Rozmowa z Krzysztofem Tarką, psychologiem, twórcą modeli zarządzania marką rynkową, o tym, jak naprawić społeczeństwo, by wydobyć z niego największy potencjał.
To pewne. W tym roku nie ruszy przebudowa zamkowych błoni. Ten teren ma się stać miejscem, gdzie będą wypoczywać lublinianie. Tak przynajmniej obiecuje ratusz. Od lat.
Taniec współczesny na dobre zniknie z Bytomia. Po likwidacji Śląskiego Teatru Tańca, działał tu, i to już 10 lat, Wydział Teatru Tańca Akademii Sztuk Teatralnych z Krakowa. Ale w tym roku odbył się ostatni nabór. Co dalej z wydziałem, mówi Eryk...
Nowe mieszkania w Lubuskiem można kupić już za 3,6 tys. zł za mkw. To najlepsze stawki ze wszystkich miast wojewódzkich. Jednak i u nas zaczynają iść w górę.
Nie jak dotąd 1.800, ale dwa razy więcej, bo aż 3.600 uczniów pójdzie do szkół średnich w 2019 r. Wszystko przez reformę edukacji. To przez nią podczas jednego naboru spotkają się jednocześnie dwa roczniki. Placówki czeka rewolucja.
Bronić, przekształcić, usunąć? Pomniki żołnierzy radzieckich na pograniczu pomiędzy polską dekomunizacją a niemiecką ochroną zabytków- taki był temat konferencji w Collegium Polonicum.
W Drawskim Centrum Specjalistycznym zakończył się drugi etap remontu oddziału chirurgicznego. Wyremontowano pięć sal, w których przebywają chorzy. Poprawił się komfort leczenia.
We wtorek w budynku Urzędu Gminy Darłowo odbyło się Forum Rolnicze Powiatu Sławieńskiego. Tematem przewodnim była panująca od dłuższego czasu susza.
Miasto musi zapłacić przedsiębiorcy dodatkowe pieniądze. Po prawie pięciu latach procesu Sąd Okręgowy w Szczecinie VIII Wydział Gospodarczy wydał wyrok w sporze pomiędzy Stefanem Basiowem a miastem Świdwin o zapłatę za wykonane prace dodatkowe...
Z pewnej błyskotliwej kreskówki, która nadawana jest przez komercyjną stację nieobecną w podstawowym pakiecie kanałów telewizyjnych, z jednego z odcinków dowiadujemy się, jaki powinien być prawdziwy mężczyzna.
Posłowie uchwalili ustawę o szczególnych rozwiązaniach dotyczących gminy Ostrowice. Od 1 stycznia 2019 r. gmina przestanie istnieć, a jej teren zostanie podzielony. W Drawsku, Złocieńcu i Ostrowicach zakończyły się konsultacje społeczne w sprawie...
Choć prezydent Duda podpisał ustawę 29 czerwca, zadziała ona wstecz - obowiązywać będzie od stycznia 2018 roku. Chodzi o ustawę o odnawialnych źródłach energii i opodatkowanie farm wiatrowych.
Żar leje się z nieba, pot spływa nam z czoła, więc co można zrobić, by się ochłodzić? Na pewno nie wskakiwać do fontanny miejskiej, w której roi się od wirusów i grzybów. Wbrew pozorom nie jest to takie oczywiste.
Jak skończyłaby się ta historia, gdyby karetka dojechała na czas, nie wiadomo. 35-letni Artur Turowski z Knurowa miał krwiaka mózgu, a tu liczy się każda minuta. Ale na karetkę, która miała zawieźć go na operację, musiał czekać trzy godziny....
To są ostatnie dni, aby złożyć dokumenty do włocławskich szkół wyższych i ich wydziałów zamiejscowych. W tym roku zainteresowanie ofertami uczelni jest większe niż rok wcześniej.
Kilkanaście lat temu ziściło się marzenie mieszkańców wschodniej Kenii - po sąsiedzku z katolicką misją w Matiri powstał szpital, w którym pomoc dostają za darmo. Ale teraz szpital potrzebuje pomocy.
Przedstawiamy przegląd zadłużenia gmin w powiatach rypińskim i golubsko-dobrzyńskim. Jak wynika z danych Ministerstwa Finansów, znakomita większość gmin w Polsce ma jakieś zobowiązania finansowe. Według danych na koniec roku 2017 tylko 79...
