Szczęście rodziny z Olesna zmieniło się w tragedię. Mariusz czekał na narodziny córki, gdy z powodu nagłej choroby zapadł w śpiączkę.
Rząd planuje dodatkowe obostrzenia przy przewozie towarów akcyzowych. Opolscy przedsiębiorcy są za, o ile nie będzie to generowało kosztów.
Z Jarosławem Stańczykiem z Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Gdańsku rozmawia Ewelina Oleksy
W 1944 płyniemy do Berlina z ładunkiem cukru. Na Szprewie - pod bombami - czekamy na rozładunek barki - opowiada Zygmunt Tuszyński, syn i wnuk szyprów.
Z Mariolą Karwetą, żoną byłego dowódcy Marynarki Wojennej adm. Andrzeja Karwety, który zginął w katastrofie smoleńskiej, rozmawia Tomasz Modzelewski.
Generalnie stan zakochania to o chemiczna burza. Ta mieszanka działa na nas jak byśmy byli pod wpływem narkotyków - nic nas nie boli, jesteśmy pełni energii i wigoru - mówi dr Konrad Maj, psycholog społeczny.
Do końca II Rzeczpospolitej w tym miejscu był tylko podmiejski las. Potem wielką wojenną fabrykę, ściśle tajną, zbudowali Niemcy. Zniszczyła ją Armia Czerwona, a na gruzach dawnego DAG powstał polski gigant chemiczny. To jemu w dużej części...
Lwów. Miasto niezwykłe. Zniszczone przez pożar browaru, ocalone przed skutkami wojny. Przez pięćset lat polskie. Ukształtowane przez blisko 70 narodowości. Ma szansę odzyskać blask brylantu.
Sąd Okręgowy w Toruniu zdecyduje, czy uznać Iwonę P. za niebezpieczną. To pierwsza taka sprawa w województwie. Iwona P. kończy odbywać karę 15 lat więzienia za zabójstwo. Dyrektor więzienia w Grudziądzu uważa, że zza krat nie powinna wyjść na...
Niedziela będzie dniem prawdy dla żużlowców Get Wellu Toruń. Porażka z ROW-em w Rybniku, dająca rywalom punkt bonusowy, będzie oznaczała spadek torunian z PGE Ekstraligi. Ale to czarny scenariusz.
Skoro już dziś nie odróżniamy, czy za informacją w internecie stoją boty, czy ludzie, to za kilka lat nie oddzielimy prawdy od fałszu w sieci - ostrzega doktor nauk społecznych Grzegorz D. Stunża.
Z Leszkiem Kopciem, dyrektorem Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni rozmawia Henryk Tronowicz.
Białostocki kolekcjoner Dariusz Hajduczenia zdobył zdjęcia naszego miasta z czasów I wojny światowej. Fotografie są niezwykle ostre. Można dojrzeć poszczególne budynki i ulice. Widać m.in. oryginalny ratusz, wagę miejską, Wielką Synagogę, hotel...
2 września w Bydgoszczy odbędzie się finałowa gala drużynowego turnieju miast MMA. W „Łuczniczce” wystąpią sportowcy związani z pseudokibicami.
Sierż. szt. Artur Walczuk jest delegowany z SPPP w Bielsku-Białej do udziału w misji w Liberii w Afryce Zachodniej. Szkoli tam między innymi policjantów z Chin oraz Nigerii. Jak wypadają na tle Polaków?
Kiedyś autostopem można było przejechać Europę. W PRL-u granicą dla nas była Niemiecka Republika Demokratyczna. Oto wspomnienia autostopowiczów z ich przygód po Polsce i Europie.
Kilkaset lat temu Polska była potęgą bartniczą. Na terenie naszego kraju istniało kilkaset tysięcy barci. Dzisiaj jest ich jedynie około setki.
