Chleb, cztery piwa, papierosy, czasem coś do kanapek. Zakupy i szybki powrót do domu. Tak mijały dni, tygodnie, miesiące. Do chwili, w której pan Helmut zniknął. Zapadł się jak kamień w wodę.
W ostatnim czasie o strażakach ze Świętochłowic jest głośno w całej Polsce. Wszystko za sprawą drugiej części spektakularnego filmu prezentującego działania Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Świętochłowicach. Pomysłodawcą projektu jest st. str....
Dzieciństwo wspominamy miło, więc i na bajki, które oglądaliśmy, patrzymy z nostalgią. Od „Jacka i Agatki” upłynęło już wiele lat. Dziś propozycji jest o wiele więcej, ale trzeba z głową patrzeć na to, co oglądają dzieci.
Na samą myśl o dawnych ośrodkach rekreacyjnych mieszkańcy śląskich miast zaczynają bujać w obłokach. Ośrodek Wypoczynku Niedzielnego w Jastrzębiu-Zdroju, ośrodek Kozubnik w Porąbce, Balaton w Wodzisławiu Śląskim czy ośrodek w Rybniku-Kamieniu -to...
Cztery obiekty ważne dla Śląska przedstawione są na polichromiach w auli przy Wojewódzkiej 33: to zamek w Oleśnicy, drewniany kościół w Mikulczycach, Dom Miar w Nysie i ratusz we Wrocławiu. Za organami, które w auli są nowe, jest schowana św....
Tatiana Szczęch, stylistka ocenia stylizację aktora Olgierda Łukaszewicza.
W Katowicach 1 kwietnia oficjalnie rozpoczynał się sezon na ogródki gastronomiczne. Ten rok będzie jednak inny niż poprzednie, bo po raz pierwszy ogródki w stolicy aglomeracji mogą stać i latem, i zimą. To znak, że wieloletnie apele gastronomów,...
W tym tygodniu mamy dla Was dane dotyczące transportu i dróg na Śląsku w latach 2005-2014. Planując weekendowy wyjazd warto przygotować się też od tej technicznej strony. Dowiecie się, jak długa jest autostrada, ile mostów musicie przemierzyć w...
To nie ulice, drogi i huta. To Pani, Pana i moje wspomnienia tworzą obraz Dąbrowy Górniczej. Miasta trudnego do kochania. Ale na zawsze naszego.
5-10-15 kilometrów czy maraton. Kto codziennie biega dla zdrowia? Sprawdził Sławomir Cichy.
Wczoraj zaczęły się w Polsce obchody 1050. rocznicy Chrztu Polski. To było pierwsze wejście Polski do Europy - mówi prof. Jerzy Sperka, dyrektor Instytutu Historii Uniwersytetu Śląskiego
Rozmowa z Małgorzatą Mańką-Szulik, prezydentem Zabrza i przewodniczącą zarządu GZM, zdaniem Kapituły Plebiscytu DZ, najbardziej wpływową kobietą 2016 roku
Rozmowy telefoniczne i słuchanie głośno muzyki w pociągu? Tak, ale nie w tzw. strefie ciszy. Od 14 września PKP Intercity wprowadził nowy pilotażowy projekt, który polega na tym, że pasażerowie mogą podróżować w ciszy. Wyznaczony zostanie...
Nowocześnie urządzone, ze smakiem, przy tym funkcjonalnie. Mieszkanie w kamienicy przy ul. Moniuszki, które jest główną nagrodą w naszej loterii, to idealna przestrzeń zarówno do odpoczynku, jak i do pracy
W swojej ofercie mają m. in. słodkie żółwie, nietoperze i wściekłe truskawki. Płyną pod prąd i nie oglądają się na konkurencję. Katyushka, czyli kolekcjonerskie lalki z Gliwic od 2014 roku pobijają serca ludzi na całym świecie, zapraszając ich w...
Pielgrzymi, którzy latem przybędą do Krakowa przeczytają książkę przedstawiającą 1050 lat państwowości polskiej. Jeden z rozdziałów opowiada o chrzcie Mieszka I
Stary Sącz. Nawet 30 tys. pielgrzymów przyjedzie do miasta w ramach Światowych Dni Młodzieży. Potrzeba stu osób, które wskażą im drogę.
