Radny Forum Mniejszości Podlasia Adam Musiuk opowiada, jak to jest być prawosławnym w białostockiej polityce.
Radni miejscy pozytywnie zaopiniowali wniosek o przyznanie pieniędzy na zadanie „Bezpieczne serce gminy Świebodzin”. Dzięki temu do wszystkich sołectw trafią defibrylatory AED.
Mieszkańcy gminy wiejskiej Żary nie rozumieją dlaczego, mimo, że nieczystości oczyszcza ten sam zakład, muszą płacić za ścieki trzy razy więcej. Konflikt na linii miasto Żary - gmina Żary przybiera na sile.
W końcu, po dwunastu latach, pałac ma szansę na nową, lepszą przyszłość. Są osoby zainteresowane jego kupnem.
- To była droga w stanie agonalnym - ocenia wójt Izabela Bojko. Wszystko się zmieniło. Droga ma już równy asfalt i nawet wiadukt został wyremontowany.
Którym radnym miejskim od początku kadencji materialnie poprawiło się najbardziej? Już w 2016 roku znacząco odczuli to radni Zjednoczonej Prawicy, czyli PiS, Solidarnej Polski i Porozumienia Jarosława Gowina. W ubiegłym roku nie było inaczej....
Protest rodziców niepełnosprawnych wywołał falę hejtu nie tylko „codziennych” hejterów. Obudził też dotychczas uśpionych. Skąd tyle języka pogardy?
Rozmowa z Olgierdem Łukaszewiczem z Fundacji My Obywatele Unii Europejskiej im. W.B. Jastrzębowskiego.
Rezydenci tracą cierpliwość. Jeśli ministerstwo zdrowia nie przystąpi do rozmów, młodzi lekarze zapowiadają kolejne protesty, w tym o strajku generalnym.
Metro, odkryty basen, aquapark, więcej skateparków i placów zabaw - tego chcą najmłodsi bydgoszczanie. Choć lista dziecięcych życzeń jest długa, to 10-latkowie zapewniają, że w naszym mieście żyje im się dobrze. - Chcemy tu zostać na zawsze -...
- Bardzo mi zależało, aby być wielokrotną laureatką. W przyszłości będę mogła wybrać dowolną szkołę ponadpodstawową - mówi Dominika Uniewska.
Polska ma dostać o ok. 20 mld euro mniej z Unii Europejskiej. Marszałek Piotr Całbecki liczy jednak, że nasz region otrzyma podobne wsparcie, jak w obecnej perspektywie, czyli kwotę nie mniejszą niż 2 mld euro.
Mocno wstrząśnięta wróciła właśnie z podróży po Sycylii i Kalabrii moja wielce religijna koleżanka. W poprzednie wakacje, podobnie jak 300 tys. pielgrzymów z całego świata (w tym ponad 4 tys. z Polski) przeszła ponad 500 kilometrów Drogą Świętego...
Zapadł pierwszy prawomocny wyrok związany z wypadkiem Ukraińca Dimy. W zakładzie w miejscowości Wielichowo pod Grodziskiem Wielkopolskim maszyna zmiażdżyła mu rękę. Sąd stwierdził, że pracodawcą Dimy nie był właściciel zakładu lecz agencja pracy,...
Rzucali jajkami w auta, wagarowali, imprezowali, przez okno zwiewali na dyskotekę. Te łobuziaki skończyły studia, ustatkowały się, założyły rodziny. I jednego są pewni, że ich dzieciństwo było szczęśliwe, beztroskie, z fantazją. Po latach...
SkyRes Mieszkania to część niezwykle prestiżowej inwestycji pod nazwą kompleks biurowo-mieszkaniowy SkyRes. Wyjątkowa lokalizacja niemalże w samym sercu Rzeszowa jest wprost idealna dla osób ceniących sobie wielkomiejski styl życia.
Kwiatkowskiego 50E to kolejna inwestycja BOZ Development ukierunkowana zarówno dla tych którzy szukają wymarzonego miejsca do życia jak i tych szukających dogodnej inwestycji kapitału.
Z kategorii B na A awansował Wydział Nauk Humanistycznych KUL. Wydział Nauk o Zdrowiu Uniwersytetu Medycznego zamiast C dostał B. Ocena ma duże znaczenie - gorsze noty oznaczają niższe dotacje i mniejszy prestiż.
