Wojna totalna matki z przedszkolem. A wszystko zaczęło się od córki Rity

Czytaj dalej
Fot. Andrzej Plęs
Andrzej Plęs

Wojna totalna matki z przedszkolem. A wszystko zaczęło się od córki Rity

Andrzej Plęs

Rita nie ma świadomości, że wokół niej toczy się wojna. Rita ma pięć lat. W wojnę zaangażowana jest jej matka Mariola, sąsiedzi, kuratorium oświaty, pół przedszkola w Dukli, władze gminy, policja, a niebawem i sąd. Sprawa już chyba wymknęła się spod kontroli.

Mariola Adamik opowiada, jak to z końcem maja wezwano ją do Przedszkola Gminnego w Dukli z jakimiś dokumentami. Poszła i zapewnia, że na miejscu usłyszała od wychowawczyni Rity, że dziecko jest przyprowadzane do przedszkola brudne i śmierdzące.

Głośno i publicznie miało zostać powiedziane, więc w Marioli się zagotowało, bo - zapewnia - na Ritę dmucha i chucha. Bo trzeba, bo dziewczynka cierpi na atopowe zapalenia skóry, niedowidzi, niedosłyszy, ma lekką postać autyzmu, przyznano jej indywidualny system edukacji z pedagogami. Dziecko specjalnej troski, to matka dmucha i chucha, więc szlag ją trafił, kiedy coś takiego usłyszała.

Twierdzi też, że usłyszała jeszcze, że te panie pedagog, które po zajęciach przywożą Ritę do przedszkola, też przywożą ją brudną i śmierdzącą. Reszta krótkiej rozmowy z paniami z przedszkola skończyła się „na głośno”. A następnego dnia był telefon: niech pani przyjedzie do przedszkola, porozmawiamy o zajściu. Rozmowa była, znów zarzuty, że Rita „brudna i śmierdząca”, Mariola się wściekła, bo „po drodze” przeprowadziła prywatne śledztwo i wyszło jej, że Rita tego dnia trafiła do przedszkola czysta i pachnąca, ale na miejscu pewnie coś popuściła i umyć ją musiały woźne, a nie opiekunka grupy przedszkolnej. A to obowiązek opiekunki. To paniom w przedszkolu powiedziała: tak tego nie zostawię, do kuratorium oświaty z tym pójdę.

W dalszej części przeczytasz:

 • co stwierdziło kuratorium w wyniku kontroli w przedszkolu
 • czego matka dziecka domagała się od burmistrza
 • jak postawę matki dziecka tłumaczy dyrekcja przedszkola
Pozostało jeszcze 83% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Andrzej Plęs

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.