Czy zwróciliście może uwagę, jak wiele w świątecznych programach wiodących polskich stacji telewizyjnych było bajek?
Energa Toruń podejmuje MKK Siedlce. To ostatni zespół w tabeli, więc zwycięstwo jest obowiązkowe. Na parkiecie nie zobaczymy już Shae Kelley.
Poważna awaria lamp ulicznych. Od początku stycznia mieszkańcy ul. Bohaterów i 22 Lipca w Lubsku błądzą w ciemnościach.
Ten weekend zdominują imprezy związane z 24. Finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nie zabraknie koncertów, występów oraz innych imprez towarzyszących.
W najbliższych dniach w Lubuskiem odbędzie się wiele ciekawych imprez kulturalnych. Przedstawiamy najciekawsze z nich.
Do rozpoczęcia piłkarskiej wiosny pozostało ponad dwa miesiące, ale wiele zespołów piątej ligi rozpocznie niebawem przygotowania.
W czwartek, 7 stycznia 2015 r., wystartował portal lubuskiekultura.pl - projekt Regionalnego Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze.
Łączenie nowosolskich szkół, otwarcie wyremontowanego NDK, plany budowy basenu w stolicy powiatu - to najważniejsze tematy sobotniego TNS.
Nie żyje 77-letni mieszkaniec Nowego, którego dwóch zwyrodnialców napadło, pobiło i okradło 6 grudnia w Nowem.
Na początku roku władze miasta ponownie odwiedziły Ogród Doświadczeń w Krakowie. Wzorem podwawelskiego grodu, w przyszłości w Nowej Soli zbudowany ma zostać Park Fizyki.
Stowarzyszenie Unitis Viribus było głównym organizatorem orszaku, który przeszedł ulicami Radziejowa.
Aż 73 procent meczów zaplanowanych na sezon 2016 zamierza pokazać nSport+. Znamy już cały terminarz, liga rusza 8 kwietnia.
- Warto tworzyć mitologię miasta i dopełniać jego historię takimi spektaklami - mówi Jacek Głomb, reżyser przygotowywanego właśnie spektaklu „Stilon - najlepszy ze światów”.
Eksperci z Polski i Węgier sądzą, że spotkanie Jarosława Kaczyńskiego z Viktorem Orbánem jest ważne wobec wyzwań stojących przed oboma krajami.
W hali Kujawianka odbyły się świąteczno-noworoczne spotkania absolwentów i uczniów III LO w Inowrocławiu z zawodniczkami UKS Jadwigi.
Siatkarki Jokera Mekro Energoremont Świecie jutro w Warszawie zainaugurują rundę rewanżową sezonu zasadniczego.
Akcję Jurka Owsiaka uświetnią w Inowrocławiu grupy Background i Mistah Lego. Wystąpią też Justyna Bacz i Klaudiusz Baran.
Dwa sztaby w powiecie mogileńskim i jeden w Trzemesznie szykują się do finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.
Bieg tyłem będzie jedną z atrakcji 24. Finału WOŚP w Żarach. Wszystko w ramach 10 już cyklu „Policz się z cukrzycą”. Jego organizatorem jest Piotr Olszewski.
Tegoroczne finały WOŚP zapowiadają się w powiatach żarskim i żagańskim wyjątkowo ciekawie. Nie może na nich nikogo zabraknąć!
Muzeum Ziemi Kujawskiej i Dobrzyńskiej we Włocławku po raz kolejny zagra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy.
W niedzielę, WOŚP zagra po raz 24. I znowu pokażemy, że mamy wielkie serca dla „czerwonych serduszek”!
Lot motolotnią nad Pojezierzem brodnickim, plakat z autografami twórców gry Wiedźmin III, badania psychologiczne dla kierowców...
W weekend zagra Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Koncerty, licytacje, konkursy, pokazy - szykują w powiecie chełmińskim.
Wystawa, koncert kolęd i przedstawienie teatralne dla dzieci to tylko trzy propozycje jakie na styczeń zaplanował Wąbrzeski Dom Kultury.
Piotr Kowalski, prezes Żagańskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego zaznacza, że firma ma dodatni wynik finansowy.
Szukamy domu dla kotki! Miłośniczka zwierząt Anna Dryglas znalazła ją pod restauracją w Gorzowie. Tylko ona zajęła się zamarzającym zwierzakiem.
demonstruje KOD
Nie mam pojęcia, czym kiedyś malowano białe pasy na przejściach dla pieszych, a czym maluje się je dziś.
Karty dużej rodziny to pomysł, który w Gorzowie pojawił się dzięki radnym jeszcze w poprzedniej kadencji (zgłosili go i dopięli do końca: Sebastian Pieńkowski i Robert Jałowy). Zniżki weszły w życie dokładnie dwa lata temu - w styczniu 2014 r.
Za niespełna dwa miesiące zacznie działać głogowska marina. Władze miasta reklamują obiekt jako przyjazny gościom i funkcjonalny. Przystań ma też otrzymać niemiecki certyfikat Gelbe Welle.
Rozmowa z Januszem Dzięciołem, byłym posłem, wcześniej komendantem Straży Miejskiej w Świeciu, a obecnie pracownikiem pomocy społecznej w tym mieście.
Pasażerom komunikacji miejskiej w Głogowie przypominamy, że od 2 stycznia zmienił się rozkład jazdy autobusów poruszających się na linii nr 56.
Wiele gorzkich słów musiał wysłuchać tuż przed świętami starosta mogileński Tomasz Barczak od przedstawicieli gminy Dąbrowa.
Kokaina i amfetamina na kilogramy; zorganizowani hurtownicy, magazynierzy i dystrybucja. Tak działała grupa narkotykowa Tomasza B.
Od 10 lat mieszkańcy gminy Kikół korzystają z unijnej pomocy żywnościowej. Nawet raz w miesiącu. Do tego jest jeszcze wsparcie Banku Żywności.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.