W dzisiejszym wydaniu Gazety Pomorskiej Plus mamy dla Ciebie 45 artykułów. Sprawdź, o czym piszemy!
– Oni mogli nas zabić, a nikt nam nie pomógł – mówił Edward Dębicki. On i jego syn zostali pobici na giełdzie. Trwa proces. Sprawcom napaści grożą trzy lata więzienia.
20 tys. zł łapówki miał wziąć Grzegorz Błażków, ówczesny szef Wojewódzkiego Urzędu Pracy. Po trzech latach prokurator oczyścił go z zarzutów.
- Przestaliśmy już wierzyć, że cokolwiek na tej drodze się zmieni - mówią mieszkańcy ul. Słonecznej. Od lat czekają na remont drogi.
- Nie mogę zrobić prania ani użyć wody do jedzenia czy picia. Jest brązowa i ma nieprzyjemny zapach - mówi Anna Wójcik z Gronowa.
Uczniowie zawodówek czy techników zdobywają w trakcie nauki kilka kwalifikacji zawodowych. I nawet jeśli przerwą naukę, mają fach w ręku.
Kurs języka migowego, florystyczny czy barmański w zawodówce, pieniądze dla uczniów za praktyki w technikum. W szkolnictwie zawodowym szykuje się wiele zmian. Dadzą absolwentom szansę na świetny start na rynku pracy.
Szkolnictwo zawodowe w Polsce praktycznie przestało istnieć. W Żarach chcą naprawić błędy popełnione w przeszłości. Potrzebna jest regularna współpraca władz lokalnych, szkół i pracodawców z całego powiatu, a nawet regionu.
Uczniowie nie ukrywają, że uczą się zawodu, bo chcą w przyszłości dobrze zarabiać, a fachowcy są potrzebni na rynku. - Absolwenci szkół zawodowych dobrze odnajdują się w pracy, dlatego też coraz lepiej zarabiają - mówi przedsiębiorca.
Rozwój szkolnictwa zawodowego nie jest możliwy bez dobrej komunikacji uczniów i nauczycieli z przedsiębiorcami. Powiat nowosolski ma więc pełnomocnika, który pomaga na co dzień we współpracy na linii firmy-starostwo-szkoły.
Strzelecka podstawówka prowadzi nowatorski projekt: dzieci na warsztatach uczą się przyszłych zawodów. I chętnie w nich uczestniczą. Może dzięki temu w przyszłości łatwiej będzie im wybrać swoją drogę zawodową?
Astrofizyk łączy siły z miliarderem. Mężczyźni mają ambitny plan – chcą stworzyć statek kosmiczny, który w 20 lat doleci do gwiazdy Alpha Centauri.
Nadinspektor Jarosław Szymczyk jest trzecim śląskim komendantem wojewódzkim, który został szefem całej polskiej policji.
Parlament Europejski przyjął rezolucję wzywającą polski rząd do rozwiązania kryzysu wokół Trybunału Konstytucyjnego.
Przez wieki zakony pełniły wiele funkcji. Najistotniejsze to gospodarcza, kulturalna i edukacyjna. Te m.in. zadania realizowały też liczne wspólnoty na Pałukach.
Boniewo, jak wiele miejscowości na Kujawach ma starą i bogatą historię. W średniowieczu była to osada rycerska i rodowa siedziba Boniewskich herbu Ogończyk.
Wciąż nieczynny jest jeden z najbardziej znanych obiektów uzdrowiskowych w Ciechocinku - basen solny. Kolejni właściciele nie dają sobie rady z programem jego odbudowy. A basen niszczeje, zarasta chwastami...
Sławomir Kawka ze Świecia podsumowuje 40 lat swojej działalności artystycznej. Ukochał muzykę, ale dał się też poznać jako organizator, np. wyborów miss.
O nowej inicjatywie obywatelskiej rozmawiamy z Bożeną Manią, prezesem lubuskiego oddziału Związku Nauczycielstwa Polskiego.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.