Akademia im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie w poniedziałek uroczyście inauguruje pierwszy rok akademicki. Co uczelnia zmieni w mieście? Jest nadzieja, że oprócz prestiżu, da też dobrych absolwentów.
Żary. W procesie dyrektorki z Piotrowa opinię na temat zeznań dzieci przedstawili biegli psychologowie
Brody. W pracy go nie ma, ale na nieoficjalnych imprezach bywa...
Jak dziś wyglądałoby śledztwo w sprawie głośnego morderstwa w Nowej Soli? Czy zabójcy też zostaliby skazani dopiero po 14 latach? Rozmawiamy o tym z prokuratorem Zbigniewem Fąferą
Prezydenci i burmistrzowie dostają co miesiąc od 7 500 do ponad 12 300 zł brutto. Dużo? Nie każdy tak powie, ale swoje zarobki przyjmują z pokorą. Liczy się przecież nie tylko kasa...
Jest jedyną żyjącą bohaterką książki „Dziewczyny od Andersa”. Mieszka w Londynie, ma 94 lata. Waleria Sawicka była żołnierzem II Korpusu. Zawsze niepokorna. Zachowała doskonałą pamięć i potrafi wspaniale opowiadać.
Dziś nie o muzyce. Bo Irek Dudek, organizator Rawy Blues, to też baczny obserwator sceny politycznej.
Zobacz, co w dzisiejszym wydaniu plus.pomorska.pl.
Przed wojną łodzianie i mieszkańcy regionu lubili sensacje. Z wypiekami śledzili informacje o domu, w którym straszy, metodach leczenia znachorów czy wizytach niezwykłych ludzi w mieście.
9 listopada, w 16. rocznicę nieudanego puczu w Monachium, Łódź zostaje wcielona do III Rzeszy. Staje się częścią Kraju Warty, który ma być wzorcową, niemiecką prowincją.
- Zostało nas troje: ja, narzeczona „Łupaszki” Lidia Lwow „Lala” oraz Zygmunt Błażejewicz „Zygmunt”- mówi Józef Bandzo „Jastrząb”, jeden z ostatnich żołnierzy wyklętych.
Kiedyś straszono dzieci czarną wołgą. Z czasem stała się ona czarną karetką. A dziś czarnym BMW. Pojawiały się pogłoski o rozdawaniu zatrutej gumy do żucia albo cukierków z domieszką LSD.
Wszystko wskazuje na to, że fanatyczny polski komunista był pierwowzorem postaci Roberta Jordana z „Komu bije dzwon”. Oto nietuzinkowy życiorys Antoniego Chrosta.
„Z obszaru między Warszawą, Lublinem a Krakowem trzeba wycisnąć, co się da” - tak Niemcy rozumieli sens istnienia GG. Budowali tylko na użytek wojska, policji i władz.
W XIX w. zegarki od Patka zamawiała m.in. brytyjska rodzina królewska. Dziś kosztują krocie. Tymczasem tę słynną szwajcarską markę założył Polak z Lubelszczyzny.
Byli szpiedzy Hitlera przeszli na usługi USA. Oto jak na początku lat pięćdziesiątych organizowali swoje siatki w PRL, przygotowując się do wybuchu trzeciej wojny światowej.
Kazimierz Sporny należał do elity polskich pilotów myśliwskich okresu II wojny światowej. W sierpniu, w Poznaniu odbył się jego drugi pogrzeb. Wrócił po latach do Polski.
Był architektem cenionym zarówno przez zaborcę, władze II RP, czy tę z PRL-u. Roger Sławski zostawił po sobie wiele obiektów, które do dziś upiększają Poznań.
Odgruzowanie, odbudowa, zbieranie stonki czy porządkowanie skwerów i parków - czyny społeczne były nieodłącznym elementem PRL-owskiej rzeczywistości.
Zaglądamy do "Ilustracji Wielkopolskiej" z 1929 r. i "Nowego Kurjera" z 1927 r. A tam doniesienia o trudach pracy policjantów i finansowym sukcesie w rokowaniach polsko-amerykańskich.
Gorzów. Helena Michalak decyduje w policji o 9 mld zł. W dzieciństwie cyferek nie lubiła
Zobacz, o czym piszemy w wydaniu plus.gazetalubuska.pl z piątku, 30 września
Znana radomska sprinterka podczas niedawnych igrzysk paraolimpijskich w Rio de Janeiro zdobyła dwa srebrne medale w biegu na 100 i 200 metrów.
Sławomir Grzesik z Koroną Kielce jest związany od wielu lat. Najpierw był zawodnikiem drużyn młodzieżowych oraz zespołu seniorów, później zajął się szkoleniem w kieleckim klubie. Pierwsze piłkarskie kroki stawiał w rodzinnym Łagowie, w barwach...
Mecenas Stanisław Szufel mówi wprost: - Myślę, że moje życie ma sens. Spełniłem się zawodowo, mam świetną rodzinę, pomagam innym i realizuję swoje pasje.
Znany neurolog, doktor Sławomir Szmatoła z Kielc jest znany z tego, że przywiązuje ogromną wagę do stylu życia oraz odżywiania i zachęca do tego wszystkich ludzi. Uważa, że nasz styl życia, sposób odżywiania, a także samopoczucie, podejście do...
Uroczystości milenijne 1966 roku w Kruszwicy i we Włocławku były największym sprawdzianem dla miejscowych tajnych służb. Ujawniamy nieznane fakty z archiwów IPN.
Sześć godzin - tyle ma personel najważniejszej rezydencji świata na ostateczne wyprowadzenie ustępującej głowy państwa i jego rodziny oraz wprowadzenie kolejnej. Gdy na schodach siedziby Kongresu USA prezydent elekt składa przysięgę, przy...
Obóz rządzący twierdzi, że przez Donalda Tuska i Ewę Kopacz Polska zmarnowała 340 miliardów złotych. To roczny budżet państwa i aż dziw, że nie ma na to dowodów.
Rozmowa z Joanną Lamparską, autorką książek o tajemnicach historii, szefową Dolnośląskiego Festiwalu Tajemnic
Wczoraj Remigiusz Dominiak stanął przed toruńskim sądem. Odpowiada za usiłowanie napaści na Bronisława Komorowskiego podczas wiecu wyborczego.
Z inicjatywy lewicowych posłów odbędzie się w Strasburgu dyskusja na temat sytuacji kobiet w Polsce. Będzie miała związek z prawem do aborcji.
O życiu Zdzisława Beksińskiego i jego bliskich mówi Wiesław Banach, dyrektor Muzeum Historycznego w Sanoku, konsultant filmu „Ostatnia rodzina”, który dziś wchodzi na ekrany kin.
Z ich wieloletniego doświadczenia państwo nie korzysta, nie zagospodarowuje ludzkiego potencjału tkwiącego w emerytowanych policjantach, wojskowych czy strażakach, chociaż w ich wyszkolenie włożyło grube miliony.
Rozmowa z Martą Abramowicz, autorką książki „Zakonnice odchodzą po cichu” o tym, co dzieje się za klasztorną kratą, kiedy siostry zależą we wszystkim od matki przełożonej, a ich służba oznacza więcej prania i sprzątania niż modlitwy.
Poznajcie 30 sprawdzonych przepisów na dania, przekąski i desery, w których królują nasze soczyste, smaczne i zdrowe jabłka
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.