Prof. Mirosław Markiewicz z Katowic będzie w Rzeszowie przeszczepiał szpik kostny. Pierwszą transplantację komórek krwiotwórczych przeprowadzi w przyszłym roku.
Rozmowa mł. asp. Edytą Chabowska, rzecznik Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie o podatkach.
- Do przerwy nie mogliśmy wejść na swój właściwy poziom - powiedział po meczu z Garbarnią Kraków, Konrad Domoń, kapitan Apklan Resovii.
Pacjenci z Lublina oraz z woj. lubelskiego mogą sprawdzić, czy nie chorują na przykład na wirusowe zapalenie wątroby typu C, astmę, czy raka jelita grubego. Podpowiadamy, gdzie można wybrać się na darmowe badania profilaktyczne.
Dziś przekonamy się, czy Rzeszów będzie mógł się pochwalić pierwszym mieszkańcem, któremu zostanie przyznana Nagroda Nobla z dziedziny fizyki.
Atmosfera wokół potencjalnej budowy kopalni rud cynku i ołowiu w powiecie zawierciańskim zgęstniała. Prokuratura prowadzi postępowanie dotyczące prawidłowości decyzji związanych z przyznaniem koncesji na poszukiwanie złóż. Na spotkaniach...
Wykonawca prac przejął plac budowy pod budowę obwodnicy Przecławia i Warzymic. Nie oznacza to jednak, że od razu rozpoczną się prace budowlane. Najpierw wkroczą archeolodzy.
Czy szykuje się kolejny konflikt kompetencyjny między rządem a samorządami? Od przyszłego roku prawdopodobnie wejdą w życie w życie zmiany w kodeksie karnym skarbowym, które nadadzą straży miejskiej dodatkowe uprawnienia. Mogą one jednak krzyżować...
Rzeźbiarz, muzealnik, fanatyk turystyki górskiej, patriota ze Stargardu, zabierający na wędrówki stargardzką flagę. Grzegorz Witkowski otworzył podwoje swojej niewielkiej piwnicy i podzielił się z nami swoimi pasjami.
Dziś Sąd Najwyższy ma zdecydować o przyszłości skazanego na dożywocie Arkadiusza Kraski. W najlepszym wypadku może go uniewinnić, w najgorszym - nakaże powrót do celi.
Co czwarty kredyt hipoteczny w Polsce został zaciągnięty we frankach szwajcarskich. Łączna kwota zadłużenia kredytobiorców z tego tytułu to ponad 100 miliardów złotych.
Księgowe, lekarze, nauczyciele, biznesmani. Niektórzy mają już dzieci, inni wnuki. Ale łączy ich pasja! Członkowie zespołu FaFaRaFa z Białegostoku udowadniają, że w tańcu nie ma ograniczeń. W weekend chcą roztańczyć swoje miasto!
- Zawsze tak robiliśmy i nikt nigdy nie powiedział, że krzywdzimy te zwierzęta - przyznał w poniedziałek jeden z oskarżonych o znęcanie się nad zwierzętami przywożonymi do ubojni. Według prokuratury, oko na to, co dzieje się na rampie, miała...
Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes Polskiego Stronnictwa Ludowego, gościł dzisiaj w Bielsku-Białej. Na pl. Bolesława Chrobrego spotkał się z kandydatami PSL do Sejmu z okręgu nr 27, mieszkańcami i dziennikarzami.
Chociaż autostradowa obwodnica Częstochowy nie jest jeszcze gotowa, to autostrada A1 już przyciąga inwestorów. W połowie września Hillwood otworzył pod Częstochową pierwszą halę centrum logistycznego, a teraz rozpoczęła się budowa Panattoni Park...
Nie ma komu pracować w szpitalu w Wodzisławiu Śląskim. W październiku 2019 zawieszony został oddział chirurgiczny. Co teraz z pacjentami?
Na facebookowym Zielonym Toruniu pojawiła się petycja dotycząca reklamowego bałaganu wyborczego. Szef toruńskich drogowców powołał natomiast wczoraj zespół, który zajmie się nielegalnymi reklamami w pasach drogowych. Tymczasem w Gdyni w ogóle nie...
Ponad trzysta bydgoskich mieszkań komunalnych wciąż stoi pustych. Inne samorządy oddają takie w zamian za remont i zwolnienie z czynszu.
