Larysa Sidorczuk wraz z matką Anną i bratem Eugeniuszem zostali 13 kwietnia 1940 roku wywiezieni z Białegostoku do Kazachstanu. Wcześniej Sowieci aresztowali ojca Jana, policjanta, podoficera 42. pułku piechoty.
Czeladzianie po raz pierwszy zobaczyli wnętrza odnowionego Urzędu Miasta. Szarości i biel łączą się tu z brązem oraz czerwonymi akcentami. Otwarcie urzędu miało wyjątkową oprawę artystyczną.
To projekty, które wybrali mieszkańcy gminy Supraśl. Mają być realizowane w ramach budżetu obywatelskiego na 2018 rok.
Częstochowa. Miejski monitoring obsługiwany przez Straż Miejską wzbogacił się o 8 nowych kamer. Dodatkowe kamery zainstalowane przez częstochowski samorząd rozszerzają zasięg miejskiego monitoringu na pobliskie przystanki MPK przy al. Wyzwolenia,...
Gdyby w Katowicach skażeniu uległa sieć wodociągowa albo huragan pozbawił miasto prądu na wiele godzin, ponad połowa mieszkańców zostałaby bez dostaw wody pitnej - alarmuje Najwyższa Izba Kontroli.
Kolejny skandal ze szpitalem w Opatowie w roli głównej. Tym razem życia omal nie straciła starsza 79-letnia kobieta, którą w innym szpitalu uratowano w ostatniej chwili.
Sesję w sprawie przeładunku granulatu siarki przerwano na wniosek radnego PiS. Kontrolujący nie sprawdzili, jak przebiega rozładunek granulatu siarki, choć na zdjęciu widać wydobywające się spod czerpaka obłoki pyłu. Mieszkańcy Warszowa, którzy...
Polscy producenci wolą sprzedawać jaja za granicę, bo im się to bardziej opłaca.
Hala Targowa w Gdyni ma już 80 lat. Otwarto została w listopadzie 1937 roku. Tajemnice zegara i podziemi, przemytnicy kawioru i zielona kawa palona w prodiżu...
Pojawił się pomysł upamiętnienia ofiar budowy "Chociwelki".
Zygmunt Konieczny swoje 80. urodziny postanowił zadedykować Stanisławowi Wyspiańskiemu. Jubileuszowego koncertu będzie można posłuchać w ICE już dziś wieczorem
Dzięki zmarłemu dziesięć lat temu ks. Zdzisławowi Peszkowskiemu nie zapomniano o Katyniu. Pochowany został w Panteonie Wielkich Polaków w warszawskiej świątyni Opatrzności Bożej.
To lokatorzy Białostockiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Zaczynają zbierać podpisy. Chcą uśrednienia opłat, a nawet odwołania prezesa Stanisława Hołubowskiego.
Opolanin Alfred Böhmer zasłynął na przełomie XIX i XX wieku ze znakomitych pejzaży i portretów, czym na stałe zapisał się w historii światowej fotografii. Potem na wiele lat został zapomniany, teraz z mroków niepamięci wydobył go wydawca Bogusław...
A może następne odcinki będą poświęcone nie tylko promocji prezydenta i jego klubu - proponują radni PiS. Na pozytywną odpowiedź nie liczyli.
- Sytuacja jest bardzo zła, ale dopóki piłka w grze, to się nie poddamy - Adam Frączczak, kapitan Pogoni Szczecin.
W Małopolsce tylko 5 proc. dzieci może liczyć na miejsce w żłobku. Za trzy lata, zgodnie z unijnymi wytycznymi ta liczba powinna się zwiększyć do 33 proc. Według Najwyższej Izby Kontroli nie jest to jednak możliwe.
Doskonale wiemy, że w perspektywie kolejnych lat będziemy potrzebować wykształconej kadry pedagogicznej. Świadczy o tym wzrost liczby urodzeń w Łomży - twierdzi Mariusz Chrzanowski, prezydent Łomży.
Urząd miasta wreszcie zlecił projekt przebudowy skrzyżowania ulic Katowickiej oraz Ozimskiej w Opolu. Kierowcy czekają na to od lat, bo nie dość, że w tym miejscu jest niebezpiecznie, to dodatkowo tworzą się korki.
