Ruszyła kolejna edycja samorządowego programu „Oddłużanie”. Bezrobotni najemcy z Włocławka mają szansę odpracowania swoich należności czynszowych. Na horyzoncie jest też nowa propozycja od AZK.
Tramwaje znowu nie będą dojeżdżały do osiedla Tarpno w Grudziądzu. A autobusy nie będą jeździły ulicą Legionów. Objazdów spodziewać się muszą także kierowcy indywidualni.
Bujna grzywa, myszate umaszczenie i dosyć niski wzrost. To cechy charakterystyczne koników polskich. Od 37 lat żyją w Roztoczańskim Parku Narodowym. To tereny zamieszkiwane przez ich przodków, dlatego można powiedzieć, że tu czują się jak w domu.
W życiu każdego człowieka przychodzi taki moment, w którym chce wiedzieć, skąd pochodzi i jakie są jego korzenie. Te pragnienia są jeszcze większe w przypadku osób, które zostały adoptowane lub rozdzielone w dzieciństwie ze swoim rodzeństwem....
Grupa społeczników z Czernikowa i Osieka nad Wisłą od niemal dekady zabiega o ratowanie XVIII-wiecznej chaty we Włęczu. Sukces niesie kolejne wyzwania.
Najmroczniejsze były czasy wojny, kiedy służba ocierała się o kolaborację. W PRL powstał podział policja - społeczeństwo. Przez 100 lat polska policja bardzo się zmieniała.
Dr Jolanta Jarczyńska z Instytutu Pedagogiki Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy zbadała aktywność młodych w sieci. Przepytała ponad 1,5 tys. uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Wnioski dają do myślenia rodzicom i nauczycielom.
Drewniana budowla parkowa z Bydgoskiego Przedmieścia znana jest chyba każdemu torunianinowi. Ale jej geneza i historia - już niekoniecznie.
Dzisiaj białostoczanie bardzo chętnie jeżdżą na rowerach. Własnych albo wypożyczonych z licznych w mieście stanowisk. W przedwojennym Białymstoku ten jednoślad także był widoczny na ulicach. Jeździli nim nie tylko zwykli obywatele, ale też...
Z aktorem pochodzącym z Zamku Bierzgłowskiego rozmawiamy m.in. o pracy z wybitną reżyserką - Moniką Strzępką
Siódmego września w Katowicach przejdzie Parada Równości. Po wydarzeniach w Białymstoku (i nie tylko) trzeba tam być. Dlatego, że część ludzkiej godności to obowiązek obrony słabszych. Jako Górnoślązak wiem, czym jest bycie słabszym, wyśmiewanym,...
Provinz Posen - tak w 1918 roku nazywały się tereny Wielkopolski. Z Michałem Wiraszko i Szymonem Waliszewskim rozmawiamy o ich muzycznym projekcie Provinz Posen.
Rozmowa z Jadwigą Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii, która będzie „jedynką”na liście PiS w Poznaniu w wyborach do Sejmu.
W poznańskiej Klinice Chirurgii Ogólnej i Naczyń przy ul. Długiej miały być prowadzone eksperymenty na pacjentach, bez ich wiedzy i zgody. Jak mówią lekarze, pacjentom podawano lek niezarejestrowany w Polsce i pojawiały się poważne powikłania,...
Nigdy nie śmieję się z wiary, (jakiejkolwiek!), z pana Boga (każdego), z chorób, kalectwa i ludzkiej tragedii. Na całej reszcie nie zostawiam „suchej nitki” - mówi satyryk Marcin Daniec.
Absolwentka Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego opowiada o eksperymentach przeprowadzanych przez NASA.
Zakończyła się obserwacja psychiatryczna mężczyzny, który w grudniu zabił w kinie byłego przyjaciela i zranił jego znajomego. Grozi mu dożywocie.
Czyżby największy bodaj cynik w polskiej polityce, czyli prezes Kurski od telewizji - za przeproszeniem - publicznej, obawiał się Torunia? W każdym razie dwa tygodnie temu nie pojawił się na Motoarenie na wakacyjnym koncercie Dwójki.
Zmiany klimatyczne, które jeszcze kilka, kilkanaście lat temu wydawały się być problemem z gatunku science-fiction, zachodzą coraz szybciej. Jednym z najbardziej wrażliwych ekosystemów na Ziemi są lasy. Czy zmiany klimatyczne są na ich terenie...
