Mały Artur spadł brzuchem na ślizgawkę w oddziale przedszkolnym w Niwicy. Rodzice mówią, że nie zostali poinformowani o zdarzeniu. Dopiero w domu sprawa wyszła na jaw, kiedy chłopiec zaczął słaniać się z bólu. Obecnie dziecko przebywa w szpitalu.
Mieszkańcy ul. Kostrzyńskiej są wściekli. Od lat 70. wyczekiwali na remont ulicy i torowiska. Teraz, gdy już trwa budowa, okazuje się, że będą same problemy.
Rozmowa z dr. hab. Mateuszem Cybulskim, koordynatorem projektu Uniwersytet Zdrowego Seniora na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku.
Kampania wyborcza w województwie weszła w decydującą fazę. Nasi lokalni politycy przeszli do ofensywy starając się zdystansować swoich rywali, nie zawsze przy pomocy „czystych” chwytów. Sprawdzamy, jak kampania wygląda w wybranych miejscowościach.
Jak zarejestrować się w systemie miejskiego roweru? Podpowiadamy.
W poniedziałek odbyła się nadzwyczajna sesja rady miejskiej w Gubinie. Większość radnych zdecydowała o powiększeniu kapitału spółki Zachodnie Centrum Medyczne, aby utrzymać szpital. Dyskusja krążyła głównie wokół budynku szpitalnego, który został...
Do 28 września potrwają prace związane z przebudową skrzyżowania obok stacji paliw. Powstanie m. in. lewoskręt, na który od dawna czekają kierowcy, i który umożliwi bezpieczny zjazd na stację.
Gmina wiejska Nowa Sól w przetargu wybrała firmę, która wozi uczniów do szkół. Chociaż autobusy z funkcją szkolnych jeżdżą w ramach unijnego projektu.
Z wójtem gminy Szelków rozmawiamy o planach budowy mostu, problemie związanym z segregacją śmieci, a także o najważniejszych inwestycjach w gminie.
Każdego roku więcej młodzieży z powiatu makowskiego decyduje się na naukę w powiatach ościennych lub w stolicy. W tym roku to aż 184 osoby.
Tego się można było spodziewać. W szkołach podstawowych w Ostrołęce - po tym jak, po raz pierwszy, chodzą do nich uczniowie klas VIII - zrobiło się ciaśniej. Do naszej redakcji napływają liczne sygnały od niezadowolonych rodziców, których pociechy...
Janusz Kotowski, Łukasz Kulik, Mariusz Popielarz, Jakub Frydryk i (być może) Bartłomiej Bodio - to kandydaci na prezydenta Ostrołęki. Radnych wybierać będziemy z list sześciu (może siedmiu) komitetów. Dwa lokalne - Nasza Ostrołęka i Towarzystwo...
Teren wokół świetlicy wiejskiej w Grucelach jest kompletnie zaniedbany. Rosną tam krzaki, chwasty, trawa po kolana. Czy nie ma tego komu uporządkować? Jak to wygląda! - irytuje się nasz czytelnik. - Dlaczego gmina dopuściła do takiego stanu?
Czytelnik z Wachu zgłosił problem: zaniedbanie krzyża, który stoi przy drodze krajowej nr 53. Został postawiony na pamiątkę śmierci dowódcy plutonu partyzantów, ps. Orlik. Czy nie powinno się tam zrobić porządku - pyta? Czemu gmina się nie...
Trwa kampania przed wyborami samorządowymi. Wciąż nie wiadomo, czy wszyscy obecni wójtowie będą ponownie kandydować. Wiadomo za to, że nie we wszystkich gminach obecni gospodarze będą mieć łatwe zadanie.
Premier Morawiecki byłby zadowolony. Zbigniew Rasielewski rozpoczął prezentację swojego programu od aplikacji mobilnej.
Znany poznański ortopeda Jacek K. został uznany winnym przyjmowania łapówki w zamian za przyspieszanie terminów operacji.
Powodem do satysfakcji jest dla spółki Neuca z Torunia akt oskarżenia, który prokuratura skierowała przeciwko Rafałowi S. Miał wyłudzić od niej 15 mln zł.
