Upał. W zamkniętym samochodzie dostrzegamy psa. Czy wolno nam zbić szybę? Pytamy sierż. sztab. Marcina Rucińskiego, oficera prasowego policji w Świebodzinie.
Łomżyński duet Adam Pupek i Piotr Kozikowski z Motoparalotniowych Mistrzostw Świata w Tajlandii przywieźli do Polski brąz. Stanęli w szranki ze 150 zawodnikami z 15 krajów świata. I się udało!
Większość ratowników górskich to pasjonaci. Po pracy w pogotowiu, idą do innej, żeby przeżyć do pierwszego. Ale z czasem pragną normalności, może stąd tak wielu odchodzi z ratownictwa chociażby do biznesu.
14 marca proboszcz sprzedał działkę. 15 maja pięciu członków rady parafialnej wystosowało list otwarty do biskupa diecezji bydgoskiej ks. Jana Tyrawy.
Ważne, by prezydent umiał rozmawiać, słuchać i analizować - mówi Katarzyna Sztop-Rutkowska, kandydatka Inicjatywy dla Białegostoku na prezydenta miasta.
We wrześniu 2019 roku do szkół średnich trafi podwójny rocznik - pierwsi absolwenci 8-letniej podstawówki i ostatni 3-letniego gimnazjum. Rodzice nie kryją obaw.
Rok temu pojawiła się kolejna filmowa wersja historii rudowłosej dziewczynki z Wyspy Księcia Edwarda, pt. „Ania, nie Anna”, a czytelnicy, a jeszcze bardziej czytelniczki, wstrzymali oddech. Bo kto nie kochał Ani z Zielonego Wzgórza? Bernadeta...
W Zachodniopomorskim Urzędzie Wojewódzkim doszło do podpisania umowy na dofinansowanie budowy SKM. Sama inwestycja ma ruszyć do 2022 roku.
Rafał Bartek, przewodniczący zarządu TSKN, odnosi się do tekstu na temat mniejszości niemieckiej prof. Sebastiana Fikusa, opublikowanego w ostatnią sobotę w nto. Zapraszamy do dalszej dyskusji o kondycji mniejszości.
Kolejnych pięć osób usłyszało zarzuty wyciągania milionów złotych Zakładów Chemicznych Police. Jedna osoba trafiła do aresztu. To zaskoczenie, bo podczas pierwszych zatrzymań byłego zarządu spółki sąd uznał, że dowody są za słabe na jakiekolwiek...
Swego czasu furorę zrobiło w Krakowie określenie „placemaking”, rozumiane - w pewnym uproszczeniu - jako poprawianie wspólnymi obywatelsko-urzędniczymi siłami miejskiej przestrzeni. Wzorcowym przykładem tegoż miała być tzw. Superścieżka....
Właśnie przeczytałem, że w lipcu, gdy będzie goręcej niż kiedykolwiek, może się nam zdarzyć blackout, czyli wyłączenie prądu.
Podczas dyskusji telewizyjnych o utrudnieniach dostępu do gmachu Sejmu, jeden z posłów partii zaprzyjaźnionej z rządzącą koalicją zażartował, mówiąc, że niebawem do ochrony Sejmu zostaną użyte Rosomaki, czyli opancerzone transportery bojowe. Czy...
Po sukcesie "Zimnej wojny" na festiwalu w Cannes, Joanną Kulig zachwycali się krytycy z całego świata. Aktorka nie zapomniała jednak skąd pochodzi i jak wyglądały początki jej aktorskiej kariery.
"Chciałam się spotkać z protestującymi, by podziękować za to, że to coś bardzo ważnego; o poczucie własnej wartości" - mówi Janina Ochojska
Lena patrzy na Marka i się uśmiecha. - Wymodliłam go sobie - mówi. Znają się od pięciu lat, 16 czerwca tego roku powiedzą sobie „tak” przed Bogiem, przyjaciółmi, rodziną. - Gdy patrzę na Lenę, to nie widzę niepełnosprawności. Widzę piękną...
Jest niedziela. Dom Ronalda McDonalda w Krakowie tętni życiem. Rodziny chorych dzieci mają okazję pobyć razem.