Filipek ma się urodzić za trzy miesiące. A już jest chory. Ma wadę serduszka. Szansą na przeżycie dziecka są kosztowne operacje w Niemczech. Ludzie dobrej woli już zbierają pieniądze.
Mowy końcowe wygłosił obrońca, który wnosi o uniewinnienie Marcina R. i prokurator, który żąda dla niego dwóch lat pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem na dwa lata próby. Na ławie oskarżonych zasiedli także Jacek M., właściciel firmy...
W małej wiosce pod Obornikami od trzech lat prowadzona jest inwestycja, która znalazła się kilka dni temu na ustach całej Polski. Dlaczego dopuszczono do budowy zamku w Puszczy Noteckiej, kto stoi za kontrowersyjnym obiektem i dlaczego jego...
Anna Korczak, wiceprezes zielonogórskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, przez lata edukowała mieszkańców, jak zachowywać się nad wodą. Teraz w pogoni za marzeniami, wyjechała do Szwecji. Chęć uczenia innych ma wciąż we krwi, stąd...
SOR przy Szpitalu Uniwersyteckim stał się miejscem potężnej awantury. Rodzina cierpiącej 80-letniej kobiety zarzuca personelowi znieczulicę. Szpital jednak odpiera zarzuty.
Tatuś, jeden z największych zbrodniarzy w historii, wódz SS, nazywał Gudrun pieszczotliwie „Laleczką”, bo nawet tacy jak on mogą być czułymi, troskliwymi rodzicami.
Czterech policjantów i... jedna osoba protestująca - takie były przez chwilę proporcje podczas wczorajszego zgromadzenia. Magistrat tłumaczy: - Nie możemy odmawiać pikiet. A komenda dodaje: - Musimy je zabezpieczać.
Park przy zamku ma stać się wizytówką Łagowa. A wszystko dzięki pracom, które już niedługo rozpoczną się na tym terenie. Planowane zmiany cieszą mieszkańców, ale także turystów.
- Mamy tu umrzeć bez wody? - pytają bezradnie Anna i Marian Kamrowscy, którzy już od trzech lat walczą, by w swoim domu mieć stałe źródło bieżącej wody. - Dokładnie nie mamy jej od 8 maja 2015 roku. I tak się tu męczymy…
Rozmowa z prof. Zbigniewem Mikołejką, filozofem religii.
Dzisiaj na Podkarpaciu na zwolnieniu chorobowym było ponad 500 pielęgniarek. Jutro mija 2 tygodnie, odkąd zaczęło się „masowe chorobowe” wśród personelu szpitali. Porozumienia wciąż nie ma.
Politycy PiS spotykają się z wyborcami. Marszałek województwa z PSL wydaje gazetkę, a radny PO przypomina się na banerach. Trwa nieformalna kampania wyborcza.
Na jednej ze stron na Facebooku ukazał wpis matki ostrzegającej o pedofilu, który nagrywa małe dzieci. To wystarczyło, aby wielu rodziców wpadło w panikę. Czy słusznie?
Uporządkowania rynku warzyw i owoców, wsparcia, które pozwoliłoby przetrwać trudny rok oraz sprawiedliwych cen będą domagali się rolnicy w piątek w czasie demonstracji w Warszawie.
10 lipca większość uczelni w Poznaniu zakończyła proces rekrutacji. Które kierunki cieszyły się największym powodzeniem, a które z nich zainteresowały jedynie garstkę kandydatów?
Najbardziej spektakularnym sukcesem ostatnich lat jest bristol pound, który przyczynił się do uznania Bristolu za najbardziej przyjazne dla obywateli miasto w Wielkiej Brytanii. Twórcy funta bristolskiego podkreślają fakt, że służy on społeczności...
Fortyfikacje ziemne Baterii Nadbrzeżnej zostaną odtworzone, aby ukryć... Nie, nie armaty, ale nowoczesne elementy powstającego w forcie hotelu. Architekci, którzy pracują nad projektem, zdradzili nam szczegóły swoich planów.
Wakacje to czas urlopów, ale też upiorów z tym związanych. Na przykład ze statystyk wynika, że latem dwukrotnie częściej niż w innych porach roku pozbywamy się swoich domowych zwierząt...
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.