Rosną ceny żywności. Święta Bożego Narodzenia będą nas słono kosztowały

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapala / Polska Press
Marlena Bogdan

Rosną ceny żywności. Święta Bożego Narodzenia będą nas słono kosztowały

Marlena Bogdan

Tegoroczne święta Bożego Narodzenia będą nas kosztować więcej niż rok temu. Przede wszystkim dlatego, że rosną ceny żywności. Już nie tylko masła i jajek. Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że droższe są warzywa, owoce. Oprócz żywności rosną też ceny ubrań i obuwia, opłat za mieszkanie i paliwo. I nie spodziewajcie się, że będzie taniej.

- Ceny rosną i to widać – mówi Leokadia Bis, która prowadzi swój sklep w Krościenku. – Co jakiś czas, kolejne produkty kosztują 5, 10 groszy więcej. I może tego nie odczuwa się jednorazowo, ale sumując ceny widać, że jest coraz drożej. Klienci radzą sobie z podwyżkami, każdy na swój sposób. Jedni szukają tańszych zamienników i zamiast masła kupują jakiś miks margaryny z dodatkiem masła. Wybierają tańsze produkty. Kupują to, co im potrzebne – opowiada.

Pocieszające jest to, że ceny masła zaczynają powoli spadać, a jajek już nie rosną. A to były produkty, których ceny najbardziej odbiły się i odbijają ciągle na portfelach klientów.

- Widać, że ceny nabiału stanęły, a nawet lekko drgnęły w dół. Masło u nas kosztuje od 5,60 do 6 zł. A jeszcze kilka tygodni temu kosztowało 6,62 albo i 7 zł – przyznaje Marzena Matula, z giełdy Agrohurtu. – Jeśli chodzi o ceny pozostałych produktów, to mam wrażenie, że się ustabilizowały i stanęły w miejscu – dodaje.

WIDEO: Dlaczego wzrosły ceny jaj

W dalszej części artykułu:

 • za co zapłacimy w tym roku więcej
 • dlaczego ceny rosną
 • ile średnio zarabiamy na Podkarpaciu
Pozostało jeszcze 56% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Marlena Bogdan

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.