Firmy pogrzebowe jeszcze się w okolicach toruńskiego Tęczowego Lasu nie reklamują, ale kamieniarz oferujący swoje usługi, owszem. Chociaż kamień z tabliczką akurat jest wliczony w koszty pochówku. Trudno się jednak dziwić ludziom, których...
W czwartek wodowskaz na Wiśle w Fordonie wskazywał 128 cm. Wczoraj już tylko 122 cm. Dobrze byłoby, gdyby pokazał... dwa razy więcej. - Może to zła informacja dla tych, którzy żeglują, ale zwykły mieszkaniec nie ma się czym martwić, na tę chwilę -...
Statystyki są budujące - do Torunia ciągle przyjeżdża więcej turystów niż do Bydgoszczy, ale to u nas częściej nocują i zostają na dłużej.
Do końca roku prokuratura chce przedłużyć śledztwo w sprawie byłego zarządu ZCH Police. Na wydłużenie postępowania musi mieć zgodę aż Prokuratora Krajowego.
Opolski policjant w wolnym czasie pisze książki. Dużo książek, ponad dwadzieścia ma już na koncie. Najnowsza z nich, powieść kryminalna „Gwiazdy Oriona”, stała się tego lata prawdziwym bestsellerem.
O tym ile leków brakuje, co jest tego powodem oraz szansach na rychłą poprawę sytuacji mówi Marek Tomków, wiceprezes Naczelnej Rady Aptekarskiej i prezes Opolskiej Okręgowej Rady Aptekarskiej.
Adam Sokołowski z Kluczborka to 22-krotny mistrz Polski kibiców sportowych. Ostatnio zdobył także pierwsze miejsce w turnieju zorganizowanym z okazji 100-lecia polskiej piłki nożnej.
Wypowiedź Trumpa była rasistowska. Ale jego samego nie uważamy za rasistę - tak demokraci w USA uzasadnili odmowę głosowania za impeachmentem wobec prezydenta. Warto zauważyć, że Trump nie tylko nie przeprosił za swoją wypowiedź, ale nawet nie ma...
Marsz goni marsz, nie mówi się już o uchodźcach, ale o środowiskach LGBT i o grupach kibolskich, kreowanych na jedynych patriotów. Społeczne protesty stały się normalną reakcją narodu przeciw rządzącym, co nie ma żadnego znaczenia, najwyżej...
Dominika Kleszcz z Tarnowa dwa lata temu postawiła wszystko na jedną kartę. Porzuciła zawód nauczycielki języka angielskiego i została stewardessą. Dziś lata w litewskiej firmie, a swojej pracy, choć jest bardzo wymagająca, nie zmieniłaby na żadną...
Na Śląsku nie ma bardziej spektakularnego pałacu, jakim z pewnością jest okazała rezydencja w Mosznej. Jej wygląd jest efektem marzeń i spełnionych celów rodziny von Tiele-Winckler. Posiadany majątek stawiał ich na wysokich miejscach wśród...
8-11 sierpnia w pabianickim kinie Tomi odbędzie się festiwal filmowy Kocham Dziwne Kino.
Trwa drugi tydzień obozu dla dzieci z dysfunkcją wzrokową i intelektualną w Koszalinie. Kuba, Ignacy, Jagoda i Łukasz uczą się jak żyć w miarę samodzielnie. Wszystko dzięki amerykańskiemu sponsorowi.
Od soboty w trasę wyrusza nowy autobus MZK linii nr 20, który będzie kursował z Rokosowa bezpośrednio do Atrium Koszalin i na cmentarz. Jednak nie wszyscy są z tego rozwiązania zadowoleni, a dokładniej - z trasy przejazdu. W piątek do prezydenta...
Nieoczekiwany zwrot akcji w rozgrywkach piłki nożnej kobiet. Przez wycofanie się z rozgrywek II ligi kobiet w grupie kujawsko-pomorskiej drużyny Olimpia II Szczecin, na jej miejsce wskoczyła Victoria SP 2 Sianów, która tym samym zostaje na...
- Ta pani pracuje u nas! - takie telefony i maile odbieramy w GL. Dzwonią i piszą mieszkańcy Skwierzyny. Bo w tamtejszej lecznicy przyjmuje teraz Linda H.
Nie ma w Biblii drugiej świętej osoby, która byłaby tajemnicza jak Maria Magdalena i wokół której powstałoby tyle legend. Mieszkańcy Nowego Miasteczka od XIV wieku uprawiają kult tej świętej.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.