Pociągi z Oświęcimia do Krakowa za trzy lata będą jeździć 50 minut. Takie zapowiedzi padły ze strony przedstawicieli kolei, którzy na oświęcimskim dworcu podpisali umowę na modernizację odcinka Oświęcim - Czechowice -Dziedzice. Przy okazji...
Oświęcimska prokuratura odmówiła wszczęcia śledztwa w sprawie molestowania seksualnego, do jakiego miało dojść w miejscowej Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej. Część środowiska akademickiego bulwersuje, że sprawę tę badali policjanci z miejscowej...
Film. Marcin Dorociński, który zagrał w filmie „303. Bitwa o Anglię”, opowiada nam o tworzeniu roli bohaterskiego pilota, Witolda Urbanowicza, i historii lotników z Dywizjonu 303
3 września 1914 roku wojska rosyjskie zajmują Lwów. Rosjanie uznają Galicję Wschodnią za ziemie "odwiecznie rosyjskie" i włączają ją do Imperium. W kwietniu 1915 roku miasto odwiedza car Mikołaj II.
25-28 sierpnia 1988. przez Polskę przetacza się fala strajków w kościele pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Krakowie-Mistrzejowicach odbywa się Międzynarodowa Konferencja Praw Człowieka, zorganizowana przez Komisję Interwencji i Praworządności...
Strajk pilotów Ryanaira w okresie szczytu przewozów powinien uświadomić prezesom firm działających w Polsce i politykom, że pracownikom nie wystarczy płacić, trzeba ich także szanować. A z tym wielu ma problem. Jak Michael O’Leary, założyciel...
Historia Schodów Donikąd zaczęła się 47 lat temu: 7 września 1971 r. Tego dnia zostało podpisane pozwolenie na budowę. Dziś konstrukcja niszczeje na oczach całego miasta. Wiecie, że swego czasu znaleziono pod nią skarb?
Dziś rozpoczyna się kolejny etap remontu ul. Kostrzyń¬skiej. Roboty będą między bazą MZK a ul. Dobrą.
- Buraki nie nadają się do zbiorów. Wypadałoby pastuchem je ogrodzić i krowy wypuścić, bo to jest masakra - mówił Janusz Biliński, który prowadzi gospodarstwo w Siecieborzycach. U innych rolników z plonami jest podobnie.
Schyłek wakacji do dobra okazja do podsumowań.
Na al. Waltera-Janke, na betonowym słupie wiaduktu roztrzaskała się toyota. Jej 57-letni kierowca zginął na miejscu.
Na cmentarzu w Koluszkach odsłonięto i poświęcono nowy pomnik, upamiętniający poległych w czasie II wojny światowej.
Pobyt Marcina Dunina-Sulgostowskiego nad ujściem Parsęty przyciągnął do miasta katolików z Niemiec oraz Polski. Gdy 11 listopada 1774 r. w mazowieckiej wsi Wał na świat przyszedł najstarszy z synów Felicjana Dunina herbu Łabędź, nikt nie...
PiS stawia na Michała Chojnackiego, przedsiębiorcę budowlanego, działacza społecznego, byłego członka zarządu MKS Drawa. SLD popiera niezależnego kandydata Krzysztofa Czerwińskiego, obecnego zastępcę burmistrza w Łobzie. Kto jeszcze będzie ubiegał...
Finiszują prace polegające na budowie Centrum Sportów Wodnych w Dąbkach. Mieszkańcy i turyści nie mogą się doczekać końcowego efektu.
Dramat w Darłówku wywołał w całej Polsce gorące dyskusje. Ratownicy ujawniają do jak bardzo niebezpiecznych sytuacji dochodzi na plażach w naszym regionie.
Dzieci - nawet w pieluchach kąpielowych - nie mają wstępu na basen rekreacyjny w Szczecinku. Został im się tylko brodzik. Zakaz wchodzenia małych dzieci w pieluchomajtkach do basenu rekreacyjnego Aqua Tur w Szczecinku wprowadzono po kolejnym...
Jerzy Radłowski kończy w styczniu 80 lat. W budowlance zaczął pracować, gdy miał 16. Spod jego ręki wyszedł m.in. Dom Związków, Dom Handlowy Nowy czy perełka - białostocki ratusz.
Jastrzębie-Zdrój chce mieć park, jak na tych na przedwojennych zdjęciach [GALERIA ZDJĘĆ Z LAT 20 XX WIEKU] Najpierw Ośrodek Wypoczynku Niedzielnego, teraz Park Zdrojowy - Jastrzębie-Zdrój zmienia oblicze na lepsze. Od lat porzucone straszydła w...
