Zajęcia z informatyki, psychologii, zdrowego odżywiania czy kącik historyczny – między innymi wiedzę z takich dziedzin mogli posiąść seniorzy, którzy przez kilka miesięcy uczestniczyli w projekcie „Wiek nie musi być barierą”. Projekt realizowany...
Książka „Grzegorz Tkaczyk – niedokończona gra” to pierwsza biografia polskiego piłkarza ręcznego, który był współtwórcą „złotej ery” naszego handballu, przypadającej na lata 2007-2016, kiedy zdobywaliśmy medale mistrzostw świata, a polski klub...
Fasadzie kamienicy przy ulicy Studenckiej 19 z 1885 roku konserwatorzy - na podstawie przeprowadzonych badań - przywrócili kolorystykę najbardziej zbliżoną do pierwotnej. Również sgraffita na elewacji odzyskały oryginalny wygląd.
Oceniamy zawodników Jagiellonii Białystok po remisie z Bruk-Bet Termaliką Nieciecza.
Prace konserwatorskie kaplicy św. Jacka weszły na ostatnią prostą. Zabytkowy obiekt pięknieje. W sierpniu przyszłego roku mieszkańcy i turyści sami będą mogli zobaczyć wnętrze oraz krypty.
Politycy wiedzą, że by spokojnie rządzić, naród musi mieć chleb i igrzyska. Niestety lustracja, pełniąca tę ostatnią rolę stała się dla rządzących niewygodna.
- Gramy co trzy dni, ale jesteśmy na to dobrze przygotowani. Przed nami dwa mecze i oba chcemy wygrać - zapewnia pomocnik Stali Mielec Piotr Marciniec.
„Antonisz. Interpretacje”, projekt poświęcony jednemu z najciekawszych polskich artystów XX wieku przygotowała sądecka galeria BWA.
W dniu, kiedy zaatakował ją nożownik, życie Wiktorii zostało dosłownie przecięte na pół. 20 października 2017 r. skończyły się jej marzenia o przyszłości. Teraz musi wszystko poukładać na nowo. Znaleźć nowe marzenia.
Miłość małżeńska nie polega na wpatrywaniu się w siebie, lecz na patrzeniu razem w dal w tym samym kierunku. Taką receptę na długoletnie pożycie mają Emilia i Roman Hnidecowie.
Zbliża się termin trzeciego losowania. Jeśli jeszcze nie grasz o gotówkę i mieszkanie - już dziś kup abonament za 29 zł i włącz się do gry. Warto!
Tylko w tym roku na Opolszczyźnie podczas pracy zginęło 12 osób, a 35 zostało ciężko rannych. Najczęściej do wypadków dochodzi w przemyśle i budownictwie, bo nie przestrzegamy przepisów.
Rozmowa ze Stefanem Krajewskim, prezesem podlaskiego PSL-u i członkiem zarządu województwa, odpowiedzialnym za rolnictwo
Piosenka „Czarodziej” o sile wspólnego muzykowania promuje drugi album krakowsko-zakopiańskiego zespołu folkowego.
O swoim pomyśle na wystawienie komedii teatralnej w operze opowiada Marek Tyszkiewicz.
Tegoroczne święta Bożego Narodzenia będą nas kosztować więcej niż rok temu. Przede wszystkim dlatego, że rosną ceny żywności. Już nie tylko masła i jajek.
- Rzeszów podrażnił niektórych prezesów w Polsce. Dał policzek klubom z Opola i Ostrowa, które wiele naobiecywały swoim sponsorom - mówi Janusz Steliga, prezes KSM Krosno.
Do straży granicznej trudniej się dostać niż na studia medyczne. Podczas naborów na jedno miejsce w SG jest 12 do 14 kandydatów.
Rozmowa z Piotrem Chrzanowskim, wiceprezesem Oddziału Podkarpackiego Towarzystwa Jelit.
