W ubiegłym roku na ulicach Radomia doszło do sześciu śmiertelnych potrąceń pieszych, podczas gdy jeszcze w 2015 roku miała miejsce tylko jedna taka tragedia.
W nocnym pożarze drewnianego domu w Zawierciu zginął 62-letni mężczyzna. Jego syn jest ranny. Spalone ciało znaleźli w zgliszczach strażacy.
- Poza nowoczesnym stadionem, to właśnie potencjał kibicowski decyduje o tym, że PZPN chętnie organizuje w Lublinie mecze kadry narodowej, a UEFA i FIFA zaakceptowały naszą kandydaturę do organizacji dużych imprez piłkarskich - mówi Paweł Gil,...
Rozmawiamy z Jolantą Wójcik-Machejek, specjalistą z Zespołu Lecznictwa Otwartego w Jaworznie, autorką książek o żywieniu dzieci i młodzieży, twórczynią jadłospisów.
Znowelizowana ustawa o wychowaniu w trzeźwości, które właśnie zaczęła obowiązywać, znacznie rozszerzyła teren, na którym nie wolno spożywać alkoholu.
- Najwięcej ofert pracy pojawia się w sektorze budownictwa. Poszukiwani są murarze, cieśle, tynkarze, płytkarze, ślusarze, zbrojarze, spawacze. Pojawiają się także oferty na kierowców, m.in. autobusów, samochodów ciężarowych, mechaników...
Igloopol Dębica dotychczas zremisował wszystkie trzy wiosenne mecze. O nich oraz o środowej kolejce porozmawialiśmy z Bartoszem Zołotarem, trener "Morsów".
- To jest walka o finał, tu muszą być duże emocje – mówi Katarzyna Żabińska. Środkowa bloku Developresu Rzeszów była wyróżniającą się zawodniczką pierwszego półfinału Ligi Siatkówki Kobiet z ŁKS-em Łódź wygranym przez jej zespół 3:2.
Zamiast kontrabandy towarów akcyzowych z Ukrainy, alkoholu czy papierosów, grupy przestępcze coraz częściej inwestują w fabryki w Polsce. To oczywiście nielegalne wytwórnie. Okazuje się, że w tej dziedzinie chętnie pojawiają się u nas zewnętrzni...
Na 6,5 roku więzienia skazał krośnieński Sąd Okręgowy w listopadzie 2017 r. byłego dyrektora rzeszowskiego sanepidu dr. nauk medycznych Waldemara B. za zabicie sąsiada. Od tego wyroku odwołali się obrońcy oskarżonego, ale także Prokuratura...
Spacerniaki dla psów są w większości województw. Głosując na projekt „Wyprowadź mnie fajnie” przyczynimy się do powstania takiego miejsca w Białymstoku.
Żadne miasto w Polsce nie zostało tak potwornie zniszczone, jak liczące w czasie wojny 15 tys. mieszkańców Jasło. Teraz powraca sprawa odszkodowania za te straty od Niemców. Zajmuje się nią poseł Bogdan Rzońca z PiS.
13 kwietnia 1957 roku ołtarz Wita Stwosza ponownie stanął w prezbiterium kościoła Mariackiego. Polska odzyskała skarb, Kraków – klejnot, który przez lata lśnił (i lśni) w sercu miasta.
Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Dash i Ripple. Twórcy kryptowalut kuszą milionowymi zyskami. Przed inwestycjami przestrzega m.in. polski bank centralny. – To nie tylko pomysł na biznes. To rozwiąże wiele problemów na świecie – przekonuje Patryk Shau....
Wciąż pokutuje przekonanie, że najlepszą opiekę dziecku potrafi zapewnić kobieta. Matka albo niania, czy przedszkolanka. Jednak na rynku coraz bardziej poszukiwani są faceci. Poznajmy tych nielicznych z bliska.
Łódzki Kurator Oświaty negatywnie zaopiniował projekty „wyposażenia” trzech szkół podstawowych, szkoły podstawowej specjalnej oraz pięciu szkół zawodowych w dodatkowe budynki po likwidowanych gimnazjach. Tomasz Trela, wiceprezydent Łodzi...
In vitro w Częstochowie: Najpierw w budżecie przygotowali pieniądze dla 30 par. Ale chętnych było więcej, więc pulę zwiększono. Pieniędzy na procedurę in vitro wystarczy dla 55 par.
Konspiracyjny ruch ludowy odgrywał ważną rolę w strukturach Polskiego Państwa Podziemnego. Miał on swoich reprezentantów zarówno w pionie cywilnym, jak i wojskowym. W czasie okupacji niemieckiej rozwinął się on szczególnie dynamicznie na...
Przy ulicy Konstytucji 61 w Bytomiu znajduje się składowisko niebezpiecznych odpadów? Bytomska prokuratura wszczęła nawet śledztwo, a biegły z zakresu ochrony środowiska nie miał wątpliwości: substancje, które się tam znajdują, mogą zagrażać życiu...
Z Anne Applebaum, dziennikarką i autorką książek, żoną Radosława Sikorskiego, byłego ministra spraw zagranicznych, rozmawia Roman Laudański.
Rozmowa z prof. Małgorzatą Dajnowicz, wojewódzkim konserwatorem zabytków.
To propozycja wicepremiera i lidera Porozumienia Jarosława Gowina. Chce, by w czasie wyborów rodzice dysponowali też głosami swoich dzieci. W naszym regionie trudno znaleźć entuzjastów tego pomysłu. I z lewej, i z prawej.
Zintegrowanie zróżnicowanych taryf i cen biletów ponad stu przewoźników operujących na terenie województwa pomorskiego to główny cel wspólnego biletu. Jednolity system płatności i informacji na Pomorzu ma być gotowy do końca 2020 r.
- Kasjerka zaokrąglała ceny towarów do pełnych dziesiątek groszy, a nawet do złotówek - twierdzi pani Marzena, mieszkanka powiatu słupskiego. - Moim zdaniem to oszukiwanie klientów. Ode mnie też chciała wyłudzić dodatkowy grosz.
Na Staromiejskim Rynku stanęła multimedialna ławka. To inwestycja zrealizowana w ramach budżetu obywatelskiego. Kosztowała 33,5 tysiąca złotych.
Żona ofiary przyjęła przeprosiny i zawarła ugodę. To proces-przestroga. Przed tym jak jedną głupią decyzją można zmarnować swoje i czyjeś życie.
Inwestor planuje budowę przemysłowej fermy na 40 tys. brojlerów na pograniczu sołectw Prokowo i Łapalice. Jest to teren Kaszubskiego Parku Krajobrazowego. Mieszkańcy protestują.
W Starterze startupy i korporacje spotkały się, aby podzielić się doświadczeniami ze współpracy. Organizatorem spotkania była Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa (AHK Polska).
Nigdzie na świecie nie wprowadzono głosowania rodzinnego, twierdzi dr Mateusz Radajewski, konstytucjonalista z Uniwersytetu SWPS
Wczoraj w słupskim sądzie po raz trzeci nie zaczął się proces o eksmisję lokatora, który bez umowy zajmuje mieszkanie Janusza Armatysa ze Słupska. Choć ciągle zadłuża lokal, na razie nie zamierza go opuścić.
- Teren przy drodze wygląda jak wysypisko śmieci. Choć zgłaszam ten problem regularnie, nie można się doprosić jego posprzątania - twierdzi pan Jerzy, mieszkaniec ul. Leszczynowej w Słupsku.
Wczoraj Sąd Okręgowy w Słupsku ponownie zasiadł nad sprawą wypadku drogowego w Siemianicach, w którym zginął Maciek Łukomski. Od tragedii minęły prawie cztery lata.
W Suwałkach, w blokach z tzw. płyty żyje ponad połowa mieszkańców miasta. Tymczasem eksperci alarmują, że niebawem ludzie ci mogą zostać bez dachu nad głową.
Z aktorką Ewą Błaszczyk - o Orianie Fallaci i roli napisanej przez życie - założycielki i szefowej Fundacji A kogo?
Nawet o 80 proc. mniej klientów odnotowują restauracje usytuowane w galeriach wielkopowierzchniowych w związku z niedzielnym zakazem handlu. Zwiększone zyski liczą za to lokale w nadmorskich miejscowościach.
Po zlikwidowaniu gimnazjów do szkół podstawowych trafiło więcej osób. Szkoły są przepełnione, nauczyciele sfrustrowani, a rodzice szukają ratunku w szkolnictwie niepublicznym.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.