Urzędnicy z Mysłowic w oficjalnym piśmie do Spółki Restrukturyzacji Kopalń zadeklarowali przejęcie wieży szybu Sas i kilku innych obiektów na terenie KWK Mysłowice. Wcześniej SRK ogłosiła przetarg na jej likwidację.
Ulica 3 Maja przez lata zdominowana została przez banki i instytucje finansowe, a do tego stała się nielegalnym, darmowym parkingiem. Dziś powoli zmienia swoje oblicze, wraca tu handel, a jeszcze w tym roku ogłoszony ma zostać przetarg na...
W piątek, 31 sierpnia, mija wydłużony już termin zakończenia procesu licencyjnego na występy w I lidze siatkówki dla AZS-u Częstochowa. Czy sześciokrotny mistrz Polski przystąpi do rozgrywek? Są dobre wieści ze strony Urzędu Miasta.
Nieoczekiwany zwrot w sprawie kary dla wykonawcy za opóźnienie przy budowie ul. Mazowieckiego, czyli przedłużenia Bohaterów Monte Cassino. Ratusz wycofuje się z tego wariantu. I zaczyna mówić o ugodzie.
Elektryczny, z klimatyzacją i przyjazny środowisku. Taki autobus wyjechał na białostockie ulice. Do piątku będzie testowany przez białostoczan. Dlatego podróż elektrycznym pojazdem - linia E - jest darmowa.
Od trzech miesięcy prokuratura i Służba Więzienna badają, jak zmarł 24-letni więzień Wojciech Babiuk. Okazuje się, że w jego celi, w toruńskim "okrąglaku", znaleziono pojemnik z nieznaną substancją.
Chociaż od kilku lat mówi się o budowie kładki prowadzącej z nowego budynku dworca na perony 4-6, ta nadal nie powstała. Władze miasta nie wykluczają, że złożą do sądu pozew przeciwko spółce PKP S.A., która jest odpowiedzialna za budowę kładki.
Dwóch 38-latków z Żywiecczyzny zatrzymali policjanci po niedzielnej rozróbie na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej. Przed meczem BKS Stal z Góralem Żywiec pseudokibice wtargnęli na murawę i zaczęli bijatykę.
W nieco ponad cztery godziny dojdziemy z Torunia do Berlina. Warto zaplanować taki wyjazd, bo pociągi będą kursować tylko przez miesiąc.
Przez kilka lat z rzędu mieszkańcom budynków, administrowanych przez ADM, wrzesień kojarzył się z podwyżkami czynszu. Teraz już nie musi, bo podwyżek nie ma.
Działacze z Czas ART podczas jednego z otwartych wydarzeń poprosili mieszkańców o wskazanie pilnych potrzeb. Czy są szanse na ich realizację i porozumienie z władzami miasta?
We wsi wiszą transparenty. To protest przeciwko smrodowi, który zdaniem mieszkańców pochodzi z tuczarni trzody chlewnej. - Smród jest nie do zniesienia. Ludzie mają dosyć - mówi mieszkaniec Myszęcina Przemysław Gordzelewski. Zaś właściciele...
O rozwoju Kurpi Zielonych i szansie dla najmłodszych tancerzy mówi Mariusz Żwierko, choreograf i kierownik artystyczny zespołu.
Mamy czas dożynek (nazywanych na Kujawach wieńcowym), urządzanych po zakończeniu wszystkich prac żniwnych. Przypomnijmy najważniejsze symbole tego rolniczego święta.
W kolejnej kadencji rady miasta na pewno nie zobaczymy kilku obecnych radnych. Wiadomo już, że o mandat nie będzie się ubiegać dwóch radnych Platformy Obywatelskiej oraz trzech Prawa i Sprawiedliwości oraz jeden z Poznańskiego Ruchu Obywatelskiego.
Ceny energii dla polskich przedsiębiorstw są wysokie. Jeśli sprawdzą się prognozy analityków, może być jeszcze gorzej. To nie pozostanie bez wpływu na statystycznych mieszkańców.
Czy to koniec niepewności mieszkańców kamienicy przy ul. Limanowskiego 17 w Poznaniu? Sąd uznał, że spadkobiercą nieżyjącego właściciela kamienicy Romana Maciejowskiego jest jego syn Arthur. Mężczyzna zapowiada, że teraz przejmie kamienicę,...
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.