Choroba jelit to nie koniec świata. Mimo ograniczeń można z nią realizować marzenia

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Olkowski / Polska Press
Agata Flak

Choroba jelit to nie koniec świata. Mimo ograniczeń można z nią realizować marzenia

Agata Flak

Rozmowa z Piotrem Chrzanowskim, wiceprezesem Oddziału Podkarpackiego Towarzystwa Jelit.

W sobotę w Klinicznym Szpitalu Wojewódzkim nr 2 w Rzeszowie odbędzie się X Jubileuszowy Dzień Edukacji o Nieswoistych Zapaleniach Jelita. Jaki jest cel tego spotkania?
Dzień Edukacji o NZJ to otwarte spotkanie dla osób cierpiących na wrzodziejące zapalenie jelita grubego i chorobę Leśniowskiego-Crohna, ich najbliższych, a także wszystkich zainteresowanych. Osoby, które po raz pierwszy słyszą o tym, że chorują na jedną z tych nieuleczalnych chorób, są załamani. Co więcej, te choroby często dotykają młodych osób, które boją się, że nie będą w stanie skończyć liceum albo studiów, pracować, założyć rodziny. Nie wiedzą, jak się leczy NZJ, jaką stosować dietę.

Operacja jelita grubego
Archiwum prywatne Piotr Chrzanowski

Dni edukacji są właśnie po to, aby odpowiedzieć na te wszystkie pytania. Ważnym elementem dni edukacji jest możliwość spotkania z innymi chorymi, którzy usłyszeli diagnozę dziesięć, piętnaście lat temu. Oni najlepiej wiedzą, z jakimi problemami boryka się osoba z NZJ. Są również najlepszym świadectwem na to, że choroba to nie koniec świata. Mimo ograniczeń można z nią realizować marzenia i pasje.

W dalszej części:

 • jakie są objawy i przyczyny tej grupy przewlekłych chorób?
 • jak wygląda życie ludzi cierpiących na jedno ze schorzeń, którym jest choroba Leśniowskiego-Crohna?
 • czy choroby z grupy nieswoistego zapalenia jelita można zaliczyć do chorób cywilizacyjnych i czy można się z nich wyleczyć?
Pozostało jeszcze 68% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Agata Flak

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.