Centrum Kardiologii ma własny szpital. Teraz może pomóc dwa razy większej liczbie pacjentów. Ośrodek nie tylko powiększył sale, ale też zakres działalności. Zapewnia rehabilitację i edukację
„Pierwsza dekada. Po burzy nad starym światem” - takiej wystawy dotąd nie było. W Pałacu Opatów 150 prac znanych i mniej znanych artystów z Wybrzeża, które powstały w latach 1945-1955.
O bezpieczne przejazdy na Oruni walka trwa od lat. Sprawa dotyczy tysięcy gdańszczan. Zapaliło się zielone światło dla tych inwestycji. Pytanie, czy za deklaracjami pójdą pieniądze.
W Polsce odnotowano znaczące wydłużenie oczekiwania na wizytę u lekarza-specjalisty. Zdaniem ekspertów, może być jeszcze gorzej: społeczeństwo się starzeje, starzeją się także wykwalifikowani medycy.
Trafiłem do Widzewa, bo trener przyglądał się chłopakom z II ligi - wyjaśnia były reprezentant Polski Marek Citko.
Wrocław może być jednym z pierwszych miast, które zastosują przygotowywaną ustawę o elektromobilności. Jej projekt Ministerstwo Energii pokazało parę dni temu. Prawo to umożliwi władzom miast tworzenie stref niskoemisyjnego transportu, do których...
Rozwijająca się afera korupcyjna zaowocowała niepewną przyszłością zawodników i trenera Wybrzeża Gdańsk.
Ceny żywności idą w górę. Czytelnicy pytają, co się dzieje, skoro Polska jest jej dużym producentem. Im więcej się zarabia, tym drożej będzie w sklepach. Ale emerytury wcale nie rosną...
Prawo jazdy to dla wielu osób ciągle przedmiot marzeń. Jeśli właśnie szukasz szkoły, która ma cię przygotować do egzaminu, to przeczytaj nasz ranking. - Najważniejsze jest indywidualne podejście do kursanta - mówi Robert Jóźwik, właściciel szkoły...
To ostatni tydzień Kazimierza Zawala na fotelu prezesa Targów Toruńskich. Od 1 listopada spółkę wchłonie Urbitor. Sam prezes natomiast przejdzie na emeryturę. Na odchodnym znów zarządza kryzysem.
Kilku ministrów, z wicepremierem Jarosławem Gowinem na czele, zjechało w sobotę do Torunia na inaugurację nowego roku akademickiego w uczelni o. Tadeusza Rydzyka. W niedzielę, na konwencji regionalnej, zjawili się w Toruniu liderzy Nowoczesnej.
Generalnie dobrze oceniamy usługi powszechne świadczone przez Pocztę Polską - wynika z badań. Klienci indywidualni dodaliby do tego katalogu przesyłki kurierskie, a firmy - przesyłki reklamowe.
Taka kwota nie zmieści się w torbie, ani nawet w bagażniku. Ale wystarczyłaby mi jedna „kupka” z tej piramidy pieniędzy - śmiała się pani Monika z Białegostoku.
Szczuczyn czeka rewolucja. Miasto otrzymało bowiem blisko 2,4 miliona euro dofinansowania na remont i przebudowę Stadionu Miejskiego. Jak podkreślił Artur Kuczyński, burmistrz Szczuczyna, jest to efekt pięcioletniej pracy.
Kształcenie zawodowe trzeba traktować poważnie i muszą znaleźć się na nie pieniądze - przekonuje Jacek Kwiatkowski, prezes ZDZ w Katowicach.
Pluszowe miśki z białostockiej Spółdzielni Niedźwiadek zrobiły furorę na Międzynarodowych Targach Poznańskich w 1957 r. Szwajcarzy skalkulowali, że zrobią na pluszakach świetny interes.
Kiedy rodzice się rozwodzą, zaczyna się wojna o dzieci. Ojcowie twierdzą, że ich prawa są ograniczane, a kobiety się mszczą. Sędziowie nie kryją, że w większości spraw mężczyźni sami chętnie rezygnują z praw do opieki nad dziećmi...
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.