- Jaki jest sens ustawiania wąskich wiat? - pyta radny Grzegorz Musiałowicz, bo miasto postawiło je także przy ul. Warszawskiej w Gorzowie. Urzędnicy tłumaczą się przepisami.
Mieszkańcy i handlowcy z Sulęcina od dawna narzekają na targowisko za Postomią. Zła lokalizacja, kiepskie warunki... Gmina zbuduje więc nowe targowisko, w nowym miejscu. Właśnie ruszyły prace.
Zielona Góra słynie z winnic i wina. Powinno więc szczególnie dbać o swój symbol - winną latorośl. A zdaniem zielonogórzan tak nie jest. Czy sytuacja się zmieni? Mamy zapewnienia, że tak.
Kubki, naparstki, śnieżne kule, zapałki, koszulki, torby, dzwonki, magnesy - wszystko z Gorzowem. Zakład, że nie macie pojęcia, jakie fajne gadżety turyści kupują w naszym mieście.
Za nami 8. edycja Media i Sztuka. Coroczna impreza przyciągnęła wielu znanych ludzi, wśród nich piosenkarzy, podróżników, dziennikarzy i fotografów. Gościem honorowym był Lech Wałęsa. Były prezydent RP oraz laureat Pokojowej Nagrody Nobla...
Był już burmistrzem Białogardu. I to tym pierwszym, wybranym w wyborach bezpośrednich. Był też starostą powiatu białogardzkiego. Teraz jest posłem, ale chce wrócić do samorządu. Stefan Strzałkowski ma znowu chrapkę na fotel burmistrza.
Nawet najdroższa kolonia czy obóz, wcale nie muszą być bezpieczne. Rodzice powinni sprawdzić dokąd i z kim wysyłają swoje dziecko. Jest do tego specjalne narzędzie - Baza wypoczynku.
Bydgoszcz i Toruń, które dzieli od siebie rzut beretem, zamiast współpracować, wyrywają sobie Wisłę promocyjnie i gospodarczo. Rzecz jest jednak bardziej skomplikowana, niż mogłoby się wydawać, bo w grę wchodzi duża kasa i... polityka.
Problem z kanalizacją? W gminie Nowogród Bobrzański będzie z tym coraz mniejszy kłopot.
Bracia Morawscy i ich wpływ na historię Nowej Soli. Jak żyli kiedyś w mieście i co teraz zrobili dla Nowej Soli?
Samorząd planuje ściągnąć do Babimostu jak najwięcej lekarzy - specjalistów. Właśnie dlatego trwa przebudowa obiektów.
- „Wierzę, że źdźbło trawy jest nie mniej ważne, niż kunszt gwiazd” - cytuje wiersz Walta Whitmana francuski artysta François Monnet, który wspólnie z Isabelle Barthélémy stworzył trzy prace na tegoroczny Land Art Festiwal: Słońce, Księżyc i...
Rozmowa z ks. Markiem Loskotem, proboszczem Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Bydgoszczy.
Zdecydowanie nie wygląda na swoje 95 lat, które skończył w niedzielę. Mocno ściska dłoń, nie może usiedzieć w miejscu, co chwilę żartuje i bez żadnego problemu wydobywa najdrobniejsze szczegóły ze swojego bogatego życiorysu.
Zwycięstwo na trawiastych kortach Wimbledonu w Londynie można porównać do wygrania mundialu lub zdobycia przez himalaistę wszystkich ośmiotysięczników. To szczyt marzeń tenisistów. Na niego tydzień temu wdrapała się Angelique Kerber, mieszkanka...
Już od piątku, 3 sierpnia będzie można z lotniska w Bydgoszczy polecieć do Kijowa. Samoloty LOT-u kursować będą dwa razy w tygodniu, w piątki i poniedziałki. Niedogodne godziny nocne rekompensować ma lądowanie i start na „miejskim”, mniejszym...
Ciągle utyskiwania poznaniaków na komunikację miejską kwitowałam jednym zdaniem: Nie doceniacie tego co posiadacie! I choć namiętnie jeździłam autem, to zawsze po centrum poruszałam się tramwajami, bo szybciej i wygodniej. Mówią jednak, że...
O wynalazkach medycznych i szansie lubelskiej „sztucznej kości” na światowy sukces rynkowy rozmawiamy z Marcinem Gołębickim, szefem rady nadzorczej spółki Medical Inventi.
Całkiem niedawne to jeszcze czasy, gdy przyjazd do miasta artystów cyrkowych wywoływał ogromne poruszenie. Zwłaszcza wśród dzieci.
Każdy mieszkaniec Lublina produkuje rocznie około 180 kg śmieci. Teraz musi je dokładniej segregować. Tylko co z tego, jeśli podzielonych nie ma gdzie wyrzucić. To nie jedyne potknięcie w rewolucji śmieciowej.
Ponad kilogram waży pomidor wyhodowany przez Zygfryda Bartosińskiego ze Stawek. To nie pierwszy taki okaz w jego działkowej karierze.
Coraz bardziej jestem pod wrażeniem tego, jak Krzysztof Pietrzak, właściciel tartaku – wrzodu na Trasie Uniwersyteckiej, rozgrywa polityczną rywalizację pomiędzy władzą centralną i samorządową.
W trakcie pierwszego dnia 94. PZLA Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce na stadionie w Lublinie odbyło się dużo emocjonujących konkurencji, które stały na bardzo wysokim poziomie. Zapraszamy na fotogalerię z piątkowych zmagań.
- Jest to jedna z największych inwestycji na obszarze działania Sądu Apelacyjnego w Gdańsku - podkreślał jego dyrektor Marian Pieńczewski.
Ile wspólnego mają skrzypce, wiolonczela, altówka i pianino z muzyką Led Zeppelin, Depeche Mode, Marka Grechuty, U2, Elvisa Presleya, Pink Floyd, Nirvany, Abby, Michaela Jacksona i Lady Gagi? Sprawdzają młode artystki z Infinito Quartet
Każdego lata liczba porzucanych zwierząt jest o ponad 30 procent większa niż w pozostałe miesiące.
Lato - tak upalne jak w tym roku - to dla naszych czworonogów duże wyzwanie. Zwierzęta co prawda instynktownie potrafią bronić się przed upałem, ale nasze domowe pupile mogą mieć tę umiejętność zaburzoną.
Rozmowa z Anną Zdzymirą, lekarzem psychiatrą i psychoterapeutką z Kielc.
Dokładnie 20 lipca 1969 roku, po przebyciu 384 400 kilometrów, na dno księżycowego Morza Spokojnego opadł moduł statku kosmicznego Apollo 11 z dwuosobową załogą, w której skład wchodzili Neil Armstrong i Edwin Aldrin. Na orbicie, w module...
Ewelina Lisowska powraca z nowym albumem – „4”. Przy tej okazji opowiada nam, jak ćwiczy kick-boxing i sama sobie radzi z życiowymi problemami.
Jest akt oskażenia przeciw policjantom. Zaczęło się od bójki, a skończyło na zarzutach. Dwójka policjantów próbowała popełnić samobójstwo. Prokuratura Okręgowa w Gliwicach skierowała do sądu dwa akty oskarżenia przeciwko Tamarze C.K., Adamowi R. i...
Próchniejąca rzeźba początkowo miała zostać usunięta z Warszowa, gdyż szanse na jej renowację były nikłe. Dzięki zaangażowaniu mieszkańców udało się ją ocalić.
Działają w nocy, ale prawie nigdy w pojedynkę. Bo w grupie i raźniej, i bezpieczniej. Upiększają miasto, sadząc kwiaty i warzywa tam, gdzie króluje szarość i beton. – Jesteśmy solą w oku władzy, bo bierzemy sprawy w swoje ręce– mówią ludzie z...
Takie cuda to tylko w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska w Szczecinie. Byłoby nawet zabawnie, gdyby nie chodziło o nasze pieniądze.
Targ Rybny, ul. Ogarna i Długie Pobrzeże - to zaledwie część gdańskich miejsc, które będzie można podziwiać obok znanych aktorów w trzecim sezonie popularnego serialu „Diagnoza”.
Rozmowa z Łukaszem Politem, magistrem fizjoterapii, o dobrym obuwiu na lato.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.