Rozmowa z Małgorzatą Mańką-Szulik, prezydentem Zabrza i przewodniczącą zarządu GZM, zdaniem Kapituły Plebiscytu DZ, najbardziej wpływową kobietą 2016 roku
Rozmowy telefoniczne i słuchanie głośno muzyki w pociągu? Tak, ale nie w tzw. strefie ciszy. Od 14 września PKP Intercity wprowadził nowy pilotażowy projekt, który polega na tym, że pasażerowie mogą podróżować w ciszy. Wyznaczony zostanie...
Nowocześnie urządzone, ze smakiem, przy tym funkcjonalnie. Mieszkanie w kamienicy przy ul. Moniuszki, które jest główną nagrodą w naszej loterii, to idealna przestrzeń zarówno do odpoczynku, jak i do pracy
W swojej ofercie mają m. in. słodkie żółwie, nietoperze i wściekłe truskawki. Płyną pod prąd i nie oglądają się na konkurencję. Katyushka, czyli kolekcjonerskie lalki z Gliwic od 2014 roku pobijają serca ludzi na całym świecie, zapraszając ich w...
Pielgrzymi, którzy latem przybędą do Krakowa przeczytają książkę przedstawiającą 1050 lat państwowości polskiej. Jeden z rozdziałów opowiada o chrzcie Mieszka I
Stary Sącz. Nawet 30 tys. pielgrzymów przyjedzie do miasta w ramach Światowych Dni Młodzieży. Potrzeba stu osób, które wskażą im drogę.
W dzisiejszym wydaniu Gazety Pomorskiej Plus mamy dla Ciebie 45 artykułów. Sprawdź, o czym piszemy!
Czytelnik zaalarmował nas: - Z kamienicy zaraz runie ludziom na głowę... głowa! Ozdobny kawał elewacji mógłby zabić! Natychmiast zainterweniowaliśmy.
- Niech miasto zacznie wreszcie murować grobowce! Ukróćmy ten bałagan - postuluje Tomasz Żółkiewicz z firmy Tempus Polska.
Kacper Grzelak z LO w Nowej Soli został laureatem ogólnopolskiego konkursu matematycznego w Krakowie. Zapewnił sobie indeks Akademii Górniczo-Hutniczej.
Chcą zgłosić sprawę w ogólnopolskiej federacji.
Wynik nie jest imponujący, ale z roku na rok trudno o lepszy - przyznaje Grzegorz Pawelski z Gorzowa, który wywalczył srebrny medal halowych mistrzostw Europy weteranów.
Oddział ginekologiczno-położniczy w Żaganiu zostaje i będzie lepiej wyceniany. Lekarze i położne się cieszą i zapowiadają wyjście do pacjentek oraz akcję marketingową.
Drużyny z ośrodków szkolno-wychowawczych walczyły w Wojewódzkim Turnieju Hokeja Halowego, w ramach Olimpiad Specjalnych w hali Arena w Żaganiu.
Na pocztówce ze zbioru Muzeum Okręgowego w Toruniu, widzimy obecną ulicę Poznańską na lewobrzeżnej stronie Wisły.
– Oni mogli nas zabić, a nikt nam nie pomógł – mówił Edward Dębicki. On i jego syn zostali pobici na giełdzie. Trwa proces. Sprawcom napaści grożą trzy lata więzienia.
Magiczna Kielnia PBO to konkurs dla młodych fachowców, który odbył się w środę w Zielonej Górze. Wystartowało w nim 13 drużyn z ośmiu szkół z woj. lubuskiego, dolnośląskiego i wielkopolskiego.
Dla młodzieży akademia to większe szanse u pracodawców i prestiż. Dla szkoły szansa na rozwój i przyciągnięcie nowych studentów. A dla miasta?
Zygmunt Stary uczcił wieść o narodzinach syna... piwem i piernikami. Dzisiaj Toruń rozsławiają smakołyki z Żywego Muzeum Piernika.
20 tys. zł łapówki miał wziąć Grzegorz Błażków, ówczesny szef Wojewódzkiego Urzędu Pracy. Po trzech latach prokurator oczyścił go z zarzutów.
W słubickich przedszkolach powstanie 50 dodatkowych miejsc dla dzieci. Miasto wyda na tę inwestycję 1 mln zł.
- Przestaliśmy już wierzyć, że cokolwiek na tej drodze się zmieni - mówią mieszkańcy ul. Słonecznej. Od lat czekają na remont drogi.
- Nie mogę zrobić prania ani użyć wody do jedzenia czy picia. Jest brązowa i ma nieprzyjemny zapach - mówi Anna Wójcik z Gronowa.
Mimo że rozgrywki zakończyli ponad miesiąc temu, już myślą o nadchodzącym sezonie. Poznaliśmy pierwsze zmiany w składach ekip z północy.
Uczniowie zawodówek czy techników zdobywają w trakcie nauki kilka kwalifikacji zawodowych. I nawet jeśli przerwą naukę, mają fach w ręku.
Kurs języka migowego, florystyczny czy barmański w zawodówce, pieniądze dla uczniów za praktyki w technikum. W szkolnictwie zawodowym szykuje się wiele zmian. Dadzą absolwentom szansę na świetny start na rynku pracy.
Szkolnictwo zawodowe w Polsce praktycznie przestało istnieć. W Żarach chcą naprawić błędy popełnione w przeszłości. Potrzebna jest regularna współpraca władz lokalnych, szkół i pracodawców z całego powiatu, a nawet regionu.
- Bez życzliwych mieszkańców, którzy wypożyczyli nam obrazy Hilarego Gwizdały, ta wystawa by tak nie wyglądała - mówi Leszek Kania, dyrektor Muzeum Ziemi Lubuskiej.
Lokatorzy liczą, że po ociepleniu ich bloku, opłaty za ogrzewanie mieszkań spadną od 30 do 50 procent. Dlatego tylko w tym roku prace trwają na 34 budynkach.
Uczniowie nie ukrywają, że uczą się zawodu, bo chcą w przyszłości dobrze zarabiać, a fachowcy są potrzebni na rynku. - Absolwenci szkół zawodowych dobrze odnajdują się w pracy, dlatego też coraz lepiej zarabiają - mówi przedsiębiorca.
Brak wykwalifikowanej kadry to cały czas największy problem nowosolskich przedsiębiorców. Ale nie tylko ich. Zakłady starają się poszukiwać fachowców na różne sposoby. Część z nich sama próbuje ich sobie wyszkolić.
Rozwój szkolnictwa zawodowego nie jest możliwy bez dobrej komunikacji uczniów i nauczycieli z przedsiębiorcami. Powiat nowosolski ma więc pełnomocnika, który pomaga na co dzień we współpracy na linii firmy-starostwo-szkoły.
Strzelecka podstawówka prowadzi nowatorski projekt: dzieci na warsztatach uczą się przyszłych zawodów. I chętnie w nich uczestniczą. Może dzięki temu w przyszłości łatwiej będzie im wybrać swoją drogę zawodową?
Astrofizyk łączy siły z miliarderem. Mężczyźni mają ambitny plan – chcą stworzyć statek kosmiczny, który w 20 lat doleci do gwiazdy Alpha Centauri.
Watykan przypomniał abp. Juliuszowi Paetzowi o wydanym trzy lata temu nakazie, by powstrzymywał się on od udziału w publicznych uroczystościach.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.