Plamiak zamiast dorsza, kebab z baraniną bez baraniny, oscypek zastąpiony roladą ustrzycką - takie dania serwuje się turystom. U nas też?
Podlaskie uczelnie czeka upadek, a region - jeszcze większa marginalizacja? W ocenie Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego nie ma takiej groźby.
- „Ferdydurke” i motyw maski albo symbolika w „Weselu” - te tematy na pisemnym polskim ucieszyłyby nas najbardziej - mówią Emilia Szajerska i Jan Ledworowski, tegoroczni maturzyści z VI Liceum Ogólnokształcącego w Bydgoszczy, którym towarzyszyć...
Mamy dopiero połowę majówki, a na drogach coraz więcej tragedii. W miejscowości Ameryczka niedaleko Szubina pod Bydgoszczą na miejscu zginęły cztery osoby.
Całe szczęście jest rok wyborczy i niektórym osobom może zależeć na przymiocie dobrego gospodarza. Nastaje więc dobry moment, by publicznie narzekać.
Straż Miejska podsumowała sezon grzewczy. W okresie od września 2017 do marca 2018 roku sprawdzono 771 przydomowych pieców. Tylu kontroli strażnicy w Opolu jeszcze nie przeprowadzili.
W Niemczech jest coraz więcej zachorowań na gruźlicę - alarmuje „Die Welt”. 74,3 proc. chorych to imigranci głównie z Somalii, Erytrei, Afganistanu, Syrii.
Sejmowa komisja opowiedziała się za obniżeniem wynagrodzeń posłów i senatorów. Mają być niższe o 20 proc.
Wykonana na koniec marca br. inwentaryzacja wykazała, że na Opolszczyźnie wyciąć trzeba niemal 8 tys. ha drzew. To 82 tys. m. sześc. drewna - tyle, ile średnio wycinane jest w jednym nadleśnictwie przez rok.
Najpierw służby wycięły jedno drzewo, a później dwa kolejne. Drzewa dawały w letni dni miły cień i stanowiły pamiątkę po dawnym układzie ulic w tym miejscu.
Oficjalny powód to względy osobiste. Mówi się jednak, że Adamowi Polińskiemu nie podobał się skręt Tadeusza Truskolaskiego w kierunku Nowoczesnej.
Dwóch mężczyzn i 16-latka podejrzani o uprowadzenie bielszczanina i próbę wymuszenia rozbójniczego
W województwie kujawsko-pomorskim wykryto przekręt na podatku VAT na 37 mln zł. Od poniedziałku Krajowa Administracja Skarbowa może blokować rachunki firm podejrzewanych o wyłudzenia podatku.
Największą część kosztów stanowiły loty śmigłowcem – około 95 tys. franków szwajcarskich. Cała akcja ratunkowa ks. Krzysztofa Grzywocza kosztowała około 500 tysięcy złotych.
Pacjenci cierpiący na nowotwór złośliwy płuca oraz nerki mogą teraz liczyć na refundację innowacyjnej terapii – tak wynika z nowego obwieszczenia refundacyjnego, które obowiązuje od 1 maja.
Śledczy zajmują się trzema nierozstrzygniętymi przetargami na budowę tężni solankowej w Bochni. Postępowanie w sprawie „udaremnienia lub utrudniania” przetargu związanego z inwestycją wszczęto po doniesieniu.
W Brzeszczach na podwyżki czekają od lat. Waldemar Wolant, przewodniczący Związku Zawodowego „Sierpień” na tej kopalni podkreśla, że tutaj nie podnoszono płac od 2010 roku, gdy kopalnia podlegała jeszcze pod Kompanię Węglową
Resort zdrowia zdecydował o refundacji innowacyjnych leków na raka płuc i nerki
W ubiegłym roku statystyczny Małopolanin wsiadł do pociągu niespełna pięć razy, a mieszkaniec Pomorza aż 24!