Znana rzeszowska firma budowlana Besta Przedsiębiorstwo Budowlane realizuje nową inwestycję przy ul. Marcina Filipa, w dzielnicy Wilkowyja Północ. Powstaje tam kameralne osiedle, złożone z sześciu niewysokich budynków o zróżnicowanej wielkości....
Gmina Wolsztyn planuje utworzenie Zintegrowanego Centrum Komunikacyjnego z dworcem kolejowo-autobusowym. Koszt inwestycji to 6 milionów złotych. Kto za to zapłaci?
Szukanie wymarzonego mieszkania bywa czasochłonne. Jak znaleźć idealną ofertę? Proponujemy naszym Czytelnikom Tydzień Deweloperów z Nowinami. Od 11 do 16 czerwca prezentować będziemy oferty różnych deweloperów. Z naszymi wskazówkami dowiesz się,...
W rowerowe podróże Piotr Sikora wybiera się tylko, kiedy pozwoli na to czas i możliwości. Jak sam mówi to jest jego pasja, ale na to potrzeba także czasu. Na co dzień 36-latek z Kościana pracuje jako kierowca ciężarówki. Po pracy wolne chwile pan...
Kostka została wynaleziona przez Ernő Rubika w 1974 roku. Wynalazca kostki po raz pierwszy układał ją przez miesiąc. W 1982 roku zabawka trafiła do Polski i do dziś cieszy się niesłabnącą popularnością
Kłócił się z żoną w samochodzie, zaciągnął hamulec i w ten sposób doprowadził do tragedii? 35-letni mężczyzna z gminy Lubicz nie przyznaje się do winy.
Maria Olszak-Winiarska, szefowa związku zawodowego pielęgniarek w woj. lubelskim, o sytuacji finansowej pielęgniarek.
Do końca roku spółdzielnia Zagrodniki planuje remont balkonów, usuwanie glonów z elewacji, modernizację hydroforni i remont balkonów tzw. koszyczkowych. Zobacz czy blok w którym mieszkasz znalazł się w planie remontów.
Wiadomo już, że żaden film o powstaniu wielkopolskim nie powstanie na 100 rocznicę wybuchu zrywu. Istnieje szansa, by zrealizować projekt poznańskiego dokumentalisty, ale mimo dofinansowania filmu przez PISF, władze miasta nie wiedzą, czy go wesprą.
W piątek, 1 czerwca, 232 875 mieszkańców Świętokrzyskiego w wieku do 18 lat obchodzić będzie Dzień Dziecka. Nasze dzieciaki stanowią 18,7 procent wszystkich mieszkańców regionu. W Kielcach mamy 34 093 dzieci, czyli 17,3 procent kielczan.
Ma zaledwie 25 lat, a już dorobiła się dwóch Złotych Płyt, prowadzi własny biznes i zebrała trzysta tysięcy fanów na Facebooku. Przy okazji premiery nowego albumu Honoraty Skarbek – „Sunset” – piosenkarka opowiada nam o swej drodze do sukcesu.
Aspiryna, pampersy, adidasy. Ostatnio też paczkomaty. Czy producenci (usług, urządzeń, dóbr) mogą nam zakazać nazywać rzeczy tak, jak chcemy je nazywać, bo roszczą sobie prawa do słów?
Za Jakubem Błaszczykowskim praktycznie stracony rok. Kontuzje wyeliminowały go z gry na prawie siedem miesięcy. Teraz w otoczeniu kibiców i przyjaciół walczy w Juracie o wyjazd do Rosji na mundial.
Rzeszowianie noszą koszulki z napisem „pomnik musi zostać”, biżuterię w kształcie najbardziej charakterystycznego monumentu miasta, a teraz także robią sobie tatuaże. Burza wokół pomnika sprawiła, że jest on darzony coraz większą sympatią?
Krystian Stefanów w tym sezonie dołączył do krośnieńskich "Wilków". Niestety w ostatnich meczach nie mógł pojechać z powodu kontuzji. Wszystko jednak wskazuje na to, że niedługo będzie mógł startować ponownie.
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji podała stawki abonamentu RTV, jakie będą obowiązywać w 2019 roku.
Andrus w roli Beksińskiego? To byłby znak rozpoznawczy Sanoka i Podkarpacia - mówi WIESŁAW BANACH, dyrektor Muzeum Historycznego w Sanoku.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.