Historia niedokonana. Jak potoczyłyby się losy naszego kraju, gdyby w 1945 r. tylko połowa Polski znalazła się pod sowiecką okupacją, a druga została wyzwolona przez zachodnich aliantów?
Kilkadziesiąt atrakcji przygotował Ogród Botaniczny na majówkę, na którą zaprasza w niedzielę, 26 maja, w godz. 11-18.
Prezydent RP Andrzej Duda odwiedził wczoraj Śląsk. Przyjechał do Mysłowic i Świętochłowic, gdzie spotkał się z mieszkańcami oraz złożył kwiaty w miejscach pamięci powstańców śląskich.
Okazuje się, że największe wynagrodzenia mają szefowie szpitali w regionie, a nie w Lublinie. Rekordziści mają na koncie po 400 tys. złotych oszczędności. Przyjrzeliśmy się oświadczeniom majątkowym szefów szpitali na Lubelszczyźnie za 2018 rok.
Tylko 20 procent odbieranych w 2018 roku śmieci w Słupsku była segregowana. Kierownictwo PGK jest za zwiększeniem sortowania u źródła.
Wczorajszy wyrok warszawskiego sądu pokazał, w jakim pełnym manipulacji świecie żyjemy. Robert Biedroń ogłosił bowiem sądowe zwycięstwo w procesie ze Sławomirem Neumannem z PO - po jego słowach o zachowaniu prezydenta Słupska, gdy wybuchła afera...
Pomysłów na zagospodarowanie tzw. Górki Pana Jurka w Nowej Soli nie brakuje, ale na razie nikt nie chce wydzierżawić tego miejsca. Miasto nie ustaje w poszukiwaniach dzierżawcy.
W mieście rozpoczęło się wielkie studenckie święto, czyli Bachanalia. Ulicami miasta przeszedł korowód pełen superbohaterów, a do soboty czeka nas sporo wydarzeń. My, przy okazji święta, postanowiliśmy spytać żaków, czy Zielona Góra jest dla nich...
Sąd Okręgowy w Słupsku nieprawomocnie skazał oskarżonych Andrzeja G. i Zygmunta S. za pozbawienie wolności i wożenie przez całą noc w bagażniku pokrzywdzonego Rafała Z. Sąd orzekł kary czterech i pół roku oraz trzech lat i dziewięciu miesięcy...
- Lepiej segregujemy śmieci, ale strumienia odpadów przybywa wraz z rosnącą zamożnością społeczeństwa – mówi Wojciech Dronia, dyrektor Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Marszowie.
Tam, gdzie kiedyś przy ul. Myśliborskiej żołnierze mieli koszary, dziś mamy starostwo, urząd i policję. Od wczoraj też Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.
- To się w głowie nie mieści. Masakra. Po prostu masakra - mówią gorzowianie o dramacie, który rozegrał się w niedzielę na Zawarciu. 24-letni oprawca związał i zakneblował dziewięciolatkę, po czym zamknął ją w wersalce. Nie jest wykluczone, że...
Od lat mieszkamy w Lubuskiem, ale nasze korzenie są w różnych częściach świata. W Wielkopolsce, w centralnej Polsce... W drugim odcinku naszego nowego cyklu historię swojej rodziny przedstawia nam wojewoda Władysław Dajczak. Dziś mieszka w...
Do końca tego miesiąca potrwa zbiórka na odbudowę spalonego kościoła w Białymstoku na Syberii. Na koncie organizatorów jest już ok. 110 tys. euro. Rekonstrukcja kaplicy ruszy latem.
Uprzedził, żeby na plakacie promującym spotkanie autorskie zamieścić ostrzeżenie: „Uwaga, gada długo i nudno”. Nie byłaby to prawda - nudno nie było wcale! A że długo... Cóż, goście spotkania mieli do pisarza mnóstwo pytań. To wcale nie dziwi, bo...
Współpraca władz miasta, powiatu i województwa zaowocowała podpisaniem umowy na dofinansowanie przebudowy ul. Wylotowej w Kołobrzegu ze środków unijnych.
Załóżmy taką sytuację: PiS, mający większość w poprzedniej kadencji rady miasta, zgłasza pomysł, by Jarosław Kaczyński został Honorowym Obywatelem Białegostoku. Nietrudno sobie wyobrazić, że taka inicjatywa od razu spowodowałaby ostre reakcje...
