O czym marzy Ania Dąbrowska, zwyciężczyni The Voice Kids

Czytaj dalej
Fot. Archiwum prywatne
Beata Terczyńska

O czym marzy Ania Dąbrowska, zwyciężczyni The Voice Kids

Beata Terczyńska

Spełniają się moje marzenia - mówi 14-latka z Wesołej na Podkarpaciu, zwyciężczyni drugiej edycji programu muzycznego „The Voice Kids” w TVP 2. Ania Dąbrowska otrzymała tytuł „Najlepszego Głosu w Polsce”, kontrakt płytowy z Universal Music Polska i czek o wartości 50 tys. zł.

Od pierwszego dźwięku w tym programie czułem, że coś jest bardzo tak, ale kiedy usłyszeliśmy cię podczas „bitew”, to była czysta magia. Tam się wydarzyła rzecz nieprawdopodobna i trwa do dziś - tak występ Ani Dąbrowskiej w finałowym odcinku ocenił juror Tomson.

14-latka śpiewała wówczas piosenkę Patrycji Markowskiej „Świat się pomylił”. - Aniu, świat się pomylił w wielu kwestiach. Nie od dziś wiemy, że jest niesprawiedliwy i potrafi dawać w kość. Jednak na pewno nie pomylił się w jednej kwestii, że jesteś tu i możemy słuchać tego pięknego głosu - dziękowała Cleo, trenerka nastolatki. - Dzięki tobie nauczyłam się uśmiechać w pochmurne dni. To bardzo ważne, by codziennie cieszyć się z każdej chwili.

Te słowa nie wzięły się znikąd. Anię poznaliśmy, gdy miała 5 lat. W chwili, gdy rodzice usłyszeli trudną do przyjęcia diagnozę, iż z trójki rodzeństwa, ona i jej młodsza siostra Ala chorują na nieuleczalną mukowiscydozę. Chorobę, która wyniszcza człowieka od środka. Wiele osób wtedy nawet o niej nie słyszało, choć to najczęstsza choroba genetyczna w Polsce.

Jej przyczyną jest zmutowany gen CFTR, który powoduje, że organizm wydziela nadmiernie gęsty śluz, który zalega głównie w płucach i przewodach trzustkowych, uszkadzając je. Rodzina Ani prosiła o wsparcie kosztownego leczenia i rehabilitacji dziewczynek. Obie były bohaterkami m.in. programu „Uwaga” TVN - „Ich życie to ciągła walka”.

W dalszej części przeczytasz:

 • jak śpiew stał się dla Ani jedną z form terapii w chorobie
 • o licznych sukcesach młodej wokalistki
 • kto wpadł na pomysł, by wystartowała w The Voice Kids
 • kto oszlifował ten diament
Pozostało jeszcze 89% treści.

Aby przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Trwa loteria mieszkaniowa Nowin!

  Wykup abonament dostępu do treści elektronicznych i weź udział w losowaniu fantastycznych nagród: mieszkania oraz gotówki!

  już od
  29,00
  /4 szanse
 • Płatność za artykuł

  Aby przeczytać ten artykuł, wyślij SMS o treści N24 na numer 7155 (1,23 zł z VAT) i aktywuj otrzymany kod.

  1,23 z VAT
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Beata Terczyńska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.nowiny24.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.