Poletko konopi siewnych w Krągach koło Bornego Sulinowa budzi niezdrowe emocje, tymczasem to nie plantacja marihuany, choć rośliny pomagają w leczeniu.
Kolejne dwie rodziny Polaków ze Wschodu zaprosiła do siebie Byczyna. Łącznie w gminie mieszkać będzie już ponad 120 repatriantów!
Marek Antoni Ł., były kandydat na wójta gminy i dwoje członków jego komitetu wyborczego na ławie oskarżonych.
Na osiedlach i przy domach jednorodzinnych już pojawiają się nowe pojemniki na śmieci. Od dziś mieszkańcy mają też dostawać ulotki informacyjne. Białystok szykuje się bowiem do śmieciowej rewolucji. Start - 1 października.
Cysterna uderzyła w barierkę. To była kolejna kolizja na ul. Kleeberga. Kierowcy i mieszkańcy biją na alarm. I proszą o lepsze oznakowanie tego miejsca. Miasto obiecuje, że lada dzień zmieni się tam organizacja ruchu.
Z Włodzimierzem Nowakiem, twórcą komitetu Poznań Odnowa i kandydatem na prezydenta Poznania, a jednocześnie działaczem społecznym i marketingowcem rozmawiamy o ruchach miejskich, problemach stolicy Wielkopolski i pomysłach na ich rozwiązanie.
Kompozytor Łukasz Pieprzyk napisał muzykę do „Dywizjonu 303. Historii prawdziwej”. Film podbija serca publiczności. Tylko w weekend otwarcia obejrzało go 150 tys. osób. Świetne kompozycje i aranżacje robią wrażenie.
- Na Brexicie najwięcej stracą małe firmy transportowe - alarmują eksperci. Wśród nich jest kilka tysięcy przedsiębiorstw z województwa lubelskiego. Chociaż termin opuszczenia przez Wielką Brytanię Unii Europejskiej wyznaczono na marzec przyszłego...
Naszym sąsiadom, a i nam również, w czasie okupacji sowieckiej groziła wywózka na Sybir. Mieliśmy spakowane najpotrzebniejsze rzeczy w podręcznych bagażach. Każdej nocy o godzinie trzeciej lub czwartej słychać było warkot samochodu, głosy...
Spektakl w Oddziale Zewnętrznym w Turawie przygotowali wspólnie aktorzy Integracyjnego Teatru Aktora Niewidomego w Krakowie i kobiety osadzone w tym zakładzie karnym.
Mistrzostwa Świata FIFA U-20 Polska 2019 odbędą się w Bielsku-Białej. Taką decyzję podjęli delegaci FIFA, którzy przeprowadzili inspekcję bielskiego Stadionu Miejskiego. Będzie #to pierwsza tak duża impreza na tym obiekcie.
Śląski Uniwersytet Medyczny z okazji VI Europejskiego Tygodnia Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi zorganizował dla mieszkańców województwa śląskiego bezpłatne badania w czterech ośrodkach.
Komenda Miejska Policji w Dąbrowie Górniczej od kilkunastu miesięcy się zmienia. Widać efekty rozbudowy, a mieszkańcy mogą korzystać z głównego wejścia, które na czas remontu było do niedawna zamknięte.
Pieniądze z programu Dobry Start trafiły już do 128 tys. rodzin z woj. lubelskiego. Łącznie na wyprawki szkolne w naszym regionie wydano już ok. 38 milionów złotych.
Przez otwarte oko pracowni artysty widać kwitnący sad. „Wiosna wchodzi ze swym zapachem i podmuchem. O tej wiośnie chcę śnić w grobie” - napisał Wyczółkowski w komentarzu do obrazu, który namalował w Gościeradzu. Dziś zamyka się tu okna przed...
Marzeniem wielu naszych rodaków po odrodzeniu Rzeczpospolitej była Polska „od morza do morza”. Od Bałtyckiego do Czarnego. Kiedy poszerzenie granic okazało się nierealne, pocieszano się, organizując wycieczki i turystyczne rajdy na tej trasie....
To się nazywa szybka kariera! Zaledwie kilka miesięcy po zdobyciu zawodowej licencji pilota śmigłowcowego 23-letni Bartosz Kończalski z Torunia został śmigłowcowym mistrzem świata w kategorii juniorów, odbierając ten zaszczytny tytuł znanemu...
