Zaczęło się od fragmentu tkaniny, skończyło na projektowaniu butów. Elena Gasulla Tortajada i Israel Lopez Rosas, założyciele marki obuwniczej Liebre Style, w Szczecinie mieszkają od roku. Kiedy są na miejscu - projektują, kiedy ich nie ma -...
Okręgowa Rada Lekarska apeluje o poparcie projektu ustawy w ramach inicjatywy obywatelskiej "Szczepimy, bo myślimy". Podpis może złożyć każdy pełnoletni obywatel.
Wspólnie z... matką i jeszcze jedną kobietą 27-letni Mateusz W. sprzedawał petendron, bufedron i inne „środki zastępcze” co najmniej 35 osobom - twierdzą śledczy. Jednak sąd ma poważne wątpliwości w sprawie gdańszczanina ochrzczonego przez media...
Susza zbiera żniwo w postaci coraz droższego chleba. Właśnie spełniają się najczarniejsze scenariusze konsumentów. Ledwie skończyły się żniwa, a już ceny poszybowały w górę.
Policjanci szukali zwyrodnialca, który miał znęcać się nad psem ze szczególnym okrucieństwem. Gdy zatrzymali właściciela czworonoga, przyjęli, że był to nieszczęśliwy wypadek. W internecie zawrzało.
Rak szlachetny jest największym skorupiakiem zasiedlającym nasze wody, dożywa do ponad 20 lat. Niegdyś tak licznie występował w naszych rzekach, że obok Rosji, Polska była najbardziej zasobnym w raki krajem Europy.
Tak twierdzi fundacja z Brzegu, która poinformowała już o problemie Ministerstwo Zdrowia, urząd marszałkowski w Opolu, a teraz chce też złożyć doniesienie do prokuratury.
Spór zbiorowy w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym nr 3 w Rybniku eskaluje. Rokowania i mediacje nie przyniosły efektu. Od wtorku 16.10.2018 związki zawodowe przystępują do strajku w szpitalu w Rybniku.
Na Jasnej Górze trwają przygotowania do obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości. Uroczystości będą trwały cały dzień. Będzie patriotyczny piknik, barwny korowód, 100-metrowa biało-czerwona flaga.
Michałowi M. i jego ojcu grozi do 25 lat więzienia. Prokuratura dowodzi, że sfałszowali dokumenty, oszukując toruński sąd i „Cash Cash”.
Toruńskie parafie zaczęły grać w otwarte karty z wiernymi jeśli chodzi o wysokość kolekt, szczególnie na cele specjalne. Ofiary za sakramenty jednak to nadal temat tabu.
Ratownicy medyczni z Będzina mają nową stację pogotowia. Przenieśli się ze starej kamienicy do nowo wyremontowanego budynku przy ulicy Kościuszki w Będzinie.
Ławki Niepodległości pojawią się miastach i gminach w regionie. W niektórych nawet po dwie.
Ponad 42 mln zł kosztować będą programy profilaktyczne dla ponad 300 tysięcy mieszkańców woj. podlaskiego.
W poniedziałek podpisano umowę na budowę obwodnicy Kędzierzyna-Koźla, a po przebudowie otwarto drogę wojewódzką w Mosznej.
Parking obok McDonald’sa przy ul. Wyszyńskiego 2 nie jest tylko dla klientów restauracji. Nikt by o tym nie wiedział, gdyby nie ostatnia sesja rady miasta.
Rozmowa z prof. Piotrem Madajczykiem, niemcoznawcą z Instytutu Studiów Politycznych PAN
Polityka nie ma nic wspólnego z moralnością - mawiał bohater serialu „Ranczo”. I w wielu przypadkach kampania w Podlaskiem tę tezę potwierdza.
Znamy kilka pierwszych eksponatów, które będzie można zobaczyć w budowanym na wyspie Łasztowni Morskim Centrum Nauki. Pozostałe, związane z morską historią Pomorza Zachodniego oraz z zagadnieniami związanymi z wodą i żywiołami, a jest ich ponad...
