No, to mamy w Toruniu i okolicy w wyborach do Sejmu pojedynek tuzów z mediów narodowych, zwanych też - za przeproszeniem - publicznymi.
Zanim doszło do aneksji Austrii i Czech, a potem ataku na Polskę 1 września 1939 roku, faszym miał i u nas wielu zwolenników.
W czasach PRL-u nadejście nowego roku szkolnego sygnalizował wzmożony ruch w domach towarowych, sklepach odzieżowych, księgarniach i placówkach papierniczych. Druga połowa sierpnia była czasem „polowania” na deficytowe towary.
Koniec pobłażania bomberom. Kolejne wyroki sądów skazują sprawców fałszywych alarmów bombowych na kary bezwzględnego więzienia. Boli też konieczność naprawienia szkody, bo te idą w grube tysiące złotych.
- E-zwolnienia bardzo dobrze się przyjęły w naszym regionie - mówi Krystyna Michałek, rzeczniczka regionalna ZUS województwa kujawsko-pomorskiego. - Obecnie aż 99,97 proc. zwolnień lekarskich wystawiana jest elektronicznie. Te w wersji papierowej...
Choć w województwie kujawsko-pomorskim w porównaniu z 2017 rokiem aż o 208 tys. więcej podatników przekazało swój 1 procent podatku na rzecz organizacji pożytku publicznego, to wciąż potrzeby są znacznie większe.
Od lat PiS dominuje w regionalnej polityce, choć nie zawsze przekładało się to na zdolność rządzenia. Jeśli utrzyma poparcie z wyborów sejmikowych i europarlamentarnych, to 13 października stanie się hegemonem w podlaskiej reprezentacji...
Złodzieje włamali się do kościoła św. Anny w Oleśnie w nocy z 19 na 20 sierpnia 1994 roku. Złapano ich, ale zdążyli już wyjść z więzienia. Ze skradzionego ołtarza odnaleziono tylko dwie odcięte figury.
Konkurenci do tej pory zarzucają mu, że nie radził sobie z prowadzeniem własnej działalności oraz że gdyby nie nazwisko i wsparcie ojca, to niewiele by znaczył w polityce. Witold Zembaczyński odpiera, że w biznesie nie był tak nieporadny, jak...
W tej poszlakowej sprawie były cztery wersje śledcze. Po odrzuceniu trzech z nich stało się oczywiste, że to Marek S. uśmiercił małżonków, by nie oddać im długu. Sąd Apelacyjny w Krakowie prawomocnie skazał go na dożywocie.
Wojciech Plewiński, legendarny fotograf „Przekroju”, opowiada nam, jak rozwścieczył żonę Komedy, odkrył Annę Dymną i jak przez jego zdjęcia Beata Tyszkiewicz nie została dopuszczona do matury.
Leonardowi da Vinci nie udało się sfinalizować swojego projektu violi organista, instrumentu klawiszowo-smyczkowego. Projekt renesansowego mistrza powołał za to do życia Sławomir Zubrzycki z Krakowa, który koncertuje na ich „wspólnym” instrumencie...
Cześć. Zdziwiony wzrok podnosi się znad kijów do nordic walking. Kolejny zaskoczony żelaznym - przynajmniej kiedyś - górskim savoir-vivre’em.
Nazywano je garkotłukami i białymi niewolnicami. Nic dziwnego, skoro w strukturze służby domowej w pierwszej połowie XX wieku postawione były najniżej. Były to niewykwalifikowane dziewczyny, które przyjeżdżały ze wsi „za chlebem”. O losach...
Ludzie po amputacjach często wycofują się z życia społecznego i zawodowego. Wokół siebie widzą współczujące spojrzenia i własną odmienność. Marek Zadębski udowadnia, że „inwalida” nie równa się „inny”.
Karolina Czarnecka zasłynęła piosenką „Hera, koka, hasz, LSD”, którą obejrzało w YouTube ponad 35 mln widzów. Teraz będą mogli oni zobaczyć jej wykonawczynię w filmie „Sługi wojny”. Nam aktorka i wokalistka opowiada czy jest feministką i jak łączy...
Radni Koalicji Obywatelskiej, chcą by Rada Miasta Białystok podjęła w piątek (23.08) stanowisko dotyczące działalności organów państwa wobec prof. Krystiana Markiewicza. Ponieważ Koalicja ma większość, nie będzie z tym problemu.
