Uznani na światowych rynkach hodowcy koni przecierali ze zdziwienia oczy. Ogier z kaszubskiej wsi zrobił furorę podczas prestiżowych mistrzostw w Niemczech.
Wszelkiego rodzaju układanki uwielbia od dzieciństwa. Z biegiem czasu jego pasja przeobraziła się w kolejno zdobywane tytuły. Najnowszy, to wicemistrz świata. Drugie miejsce zajął podczas mistrzostw rozegranych w hiszpańskim Valladolid
Unikatowy w skali świata zabytek inżynierii budowlanej, Most Tczewski, chociaż „sędziwy” wiekiem wciąż zachwyca. Nie bez powodu wymienia się go obok wieży Eiffel’a, czy Kanału Panamskiego...
Gołąb, sroka i jaskółka - mysikrólik, rudzik, sójka - jeż, psy, koty i pustułka. Niezłe towarzystwo. A jeszcze do tego: psy i koty, jeże i nietoperze, osy, łosie i łasice. Na koniec kozioł i żółw, dokładnie mówiąc, żółw żółtolicy.
Jan Cofałka, rocznik 1940, Ślązak rodem z Rybnej, były wiceprezes i sekretarz generalny Towarzystwa Przyjaciół Śląska w Warszawie, autor sześciu książek poświęconych postaciom Ślązaków. Najnowsza nosi tytuł „Ślązaczki. Od Kopciuszka śląskiego do...
Dariusz Popiela wraz z wolontariuszami projektu „Ludzie, nie liczby przywraca pamięć o Żydach, którzy zginęli 77 lat temu z rąk okupanta". 3 listopada nastąpi symboliczny pochówek 1775 ofiar Zagłady z Grybowa i okolic.
"Pieniądze są brudne”. Potrafią sprofanować. Różne szczytne akcje zostały zmieszane z błotem, gdy odkryto finansowe interesy organizatorów. Z drugiej strony pieniądze mają zdolność oczyszczania, gdy są wolnymi datkami na wsparcie potrzebujących....
Serial o codziennej służbie strażników Tatrzańskiego Parku Narodowego „Patrol Tatry” to nowość w ramówce stacji Fokus TV. Premiera już jutro (sobota 12.10) o godz. 21.
- Te kobiety to emancypantki, współtworzące historię rzemiosła i fotografii nie tylko w Bydgoszczy - mówi pisarka Małgorzata Czyńska, która w książce „Zawód: Fotografistka” ubrała w opowieść lata badań Katarzyny Gębarowskiej. Premiera książki w...
Jak prawić komplementy niedźwiedziom, szykującym się do zimowego snu? Co urzeka w opuszczonej kopalni miedzi? Rozmowa z Agnieszką Stabińską, bydgoszczanką i Krzysztofem Łabanowskim, warszawiakiem, którzy już trzeci miesiąc zwiedzają vanem Amerykę...
W budżecie Bydgoszczy zabraknie w przyszłym roku ok. 100 mln zł. Ratusz myśli, jak załatać dziurę. Chyba ucierpią ludzie i nasze budowy.
Dużo nerwów kosztują również nieprzyjemne sytuacje w codziennym życiu . Kobiety szukają sposobów na odreagowanie stresu głównie uprawiając sport i ćwiczenia relaksacyjne.
Miasta powiększają się kosztem łąk i lasów, a ludzie urządzają na osiedlach stołówki, do których chętnie zachodzą dzikie zwierzęta. Nie są tu bezpieczne.
Rozmowa z mł. bryg. mgr inż. Marcinem Betleją, rzecznikiem prasowym Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego PSP
Mieszkańcy gminy Darłowo potrafią umiejętnie korzystać z różnorodnych dotacji. Przykładem może być nowa przestrzeń w świetlicy w Rusku.
Sarka Heronimek, wokalistka pochodząca ze Szczecinka, stoi u progu kariery ze szkockim zespołem Breathe Me. Z dalekiej Szkocji, z Edynburga odezwała się do nas Sarka Heronimek ze Szczecinka. Finalizuje tam właśnie wydanie kolejnej płyty z zespołem...
Trzy kolejne elektrownie wiatrowe powstają w powiecie szczecineckim - wielkie wiatraki stawiane są koło Grzmiącej.
Ta historia mogłaby się zakończyć jak dzieje tysięcy dzieci Holokaustu. A jednak dzięki kilku niezwykłym zbiegom okoliczności potoczyła się inaczej. Po 50 latach elementy układanki wskoczyły na swoje miejsce.
