„500 plus” i teraz „300 plus” mają wystarczyć, żeby kupić wyprawki szkolne. Tyle teoria. W praktyce niektórym rodzinom brakuje pieniędzy na ten cel. Wyciągają ręce po chwilówki. A te bywają pułapkami.
W Lipinach ma powstać zakład produkcji olejów z tworzyw sztucznych. Mieszkańcy, którzy się temu sprzeciwiają, mówią o obawach o środowisko i własne zdrowie. Burmistrz i inwestor – o negatywnej kampanii wyborczej.
Filip M., oskarżony o dotkliwe pobicie dwojga seniorów z Poznania, nie trafi do więzienia. Sąd umorzył postępowanie i zdecydował umieścić go w zamkniętym szpitalu psychiatrycznym.
Mieszkańcy Murowanej Gośliny nie chcą mieć na swoim terenie kolejnej firmy produkującej preparaty owadobójcze. Burmistrz gminy żałuje, ale - wsłuchując się w głosy społeczności - chce zmiany planu pod inwestycję.
Gdy Zosia miała 8 lat, mąż siostry zaczął robić jej „te rzeczy”. Takie, których normalni mężczyźni nie robią dzieciom. I po których one nie chcą już żyć. Jeśli pokonają ciemność, może im się udać wystawić rachunek.
Kolektyw Edukacyjny prowadzi w Mosinie nietypowe przedszkole leśne i wolną szkołę Na Bosaka. Teraz stowarzyszenie wygrało przetarg na dzierżawę budynku po byłej szkole od gminy, tuż przy Wielkopolskim Parku Narodowym. Potrzebuje jednak pieniędzy...
Czy po sześćdziesiątce można zrobić karierę sportową najwyższych lotów? Owszem, Andrzej Michałowski,64-letni podleśniczy z podtoruńskie-go Nadleśnictwa Cierpiszewo, jest tego najlepszym przykładem. Sport uprawia wyczynowo, w czerwcu obronił w...
Ojciec byłby na pewno zadowolony, bo filmy to ukoronowanie tego, co widział, oraz jego książka, która do dziś jest poczytna - mówi Arkady Fiedler, syn wielkiego podróżnika i autora kultowej książki pt. „Dywizjon 303”. - Przez dziesiątki lat nikt...
W leśnym powietrzu jest do 70 razy mniej chorobotwórczych zarazków niż w powietrzu w mieście i do tysiąca razy mniej substancji szkodliwych dla zdrowia niż w pobliżu aglomeracji przemysłowych. Ogółem polskie lasy pochłaniają rocznie ok. 42 mln ton...
Mimo kłopotów wykonawcy na jednym z odcinków budowanej w województwie śląskim autostrady A1, na najnowszych zdjęciach wykonanych dronem, widać już prawie gotowe obiekty, wiadukty, a nawet częściowo pasy autostrady.
Urząd Miasta Torunia chce ogłosić w sierpniu przetarg na parkingi Park and Ride. Większość z nich znajduje się we wschodniej części miasta.
W pierwszych latach XX w., w okresie świetności Podgórza, powstało tam kilka „pomnikowych” inwestycji. Jedną z nich był pomnik pruskiego żołnierza.
Michał W., Patryk F. i Łukasz P. stanęli wczoraj przed sądem, oskarżeni o znieważenie na tle narodowościowym Bengalczyków. Wszyscy wtedy pili...
Magdalena Baranowska-Szczepańska rozmawia z Marzeną Kędrą, dyrektorką Publicznej Szkoły Podstawowej Cogito Fundacji Familijny Poznań, jedyną szkołą freinetowską w Polsce.
Reanimacja nie pomogła. 2-letni chłopiec, który wypadł przez okno z pierwszego piętra, zmarł.
Annę Prus zobaczymy niebawem w ekranizacji słynnej powieści Arkadego Fiedlera – „Dywizjon 303. Historia prawdziwa”. Z tej okazji aktorka opowiada nam o swym upodobaniu do historycznych ról.
199 uczniów od września będzie korzystać z nowo wyremontowanego internatu Zespołu Szkół Elektryczno-Elektronicznego przy ul. Racibora.
Od 1 września do szczecińskich miejskich żłobków zostanie przyjętych 652 dzieci, bo tylko tyle zwolni się miejsc. W kolejce nadal czekać będzie prawie 2 tysiące maluchów.
