Skrócenie czasu podróży o 50 minut, wzrost poziomu bezpieczeństwa, zwiększenie przepustowości trasy oraz większy komfort podróży – takie mają być efekty modernizacji trasy kolejowej z Poznania do Szczecina. W czwartek przedstawiciele PKP Polskich...
Jest innowacyjnym producentem profesjonalnych elektronarzędzi, urządzeń do automatyzacji spawania oraz systemów przemysłowych. Na rynku obecny jest od 1987 roku. Jego produkty odpowiadają wymogom i standardom rynków krajów wysoko rozwiniętych,...
Szykuje się spory problem dla lublinian korzystających z komunikacji miejskiej. Od poniedziałku część kierowców MPK zapowiada protest. Powód? Chcą wyższych pensji.
Mieszkańcy tzw. „czworaków” w Czaczu już opuścili swoje domy, które mają być wyburzone. Niektórzy jeszcze wywożą ze swoich posesji ostatnie rzeczy.
Do Centrum Pediatrii im. Jana Pawła II w Sosnowcu ofiary dopalaczy trafiają niemal non stop, ale lekarze zauważyli pewną prawidłowość - najwięcej jest wtedy, gdy producenci sprzedają stary towar za bezcen, bo wprowadzają nowy na rynek i chcą się...
- Mamy coraz więcej chętnych do gry w naszym zespole. W regionie natomiast wydaje mi się, że nie jest do końca tak, jak być powinno - mówi Monika Nosal, trenerka młodzieżowych grup w Resovii dziewcząt i asystentka w drugiej drużynie.
Młody Duńczyk Patrick Hansen przychodził do Krosna z dużymi nadziejami. Choć sportowo nie jest to udany sezon dla „Wilków”, to jednak zawodnik uważa, że podjął dobrą decyzję.
Zestawy specjalnych ogrodzeń trafiły do bieszczadzkich pszczelarzy z okolic Soliny. Przekazała je Fundacja Dziedzictwo Przyrodnicze. Zdaniem ekologów - takie zabezpieczenia pozwolą ograniczyć ryzyko zaistnienia sytuacji konfliktowych z udziałem...
527 komitetów wyborczych zarejestrowali komisarze wyborczy w województwie podkarpackim. Najwięcej, bo 127, w Przemyślu.
Rozmowa z Krzysztofem Kaszubą z Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego w Rzeszowie o aktualnej sytuacji rolnictwa na Podkarpaciu.
Mieszkańcy Wojkowic wciąż są wstrząśnięci tragedią z 24 sierpnia 2018. Prokuratura ma już wstępne wyniki sekcji zwłok 2-latka, który zginął. Wkrótce zostanie przesłuchany także ojciec dziecka.
Rozmawiamy z pomocnikiem Dawidem Dzięgielewskim, który tego lata zamienił trzecioligowy Motor Lublin na grający szczebel wyżej Górnik Łęczna.
Prokuratura Regionalna w Katowicach prowadzi wielowątkowe śledztwo dotyczące m.in. nakłaniania zabrzańskich policjantów, Tamary C.-K. i Łukasza Ch., do targnięcia się na własne życie, a także nieprawidłowości podczas śledztwa prowadzonego przez...
Muzeum Pamięci Sybiru wzbogaciło się o kolejne niezwykłe pamiątki. Tym razem po Adolfie Saranieckim.
Oddział szczeciński Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad uzyskał decyzję środowiskową dla ostatniego odcinka drogi ekspresowej S3, tj. od Troszyna do Świnoujścia o długości 34,5 km.
Rodzice dostaną pieniądze żłobek lub nianię. Projekt rusza od września.
Zofia Ferenc z Wrzeszcza mogła w środę stracić dach nad głową. W ostatniej chwili uratował ją prokuratorski wniosek do komornika.
Jarosław Rynkiewicz zajął drugie miejsce na 52. ogólnopolskim festiwalu folkloru „Sabałowe Bajania” w Bukowinie Tatrzańskiej. Opowiedział historię syna, który otrzymał od ojca trzy życiowe wskazówki, ale ich nie zrozumiał i trzeba było mu...
