Na przełomie marca i kwietnia będzie wiadomo, ile od kwietnia rzeszowianie zapłacą za wywóz śmieci.
Spełniają się moje marzenia - mówi 14-latka z Wesołej na Podkarpaciu, zwyciężczyni drugiej edycji programu muzycznego „The Voice Kids” w TVP 2. Ania Dąbrowska otrzymała tytuł „Najlepszego Głosu w Polsce”, kontrakt płytowy z Universal Music Polska...
Przez dwa lata działał Dzienny Dom Opieki Medycznej przy Instytucie Medycyny Wsi. Skończył się projekt, skończyło się finansowanie z Ministerstwa Zdrowia. Dlatego nie ma już bezpłatnych turnusów dla seniorów, a sprzęt jest nieużywany.
Igloopol to mój dom - nic na pewno tego nie zmieni. Tam właśnie się wychowałem jako zawodnik i ten klub zawsze będzie miał specjalne miejsce w moim sercu - mówi Przemysław Nalepka, wychowanek Igloopolu Dębica, który wiosną zagra w 3-ligowym Sokole...
8 lat pozbawienia wolności oraz 10 lat zakazu pracy na stanowiskach, związanych z tworzeniem lub egzekwowaniem prawa domaga się prokurator dla Anny Habało, byłej prokurator apelacyjnej w Rzeszowie.
Najbliższe miesiące w Będzinie i Sosnowcu upłyną na wymianie starego torowiska tramwajowego na nowe. Pasażerowie Tramwajów Śląskich muszą więc przygotować się na zmiany w kursowaniu tramwajów, które teraz od będzińskiej “nerki” jeżdżą po jednym...
Potwór na kołach, może wyciągnąć nawet czołgi, ale pomoże autobusom. Szczecińsko-Polickie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne pochwaliło się najnowszym nabytkiem, czyli pojazdem pomocy drogowej iveco 410 E 42 8x8 euro trakker.
Dwóch mężczyzn podszyło się pod kontrolerów Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji w Stargardzie. Przewoźnik przestrzega pasażerów i doradza czujność.
Jeśli dojdzie do strajku, to rozpocznie się on 8 kwietnia i potrwa do odwołania - poinformował w poniedziałek (4 marca) Związek Nauczycielstwa Polskiego.
To miał być koniec procesu Wojciecha M., nożownika z podbydgoskiej Brzozy. Ale jego obrońca zgłosił wniosek - chce przesłuchać lekarkę, która przeprowadzała badania USG ofiary.
Po II wojnie światowej ulica św. Rocha zmieniła swoje oblicze: ze spokojnej uliczki, przy której zamieszkiwało kilkanaście rodzin, przekształciła się w hałaśliwą, zdominowaną przez handel i usługi - mówi Wiesław Wróbel, białostocki historyk. Tym...
Prezydent Łodzi Hanna Zdanowska dostała właśnie „wystrzałową” przesyłkę w postaci naboju, listu z pogróżkami i zakrwawionymi zdjęciami osób, które rządzą 16 dużymi miastami.
Pięć milionów złotych dotacji wyłudzonych na budowę elektrociepłowni to tylko element sprawy Grupy Kapitałowej Widok Energia. Akta ze śledztwa liczą aż 121 tomów i dotyczą całej palety finansowych przekrętów, za które grozi do 10 lat więzienia.
W poniedziałek ruszył proces kobiety, która urodziła dziecko w wiadrze, a potem zwłoki zostawiła na śmietniku. Tyle że nie ma pewności, czy go nie zakopała. Ciała nigdy nie odnaleziono.
Opolanin, Radzimir Burzyński ruszył do Katmandu i dotarł do ośrodka Orchid Garden, w którym żyje i chodzi do szkoły 300 dzieci ulicy.
W drugim przetargu na rewitalizację Starego Rynku wpłynęły trzy oferty. Ta najkorzystniejsza dla miasta, oferta jest jeszcze niższa niż w poprzednim przetargu.
Sąd uchylił decyzję prokuratury o odmowie wszczęcia przez nią śledztwa w sprawie znieważenia ojca Tadeusza Rydzyka przez byłego premiera Włodzimierza Cimoszewicza. Teraz Prokuratura Rejonowa Toruń Centrum-Zachód ponownie będzie musiała zająć się...