Krzysztof Żuk będzie walczył o mandat radnego miejskiego. Nie oznacza to jednak, że rezygnuje ze starań o reelekcję na fotel prezydenta Lublina. Rywale „drużyny Żuka” listy kandydatów jeszcze tworzą.
- Jesteśmy nowym zespołem, dopiero się zgrywamy - mówi Łukasz Zagdański, napastnik 3-ligowej Stali Rzeszów.
Rozmowa z Janiną Zgrzembską, córką Ireny Sendlerowej – polskiej działaczki społecznej, która w czasie II wojny światowej była członkinią Rady Pomocy Żydom “Żegota” oraz kierowniczką referatu dziecięcego tej organizacji.
Rita nie ma świadomości, że wokół niej toczy się wojna. Rita ma pięć lat. W wojnę zaangażowana jest jej matka Mariola, sąsiedzi, kuratorium oświaty, pół przedszkola w Dukli, władze gminy, policja, a niebawem i sąd. Sprawa już chyba wymknęła się...
Ponad 75 proc. Ukraińców pracujących w Polsce deklaruje, że zarabia ponad 2500 złotych miesięcznie „na rękę”.
Dyrektorzy szpitali w regionie zastanawiają się, kto zapłaci za podwyżki dla lekarzy. Wyższa pensja zasadnicza to także wyższa kwota, jaką placówki będą musiały zapłacić za dyżury specjalistów.
Bydgoskie uczelnie planowały otwarcie nowego kierunku studiów od kilkunastu lat. Udało się to zrobić jednak UMK w Toruniu. Uruchomienie weterynarii to koszty rzędu 120 milionów złotych
Uroczystości Wybitny aktor dołączył do zaszczytnego grona Honorowych Obywateli Bydgoszczy. O swoim mieście nie da powiedzieć złego słowa.
Z dr Joanną Lessing-Pernak, psychologiem, terapeutą, prezesem ośrodka Dom Uważności rozmawiamy o depresjach i próbach samobójczych dzieci.
Prawie 3 mln zł na nowy tomograf. A do tego grant na ponad 1,6 mln euro na sprzęt urologiczny. Szpital wojewódzki szykuje się na nowe zakupy. Tomograf ma zacząć działać już w ciągu najbliższych dwóch miesięcy.
Skończyły się czasy gdy wędkarz kojarzył się z brzuchatym wujkiem z wąsem, który po kilku głębszych przechwalał się tym, jakie to on nie złowił szczupaka. Teraz przyszła moda na „street fishing”, czyli miejskie spacery nad rzeką z wędką w ręku.
Uczniowie, którzy w tym roku szkolnym poszli do 8 klasy, to rocznik, który nie ma najłatwiej. 7 klasa okazała się trudna, 8 może być jeszcze trudniejsza, a to nie koniec ich kłopotów.
Prezydent Łomży został wykluczony z partii, do której należał przez 14 lat. Nie wyklucza, że złoży odwołanie od tej decyzji. Ma na to czas do poniedziałku.
Wojewoda zachodniopomorski odmówił zatwierdzenia projektu budowlanego i udzielenia pozwolenia na budowę budynku mieszkalno-usługowego. Na tym etapie to decyzja ostateczna, ale inwestor ma jeszcze trzy wyjścia.
Zarządzający ambulatoryjną opieką specjalistyczną na Pomorzu alarmują - nic nie zmienia się na lepsze - kolejki do specjalistów zamiast maleć, są coraz dłuższe.
Polska miała w Opolu nawet dwie placówki dyplomatyczne. Pierwszy konsulat działał tu w latach 1920–1922 przy dzisiejszej ulicy Książąt Opolskich, drugi – od 1931 do wybuchu II wojny światowej przy ul. Konsularnej.
Brak czasu na naukę i rozwijanie własnych zainteresowań oraz permanentne przemęczenie - to zafundowała uczniom reforma systemu edukacji.
Rozmowa z dr hab. Anetą Krogulską, pediatrą, alergologiem, ekspertem w dziedzinie alergii pokarmowych, kierownikiem Kliniki Pediatrii, Alergologii, Gastroenterologii Collegium Medicum UMK.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.