Zespół Szkół Licealnych i Technicznych im. Ziemi Tucholskiej jest „Innowacyjną szkołą zawodową na rynku pracy“. Tytuł zdobyli w Warszawie.
Nie ma takiej imprezy na wsi, by nie uczestniczyły w niej panie z kół gospodyń wiejskich.
Na inwestycyjnej liście Radziejowa wciąż najwyżej znajdują się roboty dotyczące infrastruktury. To budowa sieci wodociągowej i kanalizacji, remont ulic.
Mimo że radny Jacek Klajna mówił na komisji kultury i sportu, że z projektem uchwały o stypendiach dla ludzi kultury jest coś nie tak, a Maria Błoniarz Górna dodawała, że wygląda to na skopiuj-wklej z internetu, to radni nie wprowadzili żadnych...
Trzeba wielkiej odwagi, by wziąć na warsztat „Ferdydurke” Witolda Gombrowicza. A w starym ogólniaku polonistki Anna Szydeł-Eichenlaub, Gabriela Stępień i Aleksandra Łosin jakoś się nie przelękły i z młodzieżą doprowadziły rzecz do szczęśliwego...
Organizują rozgrywki ligowe, trenują przed każdym startem - miłośnicy kultowej gry komputerowej „Żużel 2001” nadal aktywnie działają.
Plany budowy Środowiskowego Domu Samopomocy w Mogilnie nadal są aktualne. Na razie gmina „przygląda się” domom w okolicy.
Nie będzie jednak zmiany obwodów szkół. Burmistrz Trzemeszna wycofał się z kontrowersyjnego pomysłu.
Barcinianie - ci trochę starszej daty - pamiętają, że w budynku gdzie obecnie funkcjonuje MDK mieściła się restauracja. „Kujawiak“ wrócił. Dlaczego?
Ostatnio kilka małżeństw świętowało pięćdziesięciolecie powiedzenia sobie sakramentalnego „tak”. To okazja do wspomnień i wzruszeń.
To była udana sobota dla ekip z mutacji włocławskiej. Dwa zwycięstwa , remis i porażka Włocłavii to bilans 21. kolejki 4. ligi kujawsko-pomorskiej.
Na pytanie Czytelnika odpowiada Marta Tabarkiewicz, adwokat.
Pod pomnikiem przyjaźni polsko-radzieckiej z okazji uroczystości wciąż stawiane są znicze. Mieszkańcy mówią, że to część ich historii.
Szkolenie młodych przewodników ze Szprotawy trwało aż pół roku i zakończyło się uzyskaniem dyplomów, które zdobyli: Aniela Cichalewska, Remigiusz Piliński, Anastazja Chmaj i Tymoteusz Piliński. Zajęcia prowadził krajoznawca Maciej Boryna z...
Sprawdźcie o czym piszemy w dzisiejszym wydaniu "Gazety Lubuskiej" Plus.
Prokuratura jeszcze nie podjęła decyzji o ekshumacji zwłok ofiar katastrofy smoleńskiej, choć mówi o nieprawidłowościach w dokumentacji.
Trwa akcja ratunkowa i liczenie ofiar po trzęsieniu ziemi w Ekwadorze. Zginęło co najmniej 350 osób, liczba ofiar na pewno będzie rosnąć.
Specjalnie dla Andrzeja Borowca utworzono leśnictwo – oburzają się leśnicy. Leśniczy jest bratem Agaty Borowiec, byłej asystentki Jana Szyszki.
Niewłaściwie wykorzystywane urządzenia mobilne mogą stanowić dla dziecka zagrożenie. A Dlatego wspólnie określcie, jak długo będzie codziennie korzystało z tabletu czy smartfona.
W 167 lubuskich szkołach od wczoraj do jutra trwa egzamin gimnazjalny. Pisze go 9,1 tys. uczniów. Jak czują się po pierwszym dniu?
Teraz mamy nowe miejsce pracy, bo sami znaleźliśmy lepiej płatną lub na wyższym stanowisku. Wypowiedzenie przez firmę jest coraz rzadsze.
Ekantor.pl Falubaz zaczął sezon od porażki w Toruniu. Nasi przegrali 39:51, bo poza „Małym” zabrakło także innych ważnych zawodników.
- Młodzi mieli zapięte pasy, nie mieli jak wyjść... Ale może gdyby on nie uciekł byliby z nami, a nie spłonęli żywcem - mówią we wsi.
– To będą dla nas spore oszczędności. Bardzo dobrze, że w końcu nie będziemy płacić ogromnych rachunków – mówią nam mieszkanki ul. Piastowskiej w Międzyrzeczu.
– Nie trzeba chodzić po chaszczach, żeby złapać kleszcza. Są nawet w ogródkach – przestrzega lekarz Krystyna Sławińska-Malczewska.
A po sprzedaży działek w strefie przy Trasie Północnej pod topór pójdzie 12 ha lasu. Joanna Liddane: - Obiecano, że las pozostanie.
- Stelmet wygrywając z PGE Turowem 83:64 zapewnił pierwsze miejsce przed play offem. Dziś gra zaległe spotkanie w Gdyni z Asseco.
Rozpoczęła się przebudowa dwóch ulic na Pleszówku: Spokojnej i Podgórnej. Zamiast drogi gruntowej, będzie tu kostka betonowa.
Wszystko wskazuje na to, że spełnią się marzenia mieszkańców i za trzy miesiące w Szlichtyngowej znów na stałe zagości policja.
Urząd miasta będzie pośredniczyć między osobami, która z różnych powodów chcą zamienić swoje mieszkanie na inne. A wszystko to bezpłatnie.
Z czterech miejsc, gdzie znajdowały się śmieci, a które podaliśmy w sobotnio - niedzielnym ,,Tygodniku Zielonogórskim” trzy należały do Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Zielonej Górze
Pogranicznicy z Tuplic rozbili grupę przestępczą zajmującą się nielegalną produkcją i przemytem tytoniu. Zabezpieczyli towar warty 610 tys. zł!
Przy ulicy Batorego w Zielonej Górze powstanie największy w mieście kompleks handlowy o powierzchni prawie 50 tys.mkw
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.