Przed nami maj, przez wielu uważany za najpiękniejszy miesiąc. Tradycja przekazuje nam wiedzę o wesołych wyprawach za miasto, na zieloną trawkę, by tam oddać hołd przyrodzie, więc chyba warto ją przypomnieć, a może wskrzesić.
Trzy przegrane finały Pucharu Polski i teraz blamaż z beniaminkiem, który wygrał w stolicy Wielkopolski po raz pierwszy od 15 lat wpisują się idealnie w tezę, że Kolejorz w decydujących momentach nie ma „instynktu zabójcy” i zawodzi na całej...
Miał być szybki internet na lubelskich wsiach i w mniejszych miejscowościach, a jest śledztwo. Prokuratura Regionalna w Lublinie sprawdza, czy marszałek i wicemarszałek województwa lubelskiego nie dopełnili obowiązków.
To moja pamiątka z zeszłorocznych wakacji z Holandii. Gdy właściciel odpalił auto, dostałam gęsiej skórki i stwierdziłam, że muszę je mieć - mówi Renata Beneturska, dumna właścicielka czerwonego chevroleta camaro z 1984 r.
- Festiwal bluesowy to marka, której nie powinno sprzedawać się za grosze - uważa radny PiS Jacek Juszkiewicz.
Mieliśmy kiedyś więźnia, który po przeniesieniu na zakład półotwarty, stał przy drzwiach i przez kilkanaście minut otwierał i zamykał drzwi. Sprawiało mu to tyle radości, że może chwycić za klamkę i sam decydować o tym, kiedy ma zamykać i otwierać...
Instytut Pamięci Narodowej zebrał w tomie „Ta nasza wolność” teksty Dariusza Jarosińskiego poświęcone historii żołnierzy wyklętych i ich spadkobierców. Większość postaci wiązana była z majorem Zygmuntem Szendzielarzem „Łupaszką”.
Mówią o nich „pokolenie pochylonych głów” – patrzą tylko w telefon, nie w oczy, życie prowadzą wyłącznie w sieci, mają problemy z nawiązywaniem kontaktów „w realu”. Tak ich widzą starsi, którzy pamiętają jeszcze świat bez internetu.
W styczniu tego roku Amazon otworzył pierwszy sklep swojej marki (Amazon Go), w którym klienci zrobią zakupy bez wsparcia kasjera czy obsługi. Sklepy typu „no check-out” obecne są już w Chinach w najbliższych miesiącach ich liczba przekroczy 5...
Zdekomunizowany już przez IPN Wincenty Pstrowski na zawsze pozostanie w Polsce symbolem socjalistycznego współzawodnictwa pracy. Ale pamiętać trzeba, że jego los wiele mówi o dziejach Polaków: wiejskiej biedzie i wywołanym przez kryzys bezrobociu...
- Milion osiemset tysięcy ludzi w Polsce ma problem z tym, żeby codzienne zjeść ciepły posiłek - mówi Sylwia Majcher, autorka książki „Gotuję, nie marnuję”.
W niedzielę na Rynku Nowomiejskim uroczyście zainaugurowano sezon turystyczny. Symbolicznie, bo goście z bliska i daleka szturmują Toruń już od ładnych kilku tygodni. Korzystając z okazji, gospodarze miasta przedstawili wyniki badań ruchu...
O tym, w jaki sposób obchodzić się z flagą państwową, kiedy i gdzie ją wywieszać oraz jakie ona ma znaczenie, rozmawiamy z Robertem Mazurem, dowódcą Kieleckiego Ochotniczego Szwadronu Kawalerii imienia 13 Pułku Ułanów Wileńskich
Tydzień temu przyszło na świat trzecie dziecko księżnej Kate i księcia Williama. Brytyjczycy oszaleli z radości.
Rozmowa z Markiem Woźniakiem, marszałkiem województwa wielkopolskiego, na temat znaczenia Powstania Wielkopolskiego oraz tegorocznych obchodach 100. rocznicy wielkopolskiego zrywu.
Rozmowa z dr n. med. Radosławem Starownikiem, nowym szefem szpitala nr 4 w Lublinie.
