Rodzice 13-letniej Emilki z Lipnicy Dolnej nie wierzą, że ich córka zabiła się z własnej woli

Czytaj dalej
Fot. Archiwum
Jakub Hap

Rodzice 13-letniej Emilki z Lipnicy Dolnej nie wierzą, że ich córka zabiła się z własnej woli

Jakub Hap

- Co skłoniło naszą ukochaną Emilkę do odebrania sobie życia? - to pytanie nieustannie zadają sobie zrozpaczeni rodzice. Zawsze była radosna, miała marzenia, nie wysyłała żadnych niepokojących sygnałów. A może ich 13-letnią córeczkę do dramatycznego kroku popchnęła jakaś mroczna gra komputerowa?

Do tragedii, która wstrząsnęła mieszkańcami Lipnicy Dolnej (pow. jasielski), doszło w niedzielną noc, 11 sierpnia. Sobotę Emilka spędziła w domu, zachowywała się normalnie.

- Nie zauważyliśmy niczego podejrzanego - opowiada pani Helena, mama dziewczynki. - Jak pojechaliśmy ze starszą, 16-letnią córką na zakupy, to przez dwie godziny była sama w domu. Poprosiła, żebyśmy jej kupili ładowarkę do telefonu i poszła do swojego pokoju na piętrze. Jak wróciliśmy, był obiad, ona zrobiła sobie kanapki z masłem czekoladowym. Popiła je mlekiem, które uwielbiała. Potem trochę posiedziała na polu, z psem, słuchała muzyki, siedząc na huśtawce.

Wieczorem poszła się wykąpać, uczesałam ją, jak zwykle, bo włosy miała do pasa. Zrobiłam jej kolację - trzy parówki, po zjedzeniu zniosła talerz do kuchni. Zażyczyła sobie nawet, żebym zrobiła ciasto z malinami na niedzielę, upiekłam je wieczorem. Około godz. 22 w swoim stylu rzuciła „no to pa” i poszła do siebie na noc. Wszystko było takie jak zwykle

- zapewnia mama.

Następnego dnia rodzice wybrali się do kościoła na godz. 11. Wiedzieli, że dziewczęta lubią w ten dzień pospać dłużej, więc przed wyjściem nie zaglądnęli do pokoju ani jednej, ani drugiej. Nie było powodu do niepokoju. Po powrocie zastali starszą córkę na dole, przygotowywała sobie śniadanie. Emilia nie zeszła.

- Powiedziałam do męża: idź, zaglądnij do niej, czy ona tak długo śpi - opowiada pani Helena. - Ale córki w pokoju nie było, łóżko stało zaścielone. Zdenerwowałam się, czuliśmy, że coś jest nie tak.

Zadzwonili na komórkę Emilki, sygnał był, ale nie odebrała. Ogarnęła ich panika. Zaczęli jej wszędzie szukać. I wtedy starsza córka otworzyła drzwi na strych...

- Usłyszałam, jak pospiesznie zbiega po schodach, zawodząc: mamo, mamo... Serce mi stanęło. Wyszłam na górę i przez uchylone drzwi zobaczyłam, jak wisi... Moja córeczka... - pani Helena nie może powstrzymać łez.

Jej mąż, Piotr, odciął skakankę, na której Emilka się powiesiła. Przystąpił do reanimacji, ale dziewczynka była już sina, zimna. Przyjechała policja, pogotowie, potem prokurator. Lekarz stwierdził zgon.

W dalszej częsci przeczytasz:

 • jakie pasje miała Emilka, które mogły mieć wpływ na dramatyczne wydarzenie
 • czy coś w jej zachowaniu zmieniło się przed tragiczną niedzielą
 • w jakim kierunku prowadzone jest śledztwo prokuratury
 • o co apelują rodzice tragicznie zmarłej nastolatki
Pozostało jeszcze 73% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Jakub Hap

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.