Aukcje starych druków i innych papierowych cymeliów bywają dobrą lekcją historii. Taka jest i najbliższa licytacja w Domu Polonii, zaplanowana na 12 maja
Magdalena Pieczonka jest uznaną makijażystką, więc kosmetyki nie mają przed nią tajemnic. Przyznaje, że ma do nich szczególną słabość.
Skopelos na Morzu Egejskim. Jej kształt przypomina... saksofon. Tam m.in. nakręcono film „Mamma Mia” z Meryl Streep w roli głównej.
W szkołach ponadgimnazjalnych prowadzonych przez miasto na tegorocznych absolwentów gimnazjów czeka 5350 miejsc.
Bruce Willis zastąpił Charlesa Bronsona w kultowym wcieleniu mściciela sprzed 44 lat. Do kina wraca „Życzenie śmierci”. Przez 20 lat film Michaela Winnera, zrealizowany według powieści Briana Garfielda, doczekał się czterech kontynuacji....
Tragiczny wypadek na terenie budowy przy ul. Wydawniczej. Zginął operator koparki.
Choć zmienna jest pamięć o powstańcach śląskich, to ślady ich niebywałego heroizmu ciągle odnajdujemy na swojej drodze. W województwie śląskim jest ponad 90 pomników nawiązujących do powstań śląskich oraz ich bojowników.
Dziś w całym kraju odbędą się uroczystości związane z 227. rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 maja. W programach są msze, biegi i koncerty patriotyczne.
W poniedziałek o godzinie 6 swoje podwoje otworzył Wodny Park Tychy. Na tę chwilę czekało około 50 osób, które od razu po otwarciu weszły do strefy sportowej. 1200 osób jednorazowo może pomieścić nowo otwarty Wodny Park Tychy, ale w pierwszych...
Przed katowickim Sądem Okręgowym zapadł w poniedziałek wyrok w sprawie Roberta Janeczka spod Częstochowy, który domagał się rekordowego odszkodowania od Skarbu Państwa - 42 mln zł - za błąd urzędnika skarbowego. Błąd ten, jak uzasadniał biznesmen,...
W czwartek obchodzić będziemy Święto Trzeciego Maja. Doktor Jan Główka, dyrektor Muzeum Historii Kielc, opowiedział nam, jak kiedyś mieszkańcy Kielc obchodzili rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Miłość kobiety i mężczyzny jako romantyczne i czułe „porozumienie dusz” byłaby czymś niezrozumiałym i niespotykanym wśród ateńskich czy rzymskich par małżeńskich. Namiętność pozostawiano dla kochanek – mówi Adam Węgłowski, autor książki „Wieki...
Rafał Chwedoruk, politolog i komentator polityczny, którego zainteresowania naukowe obejmują historię myśli politycznej i ruchów społecznych oraz historię myśli socjalistycznej w Polsce i Europie twierdzi, że Kolejne pokolenia będą bardziej...
Rozpoczął się okres Pierwszych Komunii. Wiele osób, wybierających się na przyjęcia komunijne zastanawia się jaki prezent kupić. Komunia dziecka to niemały wydatek dla rodziców. Jak wynika z badania Barometr Providenta, całość kosztów średnio...
10 maja 1940 roku grupa ludowców utworzyła kilkunastoosobową grupę dywersyjną, która stała się zalążkiem Zgrupowania Batalionów Chłopskich „Ośki”. Na jej czele stanął Jan Sońta pseudonim Ośka. 6 sierpnia 1944 roku oddział stoczył zaciętą bitwę z...
Długi majowy weekend to idealna okazja, by rozpocząć sezon na grillowanie. Podpowiadamy, jaki grill wybrać i co przyrządzić, by było nie tylko smacznie, lecz także zdrowo.
Dos Amigos con maleta, czyli dwóch przyjaciół z walizką – tak się nazywali. Białostoczanka Aleksandra Mnich z Wojciechem Mandelą z Opola przejechali Amerykę Południową. Teraz marzą o tym, by podzielić się wspomnieniami.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.