Artur Nowak od trzech lat prosi o montaż oświetlenia drogi . - Nie ma takiej możliwości, bo tędy nikt nie chodzi - mówi Jacek Chrulski, burmistrz Czarnej Białostockiej.
Taki obowiązek zakłada nowa ustawa o ochronie zwierząt. W Kędzierzynie-Koźlu i Opolu znakowanie czworonogów już jest bardzo popularne. Płacą za to samorządy.
Na początek rodzice zakupili dziesięć siedzisk. Ale jeśli meble spodobają się uczniom, a już widać, że są oblegane to niebawem na szkolnych korytarzach pojawią się kolejne.
Wczoraj podpisano umowy na dofinansowanie siedmiu projektów w Łomży, Bielsku Podlaskim, Grajewie i Kolnie
Poszukiwanie handlowców chętnych do udziału w jarmarku, przygotowywanie ozdób, porządkowanie i planowanie atrakcji dla mieszkańców - tym już żyje miasto
Skończą się niedługo kłopoty mieszkańców Ulikowa, w gminie Stargard. Lada dzień rozpocznie się rozbudowa i wymiana sieci wodociągowej. Plac budowy dwa dni temu przekazano wykonawcy robót
W samym Białymstoku spoczywa około 2,5 tys. żołnierzy armii niemieckiej i rosyjskiej. Po 1,5 roku badań ukazała się książka Małgorzaty Karczewskiej o cmentarzach z I wojny światowej.
Tak naprawdę niebieska karta rozpoznawcza z literą „G”, świadcząca o zadeklarowaniu przynależności do narodu góralskiego, niewiele ułatwiała, nie chroniła też w zasadzie przed niemieckimi represjami. Mimo to do dziś pozostaje symbolem wyparcia się...
Prezent zrobiła chorym z Pomorza, oczekującym na badania i operacje w gigantycznych kolejkach, centrala Narodowego Funduszu Zdrowia. Dzięki przyznanej przez prezesa NFZ Andrzeja Jacynę dodatkowej kwocie 27 mln zł już udało się na Pomorzu skrócić...
Nie wszyscy z branży handlowej są przeciwko zamknięciu sklepów w niedziele. Polscy przedsiębiorcy chcą mieć więcej czasu dla swoich rodzin.
Teatr Piwnica przy Krypcie prezentuje premierowe przedstawienie „Moja ABBA”. Z tej okazji zapytaliśmy wybrane osoby o wspomnienia muzyczne z czasów szarego PRL-u
Podstawowe dane biograficzne o Henryku Messingu i jego synu Januszu można znaleźć w encyklopediach. Autorzy tych notek nie dotarli jednak do relacji H. Messinga, znajdującej się w londyńskim Instytucie Polskim i Muzeum gen. Sikorskiego.
Trwa walka między Ministerstwem Edukacji Narodowej a rodzicami i uczniami siódmych klas. Nie pomogły ani listy, które rodzice wysyłali do MEN, ani zgłoszenie problemu Rzecznikowi Praw Dziecka. Uczniowie wzięli więc sprawy w swoje ręce.
Część rodziców wynajęła prawnika, aby pomógł odzyskać od ks. Wilka bezprawnie pobrane pieniądze za naukę ich dzieci
W ECS w Gdańsku odbyła się konferencja naukowa „Google: uniwersum wolności czy opresji“.
Siedemnaście gobelinów i około 40 szkiców Tamary Jaworskiej otrzymało Muzeum Narodowe w Gdańsku. Niezwykły dar ofiarowała rodzina zmarłej artystki. Dzieła zobaczymy za rok na wystawie.
22 listopada 1605 w Krakowie odbywa się ślub per procura Maryny Mniszchówny z carem Dymitrem Samozwańcem. Cara reprezentuje jego kanclerz Atanazy Własiew. Uczestnikami uroczystości są król Zygmunt III Waza, jego siostra Anna Wazówna i syn...
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.