one mają być...
Poznański Ośrodek Specjalistycznych Usług Medycznych przez długi czas był stawiany za przykład prężnie rozwijającej się placówki. Jego sztandarową inwestycją miało być Centrum Medycyny Senioralnej. Od roku wiadomo, że ono nie powstanie przy...
- Tylko nowy proces może rozstrzygnąć wszystkie wątpliwości w tej sprawie - zdecydował wczoraj Sąd Najwyższy i uchylił karę dożywotniego więzienia mieszkańcowi Szczecina, skazanemu za podwójne zabójstwo z 1999 roku.
Śląscy prokuratorzy chcą uchylenia immunitetu sędziemu w stanie spoczynku Edwardowi L. z Rzeszowa. Potem zamierzają przedstawić mu zarzuty korupcyjne.
Jelena Blagojević dołączyła już do drużyny Developresu Rzeszów, która w najbliższy piątek rozpoczyna sezon 2019/20 Ligi Siatkówki Kobiet. Kapitan "Rysic" przywiozła ze sobą m.in. złoty medal mistrzostw Europy. Na lotnisku witali ją kibice,...
Lojalny kolega, który próbował ratować życie w dramatycznych warunkach. Tak Otto Hetta, niemieckiego lekarza, wspominają byli więźniowie obozu na Majdanku.
Skrzyżowanie ulicy Bugajskiej i DK 1 to miejsce, w którym obecnie najczęściej tworzą się korki przy wjeździe do Częstochowy. Jest tam przejazd kolejowy. Co dzieje się z tą inwestycją?
Fizjoterapeuci i diagności to pracownicy służby zdrowia, którzy przez ostatnie dwa tygodnie protestowali, domagając się zwiększenia wynagrodzeń. Jedni z nich, jak mówią, uważani są często za niepotrzebnych, z kolei drudzy czują się niewidzialni....
Świnoujście już uzyskało zezwolenie na budowę tunelu. Decyzja została wydana priorytetowo, w ciągu 30 dni od dnia złożenia wniosku. To o 60 dni szybciej, niż miasto się spodziewało.
Otwarcie drogowej obwodnicy miasta nie jest działaniem wzbudzającym aż tak duże emocje jak otwarcie dziesiątek nowych kilometrów autostrady czy drogi ekspresowej. Ale są to działania bardzo ważne z punktu widzenia płynności ruchu i jednocześnie...
Urząd Statystyczny w Gdańsku opublikował dane dotyczące pomorskiego sektora medycznego. Statystyczny mieszkaniec Pomorza staje się pacjentem systemu ochrony zdrowia średnio osiem razy w ciągu roku. Specjaliści ostrzegają, że dostępność do...
Najbardziej tajemnicza śmierć grudnia 1970 roku ma szansę być wreszcie i ostatecznie wyjaśniona. Rodzina zgodziła się na ekshumację żołnierza, Stanisława Nadratowskiego, który w niewyjaśnionych okolicznościach zginął 19 grudnia od kul lub kuli....
O leki wycofane z aptek, procedury i to, co ma zrobić pacjent pytamy Hannę Borowiak z Zachodniopomorskiej Okręgowej Izby Aptekarskiej.
Z Romualdem Wiczą-Pokojskim, reżyserem „Olgi” Jorge Antunesa w Operze Bałtyckiej. - W całej partyturze „Olgi” jest wiele dźwiękowych niespodzianek.
W Czeladzi są kolejne utrudnienia dla kierowców, związane z największą miejską inwestycją, czyli budową trzech węzłów przesiadkowych. Nowa organizacja ruchu wprowadzona została na ulicy Katowickiej, w rejonie zjazdu w Dehnelów oraz wyjazdu z...
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.