Znamy już najnowsze oświadczenia majątkowe dyrektorów szpitali marszałkowskich. Wiemy, jakie mają oszczędności i jakimi samochodami jeżdżą.
Harcerze Chorągwi Łódzkiej ZHP od 20 lat porządkują groby polskich żołnierzy z Legionów, którzy polegli w walkach na Wołyniu w 1916 r.
Z Andrzejem Maciejewskim, posłem KUKIZ ’15, przewodniczącym Sejmowej Komisji Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej.
Po 75 latach Frania Eisenbach wróciła do rodzinnego Tarnowa. Wyjeżdżała z rodzinego miasta, jako 17-letnia dziewczyna, bydlęcym wagonem do obozu w Płaszowie, a później do Auschwitz. Cudem przeżyła wojnę. Po jej zakończeniu wyjechała do Paryża. Tam...
Rok temu niespełna 18-letni Sebastian Kryta z Paszkówki targnął się na swoje życie. Cudem odratowany w ostatniej minucie przez mamę Katarzynę obecnie przebywa w śpiączce w limanowskim RehStabie. Kobieta zbiera pieniądze na dalsze leczenie i...
W „Sukcesji” odbyły się Rajmundalia, czyli imieniny Rajmunda Rembielińskiego, urzędnika i planisty z pocz. XIX w. dzięki któremu Łódź została osadą fabryczną.
W latach 60. i 70. w Gorlicach było sześciu szanowanych malarzy pokojowych. Wszyscy bardzo się cenili, bo byli dobrymi fachowcami. Ale i im niestety zdarzały się wpadki, jak choćby te z odpadającą ze ściany misterną dekoracją z tzw. „dmuchańców”.
Mechanizm słynnej tarnowskiej zmowy przetargowej był genialny w swojej prostocie. Wystarczyło wkupić się w łaski urzędniczki, która stała na czele komisji rozstrzygającej w 2010 r. przetarg na budowę łącznika autostradowego w Krzyżu, by za...
Dziewiętnastolatka z podtarnowskich Bogumiłowic znalazła się w gronie blisko tysiąca szczęśliwców z całej Polski, którzy popłyną w Rejsie Niepodległości. To jedyna reprezentantka naszego regionu, która weźmie udział w ekscytującej podróży dookoła...
Pisząc te felietony podlegam ograniczeniom. Nie dotyczy to na szczęście treści. Redakcja pozwala mi pisać co chcę i jak chcę. Ale rozmiar „okienka” w którym wolno mi umieścić mój tekst, jest ściśle określony. Tych limitów przestrzegam, więc...
Coraz większe kontrowersje wśród mieszkańców Dąbrowy Tarnowskiej wzbudza wytwórnia mas bitumicznych, znajdująca się na ulicy Warszawskiej. Ludzie skarżą się na smród i pył unoszący się nad zakładem, w którym produkowany jest asfalt.
Rynek antykwaryczny. Ostatnia przed wakacjami aukcja starych druków oraz różnych (papierowych) cymeliów idealnie wpisuje się w obchody 100-lecia niepodległości Polski
Praca dosłownie leży na ulicy. Trudno znaleźć kierowców samochodów ciężarowych, pracowników przetwórstwa mięsnego oraz chętnych do prac ogólnobudowlanych. Przedsiębiorcy decydują się więc zatrudniać obywateli Ukrainy. W tym roku złożyli oferty dla...
Kontrowersje. Z molestowaniem na uczelniach spotkało się aż dwie trzecie z 4284 studentek i pracowniczek szkół wyższych, które wypełniły specjalną ankietę przygotowaną przez Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich. Skarżą się także mężczyźni. Połowa...
Poseł PO Krzysztof Brejza zawiadomił w niedzielę policję o usiłowaniu zabójstwa jego rodziny.
Politechnika Łódzka to najlepsza uczelnia działająca w Łodzi – wynika z najnowszego rankingu „Perspektyw”. PŁ uplasowała się na 12. miejscu. Uniwersytet Medyczny zajął 19. lokatę, a Uniwersytet Łódzki – 20. Ranking powstaje w oparciu o 29...
Sąd uniewinnił wczoraj wszystkich rolników oskarżonych o ustawianie przetargów na sprzedaż i dzierżawę ziemi. - Byli ofiarami złej polityki, która utrudniała im powiększanie rodzinnych gospodarstw - mówił sędzia. Dostał rzęsiste brawa.