- Starość? Nie istnieje. To nie my decydujemy o śmierci, ale możemy decydować o życiu, dbając o siebie. Moją misją jest praca dla innych, służenie ludziom - tak trzeba w kulturze - mówi Teresa Wądzińska, aktorka.
Kim był major pilot Władysław Waldemar Narkiewicz? Dlaczego NKWD postanowiło go przedwcześnie uśmiercić? Jaki związek z Zieloną Górą ma ta historia? Co mówią unikalne dokumenty, rodzinne skarby, które przez dziesiątki lat leżały w szufladzie komody?
W anonimowym głosowaniu, które wśród nauczycieli w woj. śląskim przeprowadził Związek Nauczycielstwa Polskiego, wzięło udział ponad 21 tys. naszych nauczycieli. Większość opowiedziała się za strajkiem włoskim, który rozpoczyna się już we wtorek,...
Przed Urzędem Miejskim w Policach odbyła się demonstracja. Mieszkańcy Pilchowa przyjechali, żeby bronić filii szkoły podstawowej w ich miejscowości. Chcą, żeby podstawówka została przekształcona w szkołę samodzielną z ośmioma klasami.
Od początku nowego roku opłaty za postój w płatnej strefie parkowania będą wyższe. Ostatecznych stawek jeszcze nie ustalono, ale najprawdopodobniej będzie to 3 zł za godzinę.
Dawno temu, kiedy pracowałam z dzisiejszym prezesem Towarzystwa Miłośników Miasta Bydgoszczy w jednej gazecie, organizowała ona, m.in., akcję „Przychodzi „Dziennik” pod Twój dom”.
Rozmowa z Janem Musiałem, byłym burmistrzem Brzeska (1998-2007) i posłem PO na Sejm RP (2007-2011), obecnie radnym powiatu brzeskiego (od 2018 roku).
- Praca dla kobiet, która jest związana z równowagą między życiem domowym, a zawodowym, a pracy na jedną zmianę jest znacznie mniej i takiej pracy lżejszej, którą mogłyby kobiety wykonywać - mówi Katarzyna Podgórska, dyrektor Powiatowego Urzędu...
Urodził się w Szczecinie, bo tam była lepsza porodówka niż w Gorzowie. Całe życie mieszka na wsi, tuż obok swojego rodzinnego domu. W barwach Stali zdobył już 1555 punktów w lidze. To Bartosz Zmarzlik, nowy mistrz świata!
Rodzice uczniów z podstawówki i z technikum, mieszkańcy Piasków, ul. Walczaka i os. Staszica czy os. Sady. Można odnieść wrażenie, że gorzowianie „polubili” protesty.
Makabryczna zbrodnia w Lubsku. Strażacy znaleźli ciało 26-letniej kobiety podczas gaszenia pożaru. Podejrzany jest już w areszcie.
W spór o ścieki w gminie Żary włączają się Wody Polskie. Porozumienia nie widać.Czy strony pójdą do sądu?
Kawiarnia Letnia w Gorzowie jest wystawiona na sprzedaż. Na bywalców kultowego lokalu padł blady strach.
Anglicy nie wyobrażają sobie bez niej popołudnia, w Polsce babcie podają ją do śniadania czy kolacji, a w Bawarii pije się ją z mlekiem. Skąd właściwie pochodzi susz herbaciany, który zalewamy w swoich kubkach? Jak uprawia się herbatę, a następnie...
Chociaż Piotr Ś., poznański czyściciel kamienic, był już skazywany przez sądy na kary więzienia, wciąż jest na wolności. Nie wiadomo też czy w ogóle trafi za kratki. Obrońca Piotra Ś. złożył bowiem do sądu wniosek o odroczenie wykonania kary...
Z kontrabasistą Tomaszem Lato z krakowskiego zespołu Kroke rozmawiamy o muzyce ilustracyjnej, inspiracjach oraz największych fascynacjach.
Rozmowa z Piotrem Nowickim, nowym dyrektorem Szpitala Wojewódzkiego w Poznaniu.
Buty na koturnie, torebka przez ramię, e-book w rękach. Ona nie ma czasu na siedzenie przed telewizorem. Działa społecznie, tworzy projekty dla poznaniaków, prowadzi bloga i pisze książki. Wszystko to dzięki emeryturze. - Bardzo poważnie traktuję...
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.