Brakuje jeszcze stu wolontariuszy na ŚDM

Czytaj dalej
Fot. Fot. Stanisław Śmierciak
Katarzyna Gajdosz

Brakuje jeszcze stu wolontariuszy na ŚDM

Katarzyna Gajdosz

Stary Sącz. Nawet 30 tys. pielgrzymów przyjedzie do miasta w ramach Światowych Dni Młodzieży. Potrzeba stu osób, które wskażą im drogę.

W ramach tygodnia misyjnego ŚDM na starosądeckich błoniach zaplanowano 23 lipca spotkanie z biskupem Andrzejem Jeżem. Szacuje się, że weźmie w nim udział nawet 30 tysięcy młodzieży.

- Potrzebujemy wolontariuszy, którzy pomogą nam przy obsłudze tego wydarzenia - mówi Marcin Lewandowski, koordynator ds. logistycznych Światowych Dni Młodzieży. Podkreśla, że świetnie poszła rekrutacja wolontariuszy w parafiach, ale teraz rusza kolejna rekrutacja.


Autor: Joanna Urbaniec

Organizatorzy spotkania w Starym Sączu potrzebują jeszcze stu chętnych, którzy opiekowaliby się pielgrzymami tylko tego jednego dnia. - Pełniliby rolę takich chodzących punktów informacyjnych, pomagając pielgrzymom odnaleźć się w terenie - mówi Lewandowski.

Zadaniem wolontariuszy będzie nie tylko kierowanie i wskazywanie drogi przybyszom, ale również ścisła współpraca ze służbami porządkowymi. - Dlatego po rekrutacji odbędzie się spotkanie wolontariuszy z urzędnikami miejskimi, policją i strażakami, którzy przeprowadzą dla nich specjalne szkolenia - zaznacza Lewandowski.

Chętni mogą się zarejestrować na internetowej stronie diecezji tarnowskiej do 14 maja. Warunkiem jest ukończone 16 lat. Spotkanie służb z wolontariuszami zaplanowano na 21 maja w Starym Sączu.

- Od gimnazjum włączam się w różne akcje wolontariatu. Kiedy dowiedziałam się o pracy dla ŚDM, nie wyobrażałam sobie uczestniczyć w nich w innej roli niż jako wolontariuszka - mówi Sylwia Marczyk, uczennica I LO w Starym Sączu. Została animatorką parafialną ŚDM przy parafii św. Elżbiety w Starym Sączu. Teraz zachęca kolegów i koleżanki, żeby przyłączyli się do organizacji spotkania na starosądeckich błoniach.

Katarzyna Gajdosz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.