Grażyna Antoniewicz

80 lat Hali Targowej w Gdyni. Garażowały w niej czołgi

Nad drzwiami Hali Targowej dopiero w 1938 roku pojawił się wielki zegar. Prawdopodobnie pochodził z budynku poczty, która stała  przy ulicy 10 Luteg Fot. Archiwum Nad drzwiami Hali Targowej dopiero w 1938 roku pojawił się wielki zegar. Prawdopodobnie pochodził z budynku poczty, która stała przy ulicy 10 Lutego.
Grażyna Antoniewicz

Hala Targowa w Gdyni ma już 80 lat. Otwarto została w listopadzie 1937 roku. Tajemnice zegara i podziemi, przemytnicy kawioru i zielona kawa palona w prodiżu...

W sobotę pod zegarem, przy wejściu do Hali Targowej w Gdyni spotkali się miłośnicy gdyńskich zabytków, aby podczas spaceru poznać jej tajemnice.

Naszym przewodnikiem jest Arkadiusz Brzęczek, który podobno o Gdyni wie wszystko i zna tu wszystkich. Dowiadujemy się, że w latach trzydziestych, w związku szybkim rozwojem Gdyni oraz coraz większym napływem turystów i letników rosło zapotrzebowanie na różne artykuły.

W materiale o historii hala targowych w Gdyni, podziemnych basenach, terakocie na podłodze i pierwszych straganach. Po co na halę przychodził Daniel Olbrychski, co to były wietrzalnie i jak pani Renia paliła kawę w prodiżu... 

Pozostało jeszcze 91% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Grażyna Antoniewicz

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.