Nie wiem, czy to tylko nasza narodowa specjalność, ale my tak lubimy - ze skrajności w skrajność. Jeszcze do niedawna w dobrym tonie państwowym było unikanie obchodzenia się z dumą narodową, bo to ksenofobia, antysemityzm, nacjonalizm, seksizm,...
Fascynuje mnie historia Polski. To, jak sobie radziła, znajdując się między dwoma najpotężniejszymi i najbardziej agresywnymi graczami w Europie: Niemcami i Rosją - mówi Roger Moorhouse, brytyjski historyk.
Przemoc słowna, obelgi, wulgaryzmy czasem także to, co dziś nazywamy językiem nienawiści, czy wręcz szowinizmem. Piłsudski regularnie używał naładowanego silnymi emocjami języka. Potrafił szokować tym, jak mówił.
Być może Maria Konopnicka napisała „Rotę” w Istebnej. Wiersz stał się ważnym elementem walki o polskość i jednym z wielu fenomenów Śląska Cieszyńskiego.
W przyszłym roku ma powstać w Warszawie pomnik najwybitniejszego syna ziemi śląskiej Wojciecha Korfantego. Sprawa ruszyła, bo takie ambitne zadanie postawił przed sobą Dawid Kostempski, prezydent Świętochłowic. Pierwsze spotkanie w tej sprawie...
Rząd zachęca Polaków do radosnego świętowania stulecia odzyskania niepodległości. 11 listopada 2018 roku przypadnie punkt kulminacyjny, ale obchody zaczynają się właśnie teraz. I rząd daje na to pieniądze. A co na to województwo śląskie? Świętuje...
Marcin Zasada przedstawia. Tygodnia nikt Państwu już nie odda. Ominęło Was
Osób pokrzywdzonych tylko przez Korporację Finansową „Skarbiec” mamy w regionie 3,5 tysiąca. Firma Macmir natomiast oszukała 3 tys. klientów; jej szef ma im oddać pieniądze.
- Postawiliśmy sobie za cel przybliżać wybitne postacie, związane z naszym regionem (jak np. Jan Czochralski czy Marian Rejewski). Jesteśmy na początku tej drogi - zapowiada PIOTR CAŁBECKI, marszałek województwa kujawsko-pomorskiego, który z...
Bydgoskie Centrum Onkologii jest pierwszym ośrodkiem w Europie Środkowo-Wschodniej stosującym innowacyjny sposób podawania „chemii”.
W listopadzie 1977 roku na osiedlu Związku Walki Młodych stało sześć bloków. Niemal we wszystkich mieszkaniach stwierdzono usterki.
- Postawiliśmy sobie za cel przybliżać wybitne postacie, związane z naszym regionem (jak np. Jan Czochralski czy Marian Rejewski). Jesteśmy na początku tej drogi - zapowiada PIOTR CAŁBECKI, marszałek województwa kujawsko-pomorskiego, który z...
Niebezpieczne, dochodzi tutaj do wypadków. Takie jest skrzyżowanie drogi krajowej nr 65 z ulicami: Białostocką i Kościelną w Dobrzyniewie Dużym. Mieszkańcy mają dosyć. Proszą o sygnalizację świetlną. Zarządca drogi na razie wprowadzi ograniczenie...
Gdy Ameryka dowiedziała się, że Janet Cooke dostała Pulitzera za lipny reportaż była w szoku. „Stern” zapłacił za publikację fałszywych dzienników Hitlera. W dobie fake news przesunęła się granica tolerancji dla oszustów.
Na doświetlenie Opola ratusz wyda 11 milionów. Nowe lampy nie pojawią się niestety przy przejściu na ul. Spychalskiego. Mieszkańcy są zawiedzeni, niedawno doszło tam do potrącenia.
Tylko do niedzieli można głosować na projekty zgłoszone do budżetu obywatelskiego na 2018 rok. Szczecinianie zgłosili łącznie 113 propozycji, w trzech różnych kategoriach.
„Wyzwanie - 48 godzin“ to nowa, niebezpieczna gra, która pojawiła się w internecie. Tymczasem w ostatnich tygodniach podlaska policja notuje liczne zaginięcia nastolatków...Przypadek, czy kolejna groźna moda?