Wyjątkowo długa, trwająca do 28 sierpnia rekrutacja do szkół średnich miała ułatwić rozmieszczenie „podwójnego rocznika”, tymczasem spowodowała kolejne trudności. W szkołach, gdzie brakuje uczniów, nauczyciele boją się zwolnień.
Co zrobić, kiedy człowiek-legenda, który kiedyś nie bał się dla słusznych spraw pójść do więzienia, zachowuje się jak bezmyślny pijak? Niestety - znowu postraszyć wiezieniem.
Jest pierwszy wyrok w sprawie pożaru w katedrze. Ks. Zbigniew S. postanowił dobrowolnie poddać się karze. W czwartek 22 sierpnia sąd przychylił się do jego prośby.
13 października zdecydujemy, kto zasiądzie w ławach poselskich i senackich.
– Usłyszałem, jak ktoś przez megafon mówi „Masturbacja”. Okazało się, że to z samochodu z napisem: „Stop tęczowej zarazie”.
W piątek 23 sierpnia, miała zakończyć się przebudowa ul. Sikorskiego. Do finiszu jednak jest daleko. W piśmie dotyczącym przedłużenia prac jest nowa data. To 8 marca.
- Sama radocha! Nie ma to jak Słubice! Od kilkunastu tygodni, rankiem czy wieczorem, wyprawa do pracy to wyczyn - denerwuje się Anna Majewska, która z Rybocic dojeżdża do pracy w Słubicach.
Pomysł powstania Zielonogórskiej Kolei Miejskiej pojawił się na sesji. Podsunął go Sławomir Kotylak. Nie jest to nowa propozycja, choć po połączeniu miasta z gminą nabiera innego znaczenia.
Kierowcom często puszczają nerwy, gdy ktoś ich zdaniem porusza się samochodem zbyt wolno, czy wykonuje niebezpieczne manewry. Jeden użyje klaksonu, inny wulgaryzmów, ale nie brakuje i takich, którzy użyją pięści i nóg. Ale też noża czy pistoletu....
W Polsce ludzi o tym nazwisku mieszka prawie 10 tysięcy, w tym 2 tysiące w gminie Łapy, zaś o połowę mniej w Białymstoku. Mają przydomki, bo i imiona często takie same. Już w niedzielę po raz szósty Łapińscy spotkają się na rodzinnym zjeździe w...
Na początku sierpnia decyzją Sądu Rejonowego Poznań - Stare Miasto umorzono postępowanie sanacyjne spółce Grupa Piotr i Paweł. Powodem jest brak spłaty bieżących zobowiązań wobec wierzycieli. Firma tłumaczy, że czeka na drugą transzę środków od...
z Łukaszem Kuropaczewskim, gitarzystą i dyrektorem artystycznym Akademii Gitary rozmawiamy o programie festiwalu.
Chętnie korzystamy z miejskim rowerów. Tak wynika ze statystyk. W aplikacji zarejestrowało się już 1052 użytkowników.
Mieszkańcy Torunia i turyści będą mogli przemierzać miasto na elektrycznych hulajnogach i skuterach. Na początek będą mieli do dyspozycji sto jednośladów. Jednak ich liczba ma zostać podwojona jeszcze w tym roku.
- W wielu sprawach jesteśmy dosyć podobni do ludzi z roku 1939 - mówi pisarz Marcin Wilk. - A jednak rok 2019 to nie rok 1939. Dzisiaj mamy nowe źródła potencjalnych zagrożeń.
To będzie aquapark na miarę częstochowskich możliwości. W dzielnicy Tysiąclecie, w środku kilkudziesięcioletniego osiedla, w szybkim tempie rośnie park wodny. Niewielki, ale funkcjonalny. Wymarzony i od lat wyczekiwany przez częstochowian,...
Czym pojechali Państwo na urlop? Autem, pociągiem, samolotem? Ekolodzy i tak wbiją nas w poczucie winy, najbardziej jednak amatorów latania. Tylko czy pociągi mogą zastąpić transport lotniczy? Tegoroczne przypadki z koleją każą w to wątpić.
Zdjęcie himalaistów czekających w kolejce, by stanąć na najwyższej górze świata, opublikowały niedawno wszystkie światowe media. Podobnie jak informację o 11 ofiarach, które w tym czasie zginęły, wspinając się na Mount Everest od nepalskiej...
Z apelem o pomoc do naszej redakcji skierowali się mieszkańcy Jezierzan, których zaniepokoił nieprzyjemny zapach i kolor pobliskiego kanału.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.