Jadąc drogą krajową 52, trzeba przejechać pod wiaduktem w Kleczy Dolnej. Wysokie tiry się nie mieszczą i często tu klinują.
Według nowych założeń, stadion miejski ma być mniej pojemny. Zrezygnowano także z wyburzenia istniejącej trybuny głównej.
Węgiel to podobno nasz atut i podstawa bezpieczeństwa energetycznego. Tyle, że w kraju spada jego wydobycie i musimy coraz więcej go importować. Kopalnie chwalą się zyskami, ale wynikają one z wysokiej ceny surowca.
Obronność. „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej” to hasło, którym MON kusi ochotników. I to nie tylko do służby w Obronie Terytorialnej.
Jeśli szukacie lektury, która zmrozi wam krew w żyłach i wytrąci ze strefy komfortu, która sprawi, że poczujecie się tak, jakbyście szukali nocą bezpieczników w ciemnej piwnicy w czasie burzy, a właśnie wyładowują wam się baterie w latarce,...
W Krakowie powstają zdjęcia do nowego filmu Macieja Pieprzycy. „Ikar. Legenda Mietka Kosza” to opowieść o tragiczny losie niewidomego pianisty jazzowego, oparta na autentycznych wydarzeniach.
Chociaż słynne dzieło Mikołaja Kopernika „De revolutionibus orbium coelestium” ukazało się drukiem w Norymberdze w roku 1543 (wedle legendy Kopernik miał je zobaczyć, leżąc już na łożu śmierci) nieznający łaciny rodacy autora mogli je przeczytać...
Dynastie. Historycy wciąż dyskutują nad pochodzeniem Piastów. Niektórzy badacze uważają, że ród ten przybył na ziemie polskie z Wielkich Moraw lub Skandynawii. Być może Mieszko nosił pierwotnie normańskie imię. W kilku momentach dzieje dynastii...
Krakowski Oddział IPN i "Dziennik Polski" przypominają. O godzinie 18.18 z komina nad Kaplicą Sykstyńską uniósł się biały dym, oznajmiając światu, że kardynałowie dokonali wyboru nowego papieża.
Można nie wierzyć, ale lotnisko w Łodzi postanowiło się pochwalić. I odtrąbiono...
Możliwe, że trzy polskie nastolatki trafią do więzienia na dwa lata. Dyrekcja Muzeum Auschwitz uznała, że publicznie propagowały faszyzm - przed bramą obozu pozdrawiały się gestem, który umownie nazywamy: Pięć piw proszę! Panienkami zajął się...
Cztery dni potrwa tegoroczna kwesta na rzecz ratowania zabytków cmentarza przy ul. Ogrodowej w Łodzi.
W Ogrodzie Botanicznym kończy się sadzenie cebul tulipanów.
Najwyższa Izba Kontroli zbadała hałas na odcinku autostrady A1 Stryków - Tuszyn. Stwierdziła przekroczenie norm w pięciu spośród 14 badanych miejsc. Przekroczenia w porze nocnej wyniosły od 0,3 do 2,3 decybeli. Największe było w Natolinie.
Trotyl z bydgoskiego Nitro-Chemu znajduje się w wodach gruntowych części Bydgoszczy i płynie do Wisły - straszą autorzy programu "Superwizjer" w TVN. Państwowa firma reaguje natychmiast: - To trucizna po byłym Zachemie.
Przez 16 lat istnienia Międzyszkolny Uczniowski Klub Sportowy MUKS Poznań wywalczył 30 medali młodzieżowych Mistrzostw Polski (w tym 21 złotych) i wychował przynajmniej 10 reprezentantek Polski. Byłby pewnie mistrzem kraju wśród seniorek, gdyby...
Projekt "Złota rączka", który przy wsparciu publicznego dofinansowania chce realizować w Słupsku fundacja Indygo, budzi zastrzeżenia w ratuszu i wśród działaczy organizacji pozarządowych.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.