Rząd wypowiedział wojnę mafii śmieciowej i dobrze, bo wszystkie instytucje w Polsce, które zajmują się ochroną środowiska, nie mają żadnych instrumentów, żeby skutecznie walczyć z nieuczciwymi firmami zajmującymi się recyklingiem, sprowadzaniem i...
Akcję "Oddaj włos" zorganizowała Agata Skotniczna, dyrektorka Szkoły Podstawowej w Racławicach. Dziewczynki z tej placówki oraz absolwentki, a nawet jedna z mam splotły warkocze ze swoich włosów i pozwoliły je obciąć. Oddały włosy na peruki dla...
Przed nami wyjątkowy eksperyment. Miejsce akcji to ośrodek archeologii doświadczalnej Grodzisko Żmijowiska (gmina Wilków), gdzie odbędzie się próba wybudowania pieca do wytopu szkła, na podstawie opisów zawartych w księdze z przełomu XI i XII...
Ostatnia sesja Rady Powiatu Drawskiego poświęcona była sprawom rolnictwa. Radni wysłuchali informacji o działalności szpitala. Były też pytania o nagrody dla pracowników starostwa i wniosek radnego PiS o pozbawienie Stanisława Gawłowskiego tytułu...
Czują się zagrożeni i obawiają się o swoje bezpieczeństwo. Mieszkańców ulicy Wieniawskiego w Darłowie dręczy młoda kobieta. Jak do tej pory nie pomogły interwencje policji.
Kołobrzeskie targowisko nie jest dobrą wizytówką miasta, ale to ma się zmienić. Wprawdzie dopiero pod koniec przyszłego roku, ale projekt metamorfozy tego miejsca poznamy do 30 listopada 2018.
Spółka Kabel-Technik-Polska, zatrudniająca 240 osób, prawdopodobnie wycofa się z Białogardu. Wczoraj z rana ludzie usłyszeli, że od lipca nie będzie już pracy.
W zaledwie kilka tygodni od otwarcia wandale rozpoczęli dewastowanie zamkowego pomostu w Szczecinku.
- Najbardziej brakuje nam pielęgniarek, problem jest też z opiekunkami - przyznaje dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Kożuchowie. Aby zapobiec brakom w kadrze konieczne są podwyżki płac.
Wczoraj krośnieńscy radni podnieśli ręce za projektem uchwały, który dotyczył wsparcia Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad przy modernizacji poniemieckiej kostki na placu św. Jadwigi Śląskiej.
W tę sobotę dziesiąta edycja Nocnego Szlaku Kulturalnego. Imprezy bedą od 17.00. Ja już pozaznaczałem sobie imprezy, na które warto się wybrać.
Już po raz 19. miesięcznik edukacyjny „Perspektywy” opublikował Ranking Szkół Wyższych. Z bydgoskich uczelni awans zanotował Uniwersytet Kazimierza Wielkiego i Kujawsko-Pomorska Szkoła Wyższa.
Mieszkalnictwo wspierane, opieka wytchnieniowa i większa liczba godzin tzw. pomocy psychologiczno-pedagogicznej. To pomysły Inicjatywy dla Białegostoku.
Miasto wycofało się z finansowania 10. Kabaretobrania. Organizator pojawił się na sesji...
Trwa dogaszanie pożaru składowiska odpadów we Wszedniu pod Mogilnem. To jeden z kilkudziesięciu takich pożarów, jakie wybuchają ostatnio w Polsce.
Wyniki dorocznego rankingu „Perspektyw” to woda na młyn dla zwolenników połączenia białostockich uczelni. Widmo takiej fuzji - w oparciu o projekt ustawy przygotowanej przez resort wicepremiera Jarosława Gowina - krąży po Białymstoku.
- Jeśli nie dostaniemy więcej pieniędzy z ministerstwa, możemy mieć duże problemy - mówią rektorzy bydgoskich uczelni, UKW i UTP. Ich zdaniem takie niebezpieczeństwo stwarza nowa ustawa o szkolnictwie wyższym.
W czwartek ulicami naszych miast przejdą procesje Bożego Ciała. O tym, czym jest dzisiaj dla nas to święto, rozmawiamy z księdzem Waldemarem Kostrzewskim.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.