Policja i straż miejska powinna bezwzględnie karać palaczy, którzy nie dość, że palą w miejscach publicznych to jeszcze niedopałki rzucają gdzie popadnie - taka refleksja płynie z maila naszego internauty, który prócz gorzkich słów przysłał też...
Miejski Zakład Komunikacji w Koszalinie dopina ostatnie formalności, by można było podpisać umowę z wybranym w przetargu wykonawcą, który zbuduje centrum przesiadkowe przy ul. Wąwozowej - Władysława IV.
Dr Edyta Bezzubik i Wiesław Wróbel, historycy z Biblioteki Uniwersyteckiej w Białymstoku wykonali mnóstwo pracy w poszukiwaniu właściciela XIX-wiecznego pamiętnika, który znajduje się w jej zbiorach.
Uniwersytet Humanistyczno-Przyrodniczy im. Jana Długosza chce już za rok uruchomić kierunek lekarski. Stosowny wniosek w tej sprawie ma zostać złożony w czerwcu.
Tuptusia, 5-miesięcznego szczeniaka, jego pan zostawił na pastwę losu. Gdy policja odbierałago z posesji, był dosłownie zjadany żywcem przez robaki. - Właśnie miałem go zakopać - oznajmił właściciel psa.
Model kompozycji rzeźbiarskiej przedstawiającej postaci z serialu „Pampalini łowca zwierząt” zaprezentowali bielscy urzędnicy. To kolejny bajkowy monument, który stanie nad Białą.
W Czeladzi powstaje kolejna galeria handlowa, która pod względem wielkości ustępuje tylko Centrum Handlowemu M1. Budowa się jednak opóźni, a pierwsze zakupy zamiast w lipcu zrobimy tam dopiero we wrześniu.
Z Marcinem Bosackim, byłym ambasadorem RP w Kanadzie, a obecnie kandydatem Koalicji Europejskiej w wyborach do Europarlamentu, rozmawiamy o dobiegającej końca kampanii i szansach na zdobycie mandatu.
Kandydaci z Wielkopolski w wyborach do Parlamentu Europejskiego rozmawiają w Poznaniu podczas debaty na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa UAM. Ze studentami rozmawiają kandydaci Konfederacji, Wiosny, Koalicji Europejskiej, PiS, Lewicy...
Szef wielkopolskiej Platformy Obywatelskiej Rafał Grupiński zaliczył wpadkę podczas sobotniego marszu Koalicji Europejskiej. Zapytany o związki partnerskie poseł stwierdził, że tego tematu nie można teraz eksponować, bo "musimy prowincję...
Zaloguj się na swoje Internetowe Konto Pacjenta (IKP). IKP ułatwi korzystanie z usług medycznych.
Ledwo drzwi przytulnej knajpki przy ul. Narutowicza się otwierają, już pojawiają się w nich pierwsi klienci chcący skosztować specjałów lokalnej kuchni. Jednak droga do obleganego „Pomidorowego Bistro” łatwa nie była. Pomogła Magda Gessler i jej...
Drzewa w Porcie Drzewnym miały bardzo poważną konkurencję. Ustąpiły miejsca muzeum „Pamięć i Tożsamość im. św. Jana Pawła II.
Aktywiści proekologiczni, przyrodnicy i zwykli mieszkańcy Lublina wzięli udział w Marszu dla Polesia. Pikietę przed lubelskim ratuszem odbyła się w piątek. Wszystko po to, żeby zaprotestować przeciwko budowie nowych kopalni w regionie.
Obecnie w Poznaniu działa 735 urządzeń monitorujących bezpieczeństwo. W tym roku na rozbudowę i modernizację sytemu miejskiego monitoringu wizyjnego samorząd przeznaczy ponad 3 miliony złotych.
- Każda praca mnie czegoś uczy, a ja lubię się uczyć nowych rzeczy - mówi Stephane Antiga. Trener mistrzów świata z 2014 roku poprowadzi siatkarki Developresu Rzeszów.
- Gramy dalej, bo liga się jeszcze nie skończyła. Mamy jeszcze trzy mecze i trzeba je wygrać - mówi Sławomir Szeliga, pomocnik Stali Rzeszów.
Orzełek ze sztandaru 1 Pułku Strzelców Podhalańskich, zaginiony podczas II wojny światowej, został wystawiony na niemieckiej aukcji.
Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.
Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.
© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.
Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.