Przed nami szczyt pielgrzymkowy. Zapytaliśmy pielgrzymów o intencje, z jakimi idą na Jasną Górę. Oto ich przepiękne osobiste historie
Coraz bliżej uruchomienia unikatowej w skali europejskiej atrakcji: jeszcze w sierpniu w Sztolni Królowa Luiza w Zabrzu będzie dostępna nowa trasa. Będzie okazja nie tylko przejść podziemną trasą, ale także popłynąć łodziami. Nas zaprowadził w to...
Najstarsze maszyny parowe w Europie z rybnickiej kopalni „Ignacy” zatrzymano kilka lat temu. Teraz znów mają działać. Ale zanim „zaśpiewają”, najpierw ruszy tu centrum badawcze.
Prezydent miasta działa w organizacji, która nawołuje do obalenia rządu i dlatego nie znalazł się w komitecie organizacji obchodów święta wojska - mówi Grzegorz Mackiewicz, działacz PiS.
O tym, czy banki miały prawo udzielać kredytów we frankach, a jeśli nie, dlaczego ich udzielały i o tym, dlaczego wymiana personalna w sądownictwie jest konieczna - mówi Witold Modzelewski, prawnik, były wiceminister finansów.
To był historyczny skok. Szymon Godziek poleciał nad peletonem w Bukowinie Tatrzańskiej, wykonując tzw. backflipa, czyli salto w tył.
Wakacyjne wojaże w pełni. Z wolnych chwil od pracy korzystają także nasze gwiazdy. I dzielą się swoimi wrażeniami na Facebooku czy Instagramie.
Każdy z nich niesie ze sobą coś innego: wdzięczność, prośbę, radość, niektórzy po protu - ciekawość. Od lat pielgrzymi różnych narodowości, różnych religii, przemierzają tysiące kilometrów, aby odwiedzić miejsca dla nich ważne.
Subiektywny przegląd wydarzeń tygodnia Jerzego Witaszczyka.
Jeśli ktoś z Państwa stał w miniony weekend cztery godziny w upale w korku na autostradzie A1 koło Kutna, w oczekiwaniu aż zakończy się wyjaśnianie kontrowersji między 400 sympatykami klubów piłkarskich z Zabrza i Stalowej Woli, na pewno...
Chuligani przestali walczyć ze sobą na stadionach. Teraz walki toczą na autostradach. Mimo zaostrzonego prawa nadal bawią się w kotka i myszkę z policją. Zakładnikami tej sytuacji coraz częściej zostają zwykli ludzie, którzy stoją godzinami w...
Rozmowa z profesorem Władysławem Mielczarskim z Politechniki Łódzkiej o stanie i przyszłości polskiej energetyki.
Drużyny z Pomorza Zachodniego w sobotę rozegrają pierwsze mecze w III lidze piłkarskiej
W Owadowie-Brzezinkach pod Tomaszowem mamy jedno z najbardziej niezwykłych stanowisk paleontologicznych na świecie - mówi dr Błażej Błażejowski.
W porównaniu do lat ubiegłych spada liczba eksmisji. Do utraty mieszkania nie prowadzi zły los, ale nadmierny optymizm, życiowa niezaradność albo credo „jakoś to będzie”.
Wczorajsza nawałnica sparaliżowała miasto i narobiła mnóstwo szkód. Łamane przez wichurę drzewa pozrywały linie trakcji elektrycznej. Do zatrzymania ruchu tramwajów doszło aż w 20 miejscach, m.in. na ul. Zgierskiej (przy ul. Teresy) i Wojska...
Tomasz Gać jest wielkim entuzjastą alternatywnych źródeł napędu. Na łamach „Expressu” opisywaliśmy jego podróż z Łodzi do Walii elektrycznym nissanem leafem.
Łodzianin, 65-letni Jerzy Cieślak, jest zdruzgotany. Za chwilę może stracić dorobek całego życia.
Na półmetku są zdjęcia do realizowanego w Łodzi serialu „Ultraviolet”, który dla stacji AXN produkuje Sony Pictures Television przy współpracy ze studiem Opus Film. Wczoraj plan filmowy przeniósł się na ul. Tuwima 28.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.