Ośrodek rozwija się, mamy coraz lepsze wyniki finansowe, a zarzuty stawiane przez narciarzy są wyssane z palca - przekonywał podczas wczorajszej konferencji prasowej Paweł Żuk, prezes WOSiR Szelment.
Nauczyciele, uczniowie i rodzice stanęli we wtorek przed Urzędem Wojewódzkim w Szczecinie, by po raz kolejny pokazać, że walczą o godność zawodu nauczyciela.
W całym województwie zachodniopomorskim w ciągu trzech lat (od kwietnia 2016 do marca 2019) program rządowy „Rodzina 500 +” objął ponad 100 tysięcy rodzin.
Pracownicy socjalni narzekają nie tylko na niskie zarobki, poważny problem stanowią też uwłaczające - ich zdaniem - warunki pracy. Stąd decyzja o rozpoczęciu przygotowań do ogólnopolskiego strajku.
Pięć osób działających w zorganizowanej grupie przestępczej zatrzymali agenci CBA - poinformowali funkcjonariusze. Jak tłumaczą - sprawa dotyczy nielegalnego handlu lekami. W całym procederze jest pomorski wątek.
Poznaniacy Mariusz Szeib i Daniel Wcisło to członkami największej na świecie organizacji humanitarnej Lions Clubs. Od 2013 roku, aby pomóc innym, organizują charytatywne biegi Freedom Charity Run. Środki zebrane z biegu w roku 2017 Tuscumbiai...
Klęska suszy jest bardzo realna. Nawet nie wiem, co rolnicy mogliby zrobić w obecnej sytuacji - mówi Andrzej Sobociński, żuławski rolnik, radny Pomorskiej Izby Rolniczej.
Obie należymy do pokolenia wstydliwego, które uczono zakopywać takie traumy jak przemoc domowa głęboko w niepamięci. Co więc się stało, że po latach pani je odkopała?
Pani Katarzyna ma szczęśliwą rękę do zwycięskich kuponów. W jej kolekturze w sobotę ktoś wygrał ponad 18 mln złotych! Z kolei w Mikołowie ktoś w piątek wygrał ponad 300 tysięcy złotych!
Informacja o podjęciu pierwszej w historii inicjatywy uchwałodawczej mieszkańców w województwach śląskim i małopolskim, dotyczącej rewitalizacji linii kolejowej nr 97 Żywiec – Sucha Beskidzka, została ogłoszona na dworcu w Jeleśni.
Mieszkanie przy drodze szybkiego ruchu to uciążliwość. Wciąż za oknami słychać szum przejeżdżających samochodów, w tym ogromnych tirów. Tak żyją od wielu lat mieszkańcy domów przy ulicy Tuwima w Sosnowcu. O ustawienie ekranów dźwiękochłonnych przy...
Przed Sądem Rejonowym w Częstochowie odbyła się 23 kwietnia 2019 trzecia rozprawa w procesie Konrada R., znanego jako raper Stopa. Konrad R. jest oskarżony o nawoływanie do nienawiści na tle rasowym.
Połowa diety - tyle straci radny miejski Opola, który pojawi się na sesji, ale nie weźmie udziału w co najmniej połowie głosowań. Podniesiono też maksymalny limit potrąceń za inne nieobecności.
Susza, porywisty wiatr i nie rozważny człowiek - to największe obecnie zagrożenie dla suchego na wiór lasu. Sytuacja staje się dramatyczna.
Prezes PiS obiecał dużo Polakom i zaczęło się nerwowe poszukiwanie pieniędzy. Gdzie? W naszych portfelach! Rząd potrzebuje dodatkowych pieniędzy, by sfinansować obietnice prezesa.
Billboardy z wizerunkami polityków Prawa i Sprawiedliwości pojawiły się na ulicach wielu polskich miast. Jest to element kampanii Koalicji Europejskiej „Akcja Ewakuacja”.
Jeśli bydgoscy radni przyjmą projekt uchwały, to teren myślęcińskiego parku wreszcie doczeka się planu zagospodarowania przestrzennego.
Zapewne niewielu z nas pamięta czasy, gdy foliowa reklamówka była synonimem mody i szpanu, a na bazarach kosztowała niemało. To było w czasach gospodarki chronicznego niedoboru.