Rozmowa z dominikaninem o. Ludwikiem Wiśniewskim, legendą opozycji za czasów PRL-u i stanu wojennego. Enerdowska Stasi umieściła go nawet na liście 60 najbardziej niebezpiecznych polskich opozycjonistów.
Mam czyste sumienie, jestem niewinny, nie zabiłem swojej babci w Bukowinie Tatrzańskiej - tak Robert K. powtarza od lat. Sąd Apelacyjny w Krakowie uznał, że kłamie i właśnie utrzymał w mocy wyrok 6 lat więzienia dla 39-latka za doprowadzenie do...
23 godziny na dobę. Tyle Władysława Zych z Brzeska pracuje przy 41-letnim synu, który cierpi na rozległe porażenie mózgowe (przez tę godzinę, kiedy może wyjść z domu, u syna jest opiekunka). Marcin jest jak roczne dziecko: mówi tylko pojedyncze...
Ma zaledwie 25 lat, a już dorobiła się dwóch Złotych Płyt, prowadzi własny biznes i zebrała trzysta tysięcy fanów na Facebooku. Przy okazji premiery nowego albumu Honoraty Skarbek - „Sunset” - piosenkarka opowiada nam o swej drodze do sukcesu.
Rozmowa z Tomaszem Grzywaczewskim, autorem książki „Granice marzeń. O państwach nieuznawanych”.
Napis „I love Słupsk”, który ustawiono na początku ulicy Wojska Polskiego, bardzo dobrze wygląda. Mam nadzieję, że wandale szybko go nie zniszczą, bo to wyrazisty i solidnie wykonany nowy symbol miasta, którego Słupskowi brakowało.
Uczniowie słupskiego „mechanika” będą pływać po morzu. Młodzież, która w ramach nauki poznaje zagadnienia żeglarskie, teraz będzie wykorzystywać je w praktyce. Pierwsi płyną już dzisiaj.
Jak już wspomnieliśmy w poprzednim odcinku naszego cyklu, istnieją dwa zasadnicze sposoby na poprawę czystości powietrza w takim mieście jak Łódź: podłączenie domu do sieci centralnego ogrzewania albo wymiana pieców – starych, pamiętających...
Sprawa dotyczy fali protestów, która 10 lat temu przetoczyła się przez szpital. Lekarze wynegocjowali dodatkowe pieniądze.
Pomysłowość dzieci w powyższej kwestii jest zaskakująca.
Widzowie pokochali Mikołaja Roznerskiego za występy w „M jak miłość", ale gwiazdor ma również na swoim koncie wiele ról teatralnych.
Zakamarki łódzkich zajezdni, dyspozytornia o bladym świcie, hale Zakładu Techniki i wiele innych miejsc na co dzień niedostępnych dla pasażerów komunikacji miejskiej znalazło się na 50 fotografiach, wybranych z kilkuset zrobionych w ramach...
W atmosferze wielkiego rozczarowania i rozgoryczenia przyjdzie Stelmetowi Enei BC rozgrywać ostatnie mecze sezonu 2017/18. Niestety, już tylko o brązowy medal.
Ponad cztery tysiące osób zareagowało na apel o pomoc na rzecz małej Amelki, wpłacając datki. Zadziałał też minister sprawiedliwości.
Mieszkańcy kilku ulic na Wieprzycach zażądali wczoraj od urzędników... zabarykadowania ich drogi. Dlaczego? Bo ruch z remontowanej Kostrzyńskiej przeniósł się pod ich okna.
Dobiega końca dobudowa nowej oraz termomodernizacja starej części budynku powiatowego Szpitala Na Wyspie w Żarach pry ul. Pszennej. Koszt inwestycji to 9,5 mln zł. Lecznica ściąga też wysokiej klasy specjalistów.
Z którą z inwestycji jest najwięcej problemów? Oco walczą władze miasta? Od czego Wadim Tyszkiewicz odwraca głowę? Tego można było dowiedzieć się podczas spotkania z prezydentem miasta.
- Ile osób regularnie jeździ na sprzątanie do Niemiec? Setki. Może tysiące - mówi Beata, która od lat w ten sposób sobie dorabia.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.