Kandydaci ubiegający się o poselski mandat mówią o finansowaniu sportu i działań na rzecz ochrony środowiska.
Wspominali dawne studenckie czasy. Mieli też okazję zobaczyć, jak białostocki uniwersytet wygląda dziś. Absolwenci pierwszych roczników kształcących się w Filii Uniwersytetu Warszawskiego w Białymstoku spotkali się na zjeździe.
Bydgoski ratusz chce poznać zdanie mieszkańców na temat wizji zagospodarowania Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku w Myślęcinku. W poniedziałek (7 października) rozpoczęły się konsultacje społeczne.
Ekipa kliniki rehabilitacji w trakcie badań nad stosowaniem leku w innych przypadkach, zauważyła, że dzieci z dystrofią, gdy go dostają, zaczynają lepiej funkcjonować. Jeżeli nie mogły podnosić rączki do góry, to zaczynają ją podnosić, jeżeli...
W sobotę w lesie pod Strzelcami Opolskimi policjanci odnaleźli ciało poszukiwanej 72-letniej kobiety, która poszła na grzyby. Policjanci kolejny raz apelują o ostrożność podczas wypraw do lasu, zwłaszcza tych samotnych.
Głównie psy, ale również koty przywozili łodzianie do AnimalBusa, który cztery razy zamieniał się w gabinet weterynaryjny. To w nim weterynarze ze schroniska dla bezdomnych zwierząt przy ul. Marmurowej wszczepiali domowym pupilom czipy. Od maja do...
1945 r. Przy kamiennym grobowcu położonym na zalesionym wzgórzu Pogórza Wielickiego rozlega się salwa. Tak akowcy żegnali Artura barona Lipowskiego „Turka”, żołnierza legendarnego „Zapory”.
Przy ulicy Gołębiej mieszkali rzemieślnicy, drukarze, studenci, wojskowi. Od końca XIX w. rezydują tam poloniści.
W Waniewie (gmina Sokoły) została odsłonięta tablica poświęcona Władysławie i Stanisławowi Krysiewiczom. To polskie małżeństwo zamordowane podczas wojny za ukrywanie ośmiorga Żydów.
Na cmentarzu przy ul. Żwirowej pojawiły się stojaki z łopatami, szczotkami czy konewkami. Jeśli się sprawdzą, zarządca cmentarza postawi ich więcej. Na razie przypomina także o płaceniu za groby.
Kolejne koty zaginęły na Jędrzychowie w Zielonej Górze. Co się z nimi dzieje?
Krowy z Ciecierzyc nie trafią nad Zalew Szczeciński, bo chętny do przyjęcia zwierząt się wycofał, a innych wielu nie ma. Pojawił się więc pomysł, by krowy zostały tam, gdzie są teraz i były częścią rezerwatu Santockie Zakole.
– Chcemy się spotkać i porozmawiać o tym, co robić żebyśmy mogli wspólnie pomagać i robić to w jeszcze większym zakresie – podkreśla Marcin Mańkowski, prezes Nowosolskiej Paczki. 22 października - Nowosolskie Forum Organizacji Pozarządowych.
Już od 15 lat prowadzona przez regionalistów Izba Muzealna przybliża nam historię miasta nad Nysą. Każdy z nas może pomóc, by działalność Izby nadal mogła być tak różnorodna i fantastyczna.
W poniedziałek bydgoska PESA przekazała województwu lubuskiemu szynobus. To pierwszy pojazd w regionie, posiadający pełne dopuszczenie do poruszania się po sieci kolei niemieckich.
Słowa Lecha Wałęsy o „zdrajcy” Kornelu Morawieckim wywołały konsternację w szeregach Koalicji Obywatelskiej. Eksperci mówią, że już samo zaproszenie byłego prezydenta na ostatnią konwencję wyborczą w kampanii, było ryzykowne.
Od 1 października na kilku trasach powiatu mogileńskiego przywrócono lokalne połączenia autobusowe. Stało się to w wyniku rządowego programu FRPA.
Pomimo upadku Biura Podróży Neckermann Polska, branża turystyczna ma się dobrze. Zysk touroperatorów będzie w tym roku wyższy, a długi maleją. Niewiele jest biur z regionu na "czarnej liście" dłużników.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.