Czy spółka Skarbu Państwa, jej finanse i zamierzenia powinny być transparentne w znaczeniu „jawne, nieukrywające niczego”? Jeśli tak, dlaczego nikt nie chce ujawnić planów związanych z zapowiadaną od dawna budową promu dla PŻB?
W czasie V Europejskiego Kongresu Samorządów, który odbywał się w Krakowie przedstawiono Ranking Finansowy Samorządu Terytorialnego. Mamy się czym pochwalić. Osielsko wśród najlepszych gmin wiejskich w Polsce, powiat bydgoski w TOP 10 polskich...
Budowlańcy, krawcowe czy mechanicy łatwo znajdą pracę. Ale problem z zatrudnieniem się będą mieli m.in. pedagodzy, architekci, filolodzy.Według danych GUS, w Podlaskiem na jedną ofertę pracy przypada aż 31 bezrobotnych.
„Wielkie Księstwo Badeńskie” albo „Republika Badeńska” – tak o mówiono o Galicji w okresie, gdy ważne funkcje pełnili dwaj przedstawiciele polskiego arystokratycznego rodu Badenich. Dzięki Badenim rozwinęło się też znacznie małe miasteczko kresowe...
Opolszczyzna jest na pierwszym miejscu pod względem rozliczonych pieniędzy i na drugim w podpisanych umowach - wynika z zestawienia ministerstwa.
Bukiet kwiatów na stole czy ikebana na komodzie dziś już nie wystarczy. Najnowsze trendy we florystyce sięgają sztuki kulinarnej. I tak jak ona – są ulotne, jedyne i niepowtarzalne.
Tytuł żartobliwie nawiązuje do starej (ładnej!) piosenki „Serduszko puka w rytmie cza-cza”, ale przedmiotem, którym się zajmiemy, jest rozrusznik serca. Jest to urządzenie elektroniczne wszczepiane pacjentowi, którego serce nie ma właściwego...
Na trwającym właśnie 41. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Moskwie swoją międzynarodową premierę miał nowy film Bartosza Konopki - „Krew Boga”. W najbliższych dniach obraz ten zobaczymy w Krakowie podczas tegorocznej edycji festiwalu...
Nie sposób mówić o kuchni bez omawiania historii i tradycji danego regionu. Naszą kulinarną podróż rozpocznijmy więc od poznania gminy Gniezno. Dysponuje ona różnorodnością produktów turystycznych, jest ostoją tradycji i kultury, obszarem, na...
Szamotuły to miejscowość położona 35 km na północny zachód od Poznania przy linii kolejowej Poznań – Szczecin, niespełna 300 km od morza, 300 km od gór, a także w sąsiedztwie Puszczy Nadnoteckiej. Położenie sprzyja rozwojowi gospodarczemu miasta i...
Koło Gospodyń Wiejskich w Otorowie liczy już sobie 56 lat!
Koło Gospodyń Wiejskich w Koźlu działa nieprzerwanie od 1960 roku i jest najstarszym kołem w gminie Szamotuły.
Zanim oddamy się przyjemności jedzenia potraw sporządzonych wg prezentowanych tu przepisów, warto dowiedzieć się o historii, teraźniejszości i walorach naszej trzemeszeńskiej ziemi.
Koło Gospodyń Wiejskich „Cebulki” w Płaczkowie powstało 12 grudnia 1978 roku. Zostało reaktywowane w rocznicę swojego powstania w grudniu 2018 roku, po 15 latach od zawieszenia działalności.
Koło Gospodyń Wiejskich w Szydłowie powstało w 1965 r. i skupiało 57 członkiń, którym przewodniczyła Gertruda Kucharska, a następnie od 1970 r. Łucja Laskowska.
Lubelskie samorządy wnioskują o pieniądze na remont dróg. Ich lista życzeń opiewa na ponad 720 mln zł, podczas gdy do rozdania jest 531 mln złotych.
Wśród chętnych na mandaty w Brukseli znajdziemy posłów, społeczników, przedsiębiorców, prawników, sportowców. Zwycięstwo pewnie odniosą ci, których nazwiska wyborcą znają i kojarzą. Pozostałym na zdobycie popularności został miesiąc.
Właściciel ośrodka Bursztyn Spa, planujący rozbudowę swojego obiektu, po raz kolejny nie znalazł zrozumienia u miejskich radnych.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.