Jeszcze w marcu 2019 zostanie otwarta tężnia solankowa w parku Zadole w katowickiej Ligocie. To pierwszy taki obiekt w Katowicach i jeden z największych w regionie. Solanka do tężni zostanie przywieziona z Dębowca.
Toruński magistrat rozpoczął wczoraj przyjmowanie wniosków na e-dowody osobiste. Wielu z nas mogą one bardzo ułatwić życie. Z funkcji elektronicznych nie trzeba jednak korzystać.
- Moglibyśmy wskazać inwestorowi inne lokalizacje, które będą akceptowalne dla ludzi - mówi wójt Sicienka Piotr Chudzyński
Jak czarna kura może zamienić się w karmazynowego koguta? Nic prostszego, wystarczy wyobraźnia i talent trójki aktorów zafascynowanych lalkami, którzy już wkrótce na Scenie Inicjatyw Aktorskich Teatru Miniatura pokażą spektakl „Karmazynowy kogut”.
To wstęp do zmiany drogi krajowej 12 w trasę ekspresową 12. Chodzi o prawie 57-kilometrowy odcinek między Piaskami a Dorohuskiem.
Rozmowa z prof. Michałem Wyrostkiewiczem, teologiem i specjalistą do spraw relacji społecznych z KUL.
O ujawnienie i rozliczenie pedofilii w Kościele apeluje od wielu lat Fundacja „Nie lękajcie się”, w której mogą uzyskać pomoc ofiary księży pedofilów. Jak podkreśla prezes Fundacji Marek Lisiński, Kościół polski nie chce się z niczego rozliczyć.
Po całonocnych poszukiwaniach na dnie jeziora Choceńskiego odnaleziono zwłoki zaginionego 3 miesiące temu 26-latka.
Potencjał kolei aglomeracyjnej w Gdyni jest wykorzystywany, z różnych powodów, w znacznie mniejszym stopniu niż w Gdańsku. Jednym ze sposobów zmiany tej sytuacji jest budowa nowych przystanków kolejowych - zarówno na „starej” linii SKM, jak i na...
Pospolite ruszenie wśród rodziców dzieci, które we wrześniu mają pójść do przedszkola publicznego. W poniedziałek (4 marca) zaczął się nabór.
Problemy z naborem i marazm, o którym bez ogródek mówi nawet sam starosta rypiński – tak obecnie wygląda sytuacja Zespołu Szkół nr 4 im. Ziemi Dobrzyńskiej w Nadrożu. Powiat rozważa oddanie placówki w ręce ministerstwa rolnictwa.
Prace w parku na Słodowie jeszcze trwają. Ale dobiegają już końca. Finisz planowany jest na przełomie maja i czerwca . To będzie kolejne, ciekawie zagospodarowane miejsce na mapie Włocławka.
Agenci ABW zatrzymali w Radomiu 27-letniego Dawida Ł., który – jak twierdzi prokuratura – zbierał informacje i pieniądze mające „być przeznaczone na sfinansowanie zaplanowanych przez niego działań przestępczych o charakterze terrorystycznym”.
Przewodniczący rady miasta Łukasz Prokorym z KO prosi prezydenta, by zwolnił z opłat za parkowanie właścicieli aut hybrydowych i na prąd. Jak jednak wskazuje Henryk Dębowski z PiS, te ostatni pojazdy są zwolnione z opłat. Ustawowo. Wcałej Polsce.
Zbyt wysoko ułożone towary, za szybko przesuwające się artykuły przy sklepowej kasie - to tylko niektóre problemy o których mówią seniorzy. Bywa, że skarżą się także na klientów.
Urzędnicy z opolskich gmin alarmują, że czasu na przygotowanie do rozszerzenia programu jest niewiele. A konkretów ze strony rządu wciąż brak.
Rządzący pomysły mają szlachetne, ale z ich realizacją idzie im jak słoniowi z porządkami w składzie porcelany.
W latach 40/50 XX w. byli za młodzi na walkę w Szarych Szeregach i na podjęcie oporu tuż po zakończeniu wojny. Ich czas nadszedł, gdy komuniści zaczęli monopolizować wychowanie, likwidując niezależne organizacje. I choć do obozów pracy i więzień...
OKUPACJA. Kino w Generalnej Guberni cieszyło się ogromnym powodzeniem. Oglądanie filmów było jedną z niewielu rozrywek Polaków, a hasła bojkotu, głoszone przez podziemie nie przynosiły efektu. Kinowa frekwencja czasów wojny sięgała 20 mln widzów...
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.