Mieszkańcy wschodnich dzielnic Sosnowca mogą wreszcie odetchnąć. Od 1 maja wraca normalny ruch na ulicy Armii Krajowej w Kazimierzu Górniczym. Zgodnie z zapowiedziami prace miały jednak potrwać do końca grudnia ubiegłego roku. Będą konsekwencje...
Koreańska Republika Ludowo-Demokratyczna kojarzy się z dyktaturą, tajną policją, życiem w skrajnie trudnych warunkach i z próbami nuklearnymi, po których światową społeczność ogarnia panika i strach.
Do scen rodem z filmów akcji doszło w sobotni poranek na ulicach Chorzowa i Bytomia. Policjanci próbowali zatrzymać pędzące z nadmierną prędkością audi. Padły strzały, a kierowca uciekł. Jest nadal poszukiwany.
Ewa Leniart, wojewoda podkarpacki, wydała opinie na temat dwóch wniosków o rozszerzenie Rzeszowa. Nie zgadza się na włączenie gminy Krasne, natomiast jest przychylna przyłączeniu Matysówki i Miłocina do stolicy Podkarpacia.
Archidiecezja Przemyska chce kupić w Krośnie należącą do miasta niespełna 70-arową działkę przy Rondzie Dywizjonu 303. Planuje tam budowę kościoła. Nie wszystkim mieszkańcom osiedla podoba się takie przeznaczenie terenu. Tym bardziej, że miasto ma...
Świąteczna szopka, szkolne akademie, ogniska harcerskie - to były prapoczątki artystycznej drogi Stanisława Brudnego. A wszystko zaczęło się w Pilźnie. Popularny aktor do dzisiaj ma tam dom.
Polscy hokeiści przegrali ostatnie cztery z pięciu mistrzostw świata dywizji 1A i zostali zdegradowani do niższej ligi, czyli na trzeci poziom rozgrywek.
Minister dementuje informacje, które pojawiły się w mediach, że tylko 7 uniwersytetów utrzyma dotychczasową nazwę, natomiast 11 zostanie przekształconych w akademie, w tym nasz UR.
Rozmowa z Januszem Walciszewskim, prezesem Miasta Szkła Krosno.
Z Edytą Bielak-Jomaą, Generalnym Inspektorem Ochrony Danych Osobowych
Od pięciu lat Tomasz, 43-letni mieszkaniec gdańskiej dzielnicy Chełm, całkowicie uzależniony od pomocy innych osób, wymaga ciągłej rehabilitacji. Niestety, nie może bezpłatnie korzystać z pomocy.
- Dlaczego brakuje egzaminatorów do sprawdzania matur? Bo mamy szkołach lukę pokoleniową - mówią nauczyciele. OKE w Gdańsku zapewnia jednak, że mimo problemów prace będą ocenione na czas.
Dzisiejsze spotkanie z przeszłością Białegostoku będzie miało inną formułę niż zwykle, chciałbym je bowiem poświęcić fotografowi Józefowi Sołowiejczykowi.
Choć żaden działacz PiS nie powie tego w mediach, wielu ma obawy, czy Jarosław Kaczyński dobrze postawił.
Jak dobrze pójdzie, to jesienią będzie początek prac budowlanych.
Rozmowa z Magdaleną Piłaszewicz, lekarką ze Szpitala Psychiatrycznego w Choroszczy
Gwałtownie rośnie w Podlaskiem liczba wniosków o wydanie zezwolenia na zatrudnienie cudzoziemca. Ale wciąż nie brakuje przypadków roboty „na czarno”
- Są granice - mówi Monika Mikulska, dyrektor Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Toruniu. Czworo torunian zostało pozwanych o zniesławienie tej instytucji, bo zarzucało jej - głównie w sieci - łapówkarstwo. Troje już przeprosiło. Ostatnie...
UOKiK przyjrzał się prawie 1000 stacjom benzynowym w całej Polsce. Z roku na rok jest coraz lepiej, ale i tak nie brakuje stacji, na których tankowanie oznaczać może kłopoty dla naszego auta. W niektórych województwach niemal co czwarta pobrana...
Dziś Święto Pracy, jak oficjalnie nadal 1 Maja się nazywa, upodobniło się do innych świąt. A przecież kiedyś był to dzień jedyny, wyjątkowy. Pochód pierwszomajowy był dla dzieci atrakcyjnym widowiskiem, dlatego, by dobrze widzieć, wdrapywano się...
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.