W rodzinie Giertychów są naukowcy, publicyści, siostry zakonne, jest Teolog Domu Papieskiego. Są politycy: choćby Jędrzej, jeden z najbardziej skrajnych ideologów przedwojennej endecji, czy Roman - wicepremier w rządzie Prawa i Sprawiedliwości.
Słupsk otrzymał wyróżnienie w kategoriach systemy energetyczne oraz zieleń a powietrze. W tym roku w konkursie uczestniczyły 63 miasta.
Dwóch wykonawców chce dokończyć budowę słupskiego akwaparku. Odbył się trzeci przetarg ogłoszony przez spółkę 3 Fale.
Piotr Modzelewski to psycholog, terapeuta, dietetyk, pracownik naukowy Akademii Pomorskiej w Słupsku i praktyk pracujący z osobni doświadczającymi przemocy. Spotkanie autorskie z nim odbędzie się w najbliższy wtorek o godz. 17 w filii nr 7 MBP...
W Platformie Obywatelskiej rozpoczęła się wyborcza gra o władzę. Zbliża się termin wyborów przewodniczącego regionu łódzkiego PO oraz szefów powiatów. Wybory co prawda odbędą się 2 grudnia, a kandydaci mogą się zgłaszać do 18 listopada, tyle...
Górnicy z bełchatowskiej kopalni 18 listopada będą bawić się na tradycyjnej karczmie piwnej. Barbórkę świętują jednak nie tylko w Bełchatowie, ale też w innych kopalniach Łódzkiego.
Nawet tysiąc osób znajdzie pracę w centrum logistycznym, które w Głuchowie pod Łodzią otworzy firma Zalando, czyli niemiecki sklep internetowy, głównie z obuwiem i odzieżą.
Złe wieści dla tych, którzy będą organizować Wigilię oraz przygotowywać świąteczne posiłki. Na żywność wydadzą znacznie więcej niż rok temu.
Grzegorz Schetyna, lider opozycyjnej Platformy, postanowił popłynąć rządowym nurtem.
Od piątku do piątku
Od września ruszą w Łodzi cztery nowe szkoły podstawowe, a trzy licea ogólnokształcące zmienią swoje adresy. Przeprowadzą się do siedzib wygasających gimnazjów.
Wine and Spirit Education Trust w Londynie to największe międzynarodowe centrum edukacyjne w dziedzinie wina i mocnych alkoholi. Dyplomy WSET uznawane są w branży winiarskiej i gastronomicznej na całym świecie. Monika Szydło z Radomia jest...
Sympatyczna studentka, pochodząca z miejscowości Mostki w powiecie zwoleńskim już od trzech tygodni mieszka w Japonii, gdzie odbywa się zgrupowanie królowych piękności z całego świata. 20-letnia Paulina Maziarz reprezentuje Polskę w konkursie Miss...
W politycznych planach Józefa Piłsudskiego, Kielecczyzna stanowiła bardzo ważny punkt. Marszałek Polski niejednokrotnie podkreślał rolę jaką odegrała ona w kształtowaniu się niepodległego państwa polskiego. Była mu bliska i nie zapomniał o niej do...
To wokół niego będzie kręcić się na scenie spektakl „Wódz”. Krzysztof Grabowski zagra w nim jednego z najwybitniejszych Polaków – Józefa Piłsudskiego. Jak wyglądają przygotowania do tego dużego przedstawienia teatralno-muzycznego?
- Jak zdrój długo przez zaporę jakąś powstrzymywany z tym większą potem siłą wytryska, tak i tak część dla walecznego i szlachetnego syna Polski, długo w sercach rodaków przez niemoc tłumiona, żywym teraz popłynęła strumieniem – pisano o obchodach...
Mieszkający w Kielcach a pochodzący z Pionek koło Radomia wokalista Andrzej Piaseczny mówi nam o kulisach show „The Voice of Poland”, miłości, łzach , Ani Dąbrowskiej, Bogu oraz 25 latach kariery.
O sprawie zrobiło się głośno, nie tylko za sprawą wystrzałów. Na cel brane są wszak tysiące dzików, także w naszym regionie.
Powoli zbliżają się święta, czyli czas prezentów, ale też sezonowych dekoracji. Jedne i drugie znajdziemy w sklepie Duka w Galerii Echo w Kielcach. Wspólnie z doradcami klienta przygotowaliśmy kilka propozycji dla amatorów tradycyjnych motywów -...
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.