W sierpniu do kin w Polsce wchodzą dwie konkurencyjne produkcje o polskich lotnikach z legendarnego Dywizjonu 303 im. Tadeusza Kościuszki. W ubiegły piątek premierę miał brytyjsko-polski film „303. Bitwa o Anglię”, a za tydzień, 31 sierpnia,...
Tośmy się nadziali... W ramach trwającego od lat infantylizowania wizerunku Łodzi i wysyłanego w świat dotyczącego jej przekazu, okazaliśmy się jednorożcem. Jakbyśmy nawet porządnym rogaczem zostać nie mogli...
Upływa termin rejestracji komitetów wyborczych, które wystawią kandydatów w jesiennych wyborach samorządowych. W piątek (24.08.2018) po południu na listach komisarzy wyborczych w województwie łódzkim było ich prawie 400. Ostatnie zostaną...
Dziś zespół Kombi wystąpi z orkiestrą symfoniczną filharmonii w koncercie „Jaki jest smak wolności?”.
Budowa sali sportowej przy szkole na osiedlu Lotnisko stanęła pod znakiem zapytania. Przetarg, który miał wyłonić wykonawcę tej inwestycji został unieważniony. Jedyna oferta była za droga dla stargardzkiego starostwa.
Komisja Wyższego Urzędu Górniczego, która bada przyczyny i okoliczności tragicznego wstrząsu w kopalni Zofiówka w Jastrzębiu-Zdroju, w którym zginęło pięciu górników, zbliża się do końca swoich prac. Co już ustalono?
Jan Kraciuk, pierwszy pełnomocnik rządu z ramienia PPR, który zarządzał Słupskiem, nie okazywał swoich poglądów religijnych, ale pomógł zrealizować ks. Janowi Ziei ideę budowy pierwszego w kraju pomnika ku czci powstańców warszawskich. Zapłacił...
Obecnie z człowiekiem w domach żyje ok. 600 milionów kotów domowych. Wiadomo - są świetne w pozbywaniu się myszy i w walce ze szczurami. I pewnie to był ten pierwszy powód, dla którego człowiek - bacznie obserwujący otaczający go świat - zaprosił...
Rozmowa z doktorem habilitowanym Markiem Białokurem, pracownikiem naukowym Instytutu Historii Uniwersytetu Opolskiego. 50 lat temu - w ostatniej dekadzie sierpnia 1968 - wojska Układu Warszawskiego, w tym żołnierze Ludowego Wojska Polskiego...
Matka 16-letniej Julki, u której zdiagnozowano raka, odmówiła zgody na podanie córce chemioterapii - mimo zaleceń lekarzy. W zamian nastolatka ma dostawać dożylnie duże dawki witaminy C.
W przypadku nowotworu zaniechanie leczenia może oznaczać postęp choroby i śmierć - mówi prof. Jacek Jassem, szef Kliniki Onkologii i Radioterapii w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym w Gdańsku.
Proszę - ledwo co człowiek narzekał, że z kampanią wyborczą jest u nas jak u inżyniera Mamonia, czyli mamy kompletny brak akcji, a tu jak nic - Toruń idzie na rekord! W liczbie kandydatów na prezydenta miasta oczywiście. Bo już jest ich czworo,...
Potwierdziły się piątkowe doniesienia „Nowości”. Spółka Metron ma wydać majątek państwu. Kończy żywot, zwalnia całą załogę.
- Zabieram turystów na przejażdżki psim zaprzęgiem po dzikiej Laponii. Ja i psy czerpiemy dużą satysfakcję z tej pracy. Choć trudno nazwać to pracą. To raczej styl życia, który pokochałam - mówi Monika Ptaś, która na stałe mieszka w Finlandii
Siedem umów na unijne dofinansowanie (w sumie 17,3 mln zł) z programu regionalnego podpisano w piątek w urzędzie marszałkowskim.
Minał tydzień, który obfitował w emocje polityczne, związane z przesłuchaniami przed Krajową Radą Sądownictwa kandydatów do Sądu Najwyższego. Mimo braku przychylności większości środowisk prawniczych, swoje osoby zgłosili do kwalifikacji także...
Bąblowica atakuje. Sanepid apeluje, aby nie jeść owoców leśnych bez umycia oraz wystrzegać się grzybów, co do których nie mamy pewności, że są jadalne.
Rafał Małeska i Grzegorz Zięba nie są rasowymi alpinistami, ale do sprawy podeszli ambitnie. Nie skorzystali z kolejki wysokogórskiej. Wspinali się na najwyższy szczyt Europy od samego podnóża góry.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.