Budynek przy ul. Bydgoskiej 30, jeden z symboli Bydgoskiego Przedmieścia. Piękna, ale zdewastowana willa, wpisana jedynie do gminnej ewidencji zabytków
Młode mamy zwykle nie mają dla siebie czasu. Pochłonięte opieką nad dzieckiem zapominają o sobie. Karmienie wchodzi w ich życie nagle, oprócz setki nowych rzeczy.
Symbol upadku bydgoskiego drobnego handlu - hala targowa przy ulicy Magdzińskiego - ma dostać kolejną szansę. Tym razem zamiast chabaniny, „mydła i powidła” bydgoszczanie znaleźć tu mają stylowe knajpki, kafejki i ciekawe towary.
V LO im. Jana Pawła II obchodzi 60. urodziny. Pod koniec września na zjeździe spotkają się absolwenci. Ja uczyłam się w tej szkole, w starym budynku, od 1956 do 1963 roku.
Na grzyby nie ma jeszcze co liczyć, ale mimo to wędrówka po przylegającym do osiedla Na Skarpie lesie bielawskim może być bardzo atrakcyjna. Warto zobaczyć, gdzie funkcjonowała niegdyś cegielnia Antoniewo i choć z zewnątrz obejrzeć jedną z...
Prof. Jan Kopcewicz nie jest kłamcą lustracyjnym, nie zataił współpracy z bezpieką - orzekł 5 lutego br. Sąd Okręgowy w Toruniu. Ale prokuratura IPN wniosła apelację. Twierdzi, że ma nowe dowody.
Warszawa, Kraków, ale też Francja, Włochy, czy nawet Stany Zjednoczone. Uczniowie z regionu nie wyjeżdżają już do lasu pod namiot. Szkoły coraz częściej organizują dla nich wyjazdy za granicę.
335 lat temu, 12 września 1683 roku, wojska Jana III Sobieskiego ratowały chrześcijańską Europę, bijąc się z Turkami pod Wiedniem. Zwycięstwo było bezsprzeczne i tryumf wielki. Na ile udało się go wykorzystać dla dobra Polski, to już całkiem...
Powikłania po operacjach piersi stanowią 4-6 procent wszystkich wykonywanych. Lekarze w słupskim szpitalu szkolą się, jak je ograniczać i jak rekonstruować piersi najnowocześniejszymi metodami.
Dwa zarzuty postawiła gdańska prokuratura Wojciechowi Kallasowi, burmistrzowi Debrzna. Akt oskarżenia został skierowany do sądu już w grudniu 2017 r., dopiero teraz sprawa została jednak nagłośniona. Według burmistrza to element brudnej kampanii...
To Teresa Dera, obecnie urzędująca pani wójt, Ewa Głowacka, obecna radna, popierana przez Komitet Wyborczy Wyborców „Lokalni” oraz Magdalena Zagrodzka, radna Rady Powiatu Polickiego.
Pogoń Szczecin będzie grać przez kilka miesięcy bez Adama Frączczaka. Przed kapitanem zespołu walka o powrót do zdrowia.
Poważne wątpliwości NIK to efekt skontrolowania tego, co działo się w uczelni w latach 2015 - 2017 i dotyczyło gospodarowania majątkiem. Uczelnia zapowiedziała już złożenie protestu, ponieważ - jak zapewnia - teraz jest inaczej.
To będzie trudny rok szkolny, szczególnie dla uczniów ósmych klas szkół podstawowych i trzecich klas gimnazjów. Te dwa roczniki spotkają się podczas rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.
Rozmowa z prof. Normanem Daviesem, historykiem, byłym przewodniczącym Kolegium Programowego Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku.
Naukowcy stworzyli urządzenie, które pozwala sprawdzić wytrzymałość siatki przepuklinowej w ciele pacjenta. Do tej pory nikt nie zrobiłł takiej symulacji. To może pomóc w szybszym powrocie do zdrowia i aktywności.
Rozmowa z dr. n. med. Pawłem Chrzanem, prezesem Okręgowej Rady Aptekarskiej w Gdańsku.
Już dziś przed Ministerstwem Edukacji Narodowej pojawią się tłumy niezadowolonych nauczycieli i związkowców z Solidarności - w tym co najmniej kilkaset osób z Pomorza.
Budziła ogromne emocje, gdy powstawała. Dziś eksperci mówią: to rozwiązanie wyszło Katowicom na dobre
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.