Centrum Szczecina nie ma szczęścia do inwestycji. Stare kamienice miały być już dawno wyremontowane, a tak się nie stało. Przyczyn jest wiele, a każda - w opinii decydentów - zawsze była obiektywna i od nich niezależna.
O zdanie ws. reformy szkolnictwa zapytaliśmy Urszulę Polak oraz Marię Mazurkiewicz.
Gabinet polityczny ministra rolnictwa stworzyli: Michał Ramlau, syn wicewojewody kujawsko-pomorskiego Józefa Ramlaua, Adam Kraina, były asystent wicewojewody, Hubert Jakubowski, były dyrektor biura poselskiego Ardanowskiego i wykładowca Karol...
Wybory samorządowe 2018: w Rybniku Andrzej Wojaczek nie stanie w szranki z Piotrem Kuczerą w jesiennych wyborach. BSR proponuje na kandydata Michała Chmielińskiego
Na bydgoskich uczelniach publicznych trwa nabór uzupełniający. Sprawdziliśmy, jakie kierunki studiów będą mieli do wyboru maturzyści, którzy zdadzą poprawki?
Bydgoski ratusz chce nad Zalewem Smukalskim utworzyć tereny rekreacyjne. Miasto wygrało prawny konflikt z sejmikiem województwa, pojawiła się więc możliwość wykorzystania potencjału turystycznego.
Prezydent Rafał Bruski i wojewoda Mikołaj Bogdanowicz spierają się o słynny w mieście tartak przy ulicy Ujejskiego. Zarzucają sobie nieczyste zagrywki polityczne.
O społecznym oporze przeciwko polityce rządu Zjednoczonej Prawicy mówi prof. Michał Wenzel, socjolog z Uniwersytetu SWPS.
Dzwonnica kościoła pw. św. Mikołaja z Kędzierzyna-Koźla już nie wzywa wiernych na mszę. Wszystko przez skargi, jakie miały dotrzeć do miejscowego proboszcza na zbyt wielki hałas. Większość parafian z utęsknieniem czeka jednak na powrót dźwięku...
Grożą nam kolejki na przejściach granicznych? Funkcjonariusze Straży Granicznej są bliscy ogłoszenia protestu włoskiego. Drobiazgowe kontrole mogą dać się we znaki podróżnym. Na Pomorzu ewentualny protest dotknie przede wszystkim tych, którzy będą...
Z dokumentacji, jaką posiada wojewódzki urząd ochrony zabytków wynika, że to pamiętająca czasy Branickich oficyna. Okazuje się, że to pawilon dla gości, zniszczony w czasie I wojny i odbudowany w latach 30. XX wieku.
Jeszcze nigdy tak nie było. Aż troje białostockich prawników może wkrótce zostać sędziami Sądu Najwyższego.
Nowa regulacja pogłębi chaos i kryzys w szpitalach, mówi Krzysztof Bukiel, przewodniczący Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy.
Ponad 20 postępowań w sprawie wykorzystywania przewagi kontrahentów wobec rolników prowadzi obecnie Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów i czeka na kolejne zgłoszenia.
Od wtorku Polacy żyli wiadomością, że w sierpniu 1988 roku Lech i Jarosław Kaczyńscy przebywali w hali numer 26 Stoczni Gdańskiej, gdzie doradzali strajkującym.
Prokuratura Okręgowa w Opolu zamierza przedstawić Rafałowi T. z Nysy dodatkowe zarzuty, dotyczące wyłudzenia pieniędzy przez jego firmę Fenka.
Powiaty pucki i nowodworski będą współpracować przy promocji turystyki wodnej. List intencyjny podpisano w czasie rejsu kaszubskich pomeranek po wodach Żuław.
Jesienią na ulice wyjdą między innymi nauczyciele. Postulaty są prawie takie same jak podczas słynnego sierpnia